5 prírodných spôsobov liečby závislosti od alkoholu

Add Comment

Alkoholizmus, je stav, ktorý postihuje nielen vaše zdravie,  môže zničiť aj váš rodinný život a spoločenské postavenie. Kým konzumácia alkoholu  sa v modernom svete neodsudzuje, ak pijete nadmerne, môžete tým spôsobiť nenapraviteľné škody.

Tých, ktorí konzumujú alkohol, môžeme rozdeliť do troch skupín: konzumenti, abuzéri  a alkoholici (ľudia závislí od alkoholu). Kým konzumenti pijú príležitostne a dokážu sa bez alkoholu zaobísť, abuzéri konzumujú alkohol častejšie. Nie sú však od alkoholu závislí a môžu prestať, kedykoľvek majú pocit, že je to nevyhnutné. Naopak, alkoholici sú nutkaví pijani, ktorí bez alkoholu vôbec nevydržia, a to ani jeden deň. Tu je len niekoľko z mnohých škodlivých účinkov závislosti od alkoholu:

Žalúdočné a dvanástornikové vredy

Problémy so zrakom

Ochorenia pečene

Ochorenia srdca

Strata kostnej hmoty

Nedostatočná imunita

Strata pamäte

Výkyvy nálad

Emocionálna plochosť, duševná neprítomnosť uzavretosť, roztržitosť

Prírodné spôsoby liečby závislosti od alkoholu

Aj keď vás závislosť na alkohole  stojí zdravie, vzťahy, prácu a spoločenský život, odvykanie od neho si vyžaduje viac než len sebauvedomenie a pevnú vôľu. Ak chcete s alkoholom skoncovať, budete potrebovať všetku podporu, akú len dokážete nájsť, vrátane prírodných prostriedkov. Tu je 5 z nich:

1. Ostropestrec mariánsky

Ostropestrec mariánsky (Silybum mariánske) je jednou z najpopulárnejších liečivých bylín, ktoré dokážu riešiť široké spektrum zdravotných problémov. Silymarín obsiahnutý v pestreci mariánskom je prírodným flavonoidom a silným antioxidantom. Prispieva k reparácii poškodených pečeňových buniek a zlepšuje jej funkciu. Chráni pečeň pred poškodením spôsobeným alkoholom. Ako silný antioxidant pestrec inhibuje škodlivé toxíny, pričom zároveň dokáže toxíny z pečene odstraňovať.

Do vody nakvapkajte niekoľko kvapiek zriedenej tinktúry z pestreca mariánskeho. Stonky pestreca môžete pridať aj do šalátu. Ak vám samotný nechutí, môžete semená pestreca rozdrviť a pridať ich do čerstvej ovocnej šťavy.

2. Kudzu

Kudzu je ďalšou oddávna známou bylinou, ktorá sa na liečbu závislosti na alkohole používa už po stáročia. Harvard University potvrdila účinky kudzu  na záťahových pijanov. Bylina znižuje chuť na alkohol, čím zároveň pomáha znižovať jeho  konzumáciu. Posilňuje detoxikačnú kapacitu pečene a podporuje jej funkciu. Obsahuje puerarín, ktorý zlepšuje prietok krvi v mozgu a pomáha pri závislosti od alkoholu.

3. Úprava stravy

Vyvážená strava, zložená zo základných živín a vitamínov, spolu s potravinami, ktoré znižujú chuť  na alkohol a naprávajú ním spôsobené škody, vám môže pomôcť zo závislosti od alkoholu. Ide o  potraviny bohaté na vitamín C, vápnik, horčík, esenciálne mastné kyseliny a glutamín.

Začleňte do svojho jedálnička ovocie a zeleninu, ktoré napomáhajú pri liečbe závislosti od alkoholu. Vďaka jednému jablku denne sa môžete vyhnúť nielen lekárom, ale aj alkoholu. Jablko znižuje chuť na alkohol, pričom zároveň pomáha odstraňovať z tela toxíny.

Hroznu patrí zaslúžené miesto v liečbe závislosti od alkoholu. Keďže hrozno obsahuje alkohol v najčistejšej podobe,  znižuje chuť naň.

Veľmi účinnou sa pri liečbe závislosti od alkoholu ukázala horká tekvicová  šťava. Ak šťavu vypijeme v dopoludňajších hodinách, pomáha zvrátiť škody na pečeni spôsobené alkoholom.

4. Ibogain

Tento extrakt z koreňovej kôry afrického kríku hrá dôležitú úlohu pri liečbe závislosti od alkoholu. Prirodzene sa vyskytujúca psychoaktívna látka, získaná z kôry rastliny iboga sa účinne využíva pri liečbe rôznych závislostí. Ibogain lieči závislosť od alkoholu, drog a nikotínu a je účinný aj proti depresiám. Rozvíja sebauvedomenie a pomáha v duchovnom raste. Mnohí ľudia, ktorí podstúpili liečbu ibogainom majú pocit, že im to zmenilo život. Tento spôsob liečby rieši fyzické  aj psychické príčiny závislosti, je preto účinnejší, pričom jeho efekt pretrváva dlhšie.

5. Joga

Joga, staroveké umenie, ponúka mnoho zdravotných výhod podporujúcich fyzické a duševné zdravie. Praktizovanie jogy vám dokáže pomôcť oslobodiť sa od závislosti od alkoholu, pretože vedie k telesnému uvedomeniu a pozdvihuje myseľ na vyššiu úroveň, kde závislosti nemajú miesto. Joga buduje vašu fyzickú silu a vďaka nej sa stávate psychicky silnejšími. Podporuje tým aj zdravie pečene a detoxikuje telo, čím zároveň podporuje celkové zdravie. Cvičenie jogy je skvelým spôsobom, ako zvládať  stres a výkyvy nálad, ktoré sa u ľudí zotavujúcich sa zo závislosti od alkoholu bežne vyskytujú.

Preložené z: http://blogs.naturalnews.com/5-natural-ways-cure-alcohol-addiction/

Silvia Benková
Robiť dobro je ako striekať parfém na druhých, trochu vône vždy zostane aj na vašich vlastných rukách.

Pridaj komentár

& Časopis