Ako veľmi Andrej Kiska nenávidí ZEM&VEK?

Add Comment

Detva. Úžasný, rázovitý kraj, plný roduverných Slovákov. Z dávnejšej histórie detviansky kríž, či detviansky kroj, z nedávnej zase folklórne slávnosti, sa stali jednými zo symbolov Slovenska. Kto by totiž nemiloval detvianskych heligonkárov, či sporo odetých Detvancov s holými bruchami, zvŕtajúcich v rezkom tanci švárne podpoľanské devy? Už štúrovec Andrej Sládkovič čerpal námety svojich diel z prostredia Podpoľania, keď v roku 1853 napísal slávnu báseň Detvan.

Detva v histórii odchovala viac ľudí, ktorí dodnes robia Slovensku doma, ale aj v zahraničí dobré meno, ako napríklad moreplavec a námorný dôstojník Július Juraj Thurzo, či karikaturista a maliar Jozef Gertli a veľa iných.

V Detve sa však bohužiaľ narodil aj ďalší protislovenský odľud, ktorý sa stáva svojim konaním symbolom boja proti roduverným Slovákom. Má na Detvanca neobvykle meno. Volá sa Pavel Sibyla a je predzvesťou likvidácie našej štúrovskej hrdosti z čias Andrea Sládkoviča.

Pavel Sibyla má zaujímavý profil. Najprv chcel byť stavbár a navštevovať stavebnú priemyslovku. Neskôr chcel byť historik, preto študoval v Trnave históriu. Robil však kadečo – napríklad čašníka. S posluhovaním kadekomu má teda svoje skúsenosti. Avšak jeho kvality, po vzore udavača Benčíka, naplno prejavil až dnes, keď je z neho nakoniec „slávny“ novinár, udávajúci ľudí a píšuci pre „svätú treťosektorovú trojku“ – SME, Trend a DenníkN – ktorá vždy píše „svätú pravdu“.

Sluha je to naozaj snaživý a pre tretí sektor, preberajúci z rúk Slovákov štátne moci, popísal už tony papiera – obvykle nezmyslov – až sa z neho stal „odborník na všetko“! Asi preto dostal v roku 2014 od Sorosovej nadácie ocenenie za reportáž v printových médiách. Po tomto ocenení jeho kariéra nabrala raketový spád, dostal miesto v prezidentskom paláci a bez akéhokoľvek analytického vzdelania viedol pre prezidenta Kisku odbor vnútornej politiky – jeden z najvýznamnejších analytických odborov prezidenta republiky. Je to úplná šialenosť, pretože človek vo veku tridsaťšesť rokov, navyše bez analytického vzdelania ako Sibyla, nebol dostatočne erudovaný a nemal ani zďaleka dostatočnú prax a teda ani predpoklad na plnohodnotný výkon takejto významnej funkcie a následné realistické videnie – analýzy súčasného stavu spoločnosti. Bol totiž Kiskov radca, ktorý mal prezidentovi dávať veľmi odborné stanoviská o stave slovenskej spoločnosti. Inými slovami, odchovanec tretieho sektora, sa stal radcom prezidenta.

Ako mu radil, môžeme vidieť z toho, aký je Kiska prezident a ako sa snaží o likvidáciu roduverných Slovákov.

8. februára 2017 Detvanec Sibyla s pomýleným rodovým kompasom napísal: „Mám pre vás zlú správu. Neustúpime (roduverným Slovákom – poznámka autorky). […] Dalo sa čakať, že vyleziete z nôr. […] Lenže mám pre vás zlú správu: neustúpime. Hlásate návrat k národu. Lenže národná identita nie je jediná, kde človek môže nájsť pocit spolupatričnosti so širším spoločenstvom. Neustúpime a budeme trvať na tom, aby sa mohla rozvíjať každá kultúra, ktorá rešpektuje iné kultúry a komunity. Aj krajina, v ktorej vedľa seba žijú bieli, čierni, ružoví, ateisti, vyznávači Krista aj nasledovníci Mohameda, punkáči aj folkáči, sprejeri aj čipkárky, kaviarenskí povaľači či milovníci hôr, môže byť jednoliata – v tom, že všetci ctia pár základných pravidiel. Nie v rovnakej farbe pleti, jazyku a vierovyznaní, pretože rôzni ľudia sa odpradávna presúvajú a jednoducho rovnakú farbu pleti, jazyk a vierovyznanie nemajú. A je hlúpe im v tom brániť, pretože pohyb (myšlienok, tradície, umu) niekoľkých vie priniesť osoh mnohým.“

Naozaj zaujímavý názor „analytika“ z prezidentskej kancelárie, ktorým vyhlásil boj roduverným Slovákom. Postavil sa proti záujmom majority v spoločnosti, ktorá až na pár šialencov, nevidiacich teroristické hrozby, jednohlasne odmieta islamizáciu slovenskej spoločnosti, pričom Sibyla ďalej inými slovami hovorí, že všetci, moslimovia aj kresťania, budeme na Slovensku šťastní a že sme hlúpi, keď bránime utečencom, o ktorých celý svet vie, že sú medzi nimi infiltrovaní teroristi, vstúpiť na Slovensko. Čo viac k charakteru tohto človeka dodať?

Nemám pocit, že by bolo treba ho viac opisovať, aby ľudia pochopili, čo je zač. Napadá mi iba, že bude asi prvý, kto bude vítať teroristov po nasťahovaní – napríklad do Detvy, kde po vzore ich „bratov“ z  Nemecka či Francúzka, s predpokladom takmer rovnajúcim sa istote, začnú znásilňovať deti a mladé slečny. Aj toto totiž znamená „ctiť si pár základných pravidiel“, k rešpektovaniu ktorých nás Sibyla vyzýva, pretože moslimovia si rešpektovanie takýchto ich nárokov v Európe vynucujú!

Spoločensky „slávnym“ sa však stáva až dnes – keď sa zapredal myšlienke likvidácie roduverných Slovákov a udal Tibora Eliota Rostasa za vymyslené konšpirácie, aby opäť, priamo či nepriamo, poslúžil protislovenským záujmom treťosektorových skupín.

Na Facebooku, kde Sibyla svoje udavačstvo prezentuje, mu jeho priatelia píšu komentáre, plné nenávisti voči redakcií ZEM&VEK. Nekomentujem, iba sa pýtam: Kde je zrazu tá znášanlivosť Sibylu, o ktorej tak kvetnato rozpráva, keď žije a obklopuje sa priateľmi, ktorí sú plní nenávisti a nerešpektu k svojmu okoliu? Ako chcú ľudia ako Sibyla rešpektovať cudzincov, keď nedokážu rešpektovať ani slobodu prejavu vlastných ľudí?

ZEM&VEK je známy hlavne pozdvihovaním národného povedomia Slovákov a vzbudzovaním národnej hrdosti, po vzore slovenských národných dejateľov. Vyznáva slobodu prejavu, slovenské tradície, umnosť a správnosť v rozhodovaní, ktorú nám naši predkovia zakódovali do DNA a vďaka ktorej sme prežili minimálne päťtisíc rokov. Čo vyznáva Sibyla? Kam tento človek – do akej skupiny patrí? Zostal Slovanom? Je hrdý na naše tradície? Rozhoduje sa správne, keď vidí našu budúcnosť v nasťahovaní teroristov na Slovensko? Je udavač a snaží sa o likvidáciu ľudského šťastia nevinných ľudí? Začo majú byť na neho Detvanci hrdí? Pýtam sa, pretože odpovede nepoznám.

Rostas uverejnil v poslednom čísle ZEM&VEK článok s názvom „Klin Židov medzi Slovanmi“, kde poukazuje na povahu a orientáciu slovenských národných dejateľov a nabáda ľudí k rešpektovaniu veľmi silného odkazu štúrovcov. Len o pár dní nasledovala v poradí prvá reakcia islamofila Michala Havrana – ďalšieho „týpka“ s pomýleným kompasom, tentoraz protestantského teológa, ktorý nazval Štúra antisemitom (odporcom Židov) a Svetozára Hurbana Vajanského – zaprdeným hlupákom! Po ňom sa „nechal počuť“ na svojom profile aj Eduard Chmelár, ktorý dokonca tvrdí, že Havran nebezpečnosť štúrovovca Vajanského podcenil a prehlasuje ho za veľmi nebezpečného protižidovského odporcu. No a do tretice sa pridal Pavel Sibyla, ktorý udal Rostasa, za údajné šírenie extrémistických materiálov.

ZEM&VEK by žiadny extrémistický materiál nikdy nezverejnil. Prečo teda Kiskov exporadca a doterajší verný priateľ Sibyla v skutočnosti udal Rostasa, asi nepovie. Jedna vec však zostáva faktom. V poslednom čísle ZEM&VEK, bol uverejnený aj článok, ktorý prezidenta Kisku dôveryhodne usvedčuje z úžerníctva, na podklade právoplatných rozsudkov Najvyššieho súdu SR. Je teda logické predpokladať, že Kiska má dôvod Rostasa nenávidieť, preto sa Kiskov verný „služobník“ Sibyla pokúša o likvidáciu časopisu ZEM&VEK.

Pod rúškom spravodlivosti chce Sibyla verejne z časopisu ZEM&VEK urobiť extrémistický materiál a vyvolať v národe pocit, že objednávanie takéhoto časopisu je trestné, čo je samozrejme absolútny nezmysel.

Slovenská roduvernosť je napádaná ako vidíme z každej strany. Polícia prenasleduje nevinných ľudí, prokuratúra ich obviňuje za nosenie tričiek, súdy odsudzujú za písanie názorov na sociálne siete. Polícia dokonca vtrhla do parlamentu a snaží sa diskreditovať poslancov, ktorí roduvernosť zastávajú. Obyčajní Slováci sa začali prenasledovania oprávnene obávať – a práve toto Sibyla proti Rostasovi zneužíva. Vyšetrovanie Rostasa a vyhlasovanie, že ZEM&VEK je extrémistický materiál, môže totiž mať za následok zníženie počtu predaných výtlačkov časopisu, čo by poslalo ZEM&VEK ku dnu ako Titanic, pretože redakcia žije výhradne z predaja časopisu. Nemá žiadnych sponzorov, nezarába na žiadnej reklame, ani doteraz nespoplatnila svoj web, čo je verejne známe.

Čo teda urobíme? Zľakneme sa treťosektorového koňa Sibylu, vzdáme sa časopisu a potopíme Rostasa alebo zotrváme a dáme najavo, že udavači ako Sibyla v národe roduverných nemajú žiadny vplyv?

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Mária Vidomská
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

& Časopis