Prečítané 13259x | 2

Knižnicu v Martine prinútili zrušiť besedu


Knižnicu v Martine prinútili zrušiť beseduIlustračné foto: shutterstock

Martinská knižnica je ďalšou z mnohých, ktorá musela pod tlakom zrušiť besedu s redaktormi Zem&Vek. Milí priatelia, čitatelia, priaznivci alebo aj nepriaznivci - no vyznávači slobody slova a plurality názorov. Ak všetkým týmto tlakom na obmedzovanie prejavu nepovieme zavčas nie, celkom pravdepodobne budeme čoskoro na slobodu slova už len spomínať. Samotné knižnice pritom nie sú príčinou, ale obeťou.

Ako fungujú tieto tlaky? V princípe veľmi jednoducho a mnohé z dotknutých knižníc nás o tom už v minulosti informovali. Stačí celkom malá a organizovaná skupinka tých istých, približne 10 ľudí, ktorá v jeden deň napíše na VÚC e-mail s predmetom SŤAŽNOSŤ. Text ani nie je podstatný, úrad ale eviduje podnet s negatívnym predmetom. Sťažnosti sú pre každý úrad dôvodom, že sa musia podnetom zaoberať a riešiť ho. A riešia ho tak, že knižniciam adresujú výzvu na zrušenie besedy. Toto je však prvý krok k totalite. Preto vás žiadame a prosíme zároveň - zabráňme tomu veľmi rozhodne a včas. Stačí veľmi málo. Zahrňte tieto úrady (nie knižnice) svojimi e-mailami, v ktorých predmete uvediete: SŤAŽNOSŤ NA ZRUŠENIE BESEDY. Úrady sa vašimi podnetmi budú musieť zaoberať. Úprimne veríme, že vašich e-mailov nebudú len desiatky. Svoje sťažnosti tentoraz adresujte na kontakty VÚC ŽILINA: http://www.regionzilina.sk/sk/kontakty/.

Ďakujeme, že podporujete pluralitu názorov a naše všeobecné právo na diskusiu. Iba tá nám zaručí život bez totality.

02.03.2017 18:08 | Časopis 2


Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...


Súvisiace články

01.05.2013 20:38 | Z domova 0

Zakázaný rozhovor

Najnovšie príspevky

VLADO74 | 05.03.2017 04:03 0

Aky dovod uviedli stazovatelia,nech mozme zrkadlit?...vdaka a stastlivo!

Ares | 08.03.2017 08:22 0

Podla vyjadrenia riaditela Turcianskej kniznice besedu zrusil z dovodu nespravnej medializacie - ze kniznica je spoluorganizatorom.

Pre pridávanie komentárov a reagovanie na ne sa prihláste alebo zaregistrujte.