Prečítané 2061x | 0

Nová relácia „Riešenia a alternatívy“ na Slobodnom vysielači


Nová relácia „Riešenia a alternatívy“ na Slobodnom vysielačiFoto: shutterstock.com

Milí čitatelia, dovoľujem si vám oznámiť, že tento piatok, 16. 12. 2017 od 9:00 do 11:00 budem na Slobodnom vysielači moderovať prvú, úvodnú reláciu z nového cyklu „Riešenia a alternatívy“.

Môžete ju chápať aj ako rozšírenie či doplnenie rubriky Alternative Vita v našom časopise. Jej ambíciou je predstavovať alternatívne koncepcie a riešenia v čase hlbokej celospoločenskej krízy. Či už pôjde o alternatívnu politiku, ekonomiku, poľnohospodárstvo, školstvo, medicínu alebo ďalšie oblasti ľudskej činnosti. Na doplnenie sa budem venovať aj problematike duchovného a osobnostného rozvoja, pretože sa nazdávam, že zmeny v spoločnosti by mali kráčať ruka v ruke s prácou jedinca na sebe.

Úvodná relácia bude akousi syntézou môjho dlhoročného hľadania odpovedí na otázku: Čo môže jedinec urobiť alebo začať robiť, ak si uvedomí, že spoločnosť sa rúti do záhuby? Vysielať budeme zatiaľ každý druhý piatok, vždy o 9:00. 30. 12. sa chcem venovať téme „Ako si zachovať nádej v ťažkých časoch“, v nadväznosti na môj článok http://www.zemavek.sk/articles/view/vyznam-toho-zleho. Od januára by mali pribudnúť aj hostia, ktorí sa už budú postupne počas roka venovať jednotlivým riešeniam a alternatívam.

Teším sa na symbolické stretnutie s vami a nezabudnite, že reláciu je možné počúvať aj z archívu.

14.12.2016 13:06 | Ľudia a komunity 0


Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.


V diskusii ešte nie sú žiadne príspevky, pridajte prvý!

Pre pridávanie komentárov sa prihláste alebo zaregistrujte.