Prečítané 50183x | 2

Pilot zabudol vypnúť “chemtrails” pri pristávaní


Pilot zabudol vypnúť “chemtrails” pri pristávaní

Pred niekoľkými dňami sa začalo internetom v “alternatívnom” spravodajstve šíriť video zachytávajúce lietadlo, ktorého “pilot zabudne vypnúť chemtrails pri pristátí”. Spomínané video si môžete pozrieť nižšie.

(Aktualizácia 15.5.: keďže pôvodné video, ktoré je tu spomínané a bolo vložené v článku je už zmazané, pre tých čo si ho nestihli pozrieť pred zmazaním, som ho tu vložil ešte raz, avšak už z iného zdroja, preto tam je aj diskusia atď)

Komentovanie videa je z neznámeho dôvodu zakázané, čiže pohodlný čitateľ, resp. divák sa musí uspokojiť s tým čo je v nadpise a rozšíriť si vedomosti vďaka konšturktívnym a v nejednom prípade aj odborným informáciám z komentárov mu nie je dovolené. Náhoda či úmysel? Ale hlavne, že sledovanosť resp. čítanosť rastie…

Pravdepodobne aj vďaka tomu sa časom dokonca objavili hlasy hovoriace o “prvom empirickom dôkaze” chemtrails.

Avšak nepohodlný čitateľ, čo aj premýšľa a nehltá všetko, čo sa mu podhodí, nájde napríklad video z roku 2013 natočené  na letisku v Birminghame.

Možno pôjde aj po stopách slova “vortex”, dohľadá si infomácie z oblasti termodynamiky a potom sa ešte raz zamyslí nad nadpisom videa.

A možno si nájde aj takmer totožný viac ako rok starý originál takto zneužitého videa.

Pravdepodobne sa vďaka tomuto príspevku u mnohých opäť dostanem do úlohy popierača chemtrails, ale ako som už písal aj v minulosti, ide mi hlavne o to, aby ľudia premýšľali a napr. aj s dôkazmi o “chemtrails”  narábali opatrene. Ale samozrejme nie len s nimi…

Foto: Steve Morris

01.05.2014 02:34 | Komentáre 2


Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...


Súvisiace články

Najnovšie príspevky

CoPhil | 03.05.2014 23:33 3

Myslím si, že pán Gašo to opisuje racionálne a pristupuje k tomu objektívne. Treba sa nad tým zamyslieť. Ani ja netvrdím, že je to nereálne, je možné, že sa robia postreky, pričom sa využívajú vojenské lietadlá, lebo je dosť málo pravdepodobné, že by sa na to využívali lietadlá z dopravných spoločností. O letectvo sa zaujímam nejakú tu dobu, takže viem, že takéto vírenie za lietadlom je úplne bežný fyzikálny jav. Vzniká aj na konci krídel, kde sa vzduch z pretlaku dostáva do prúdového poľa podtlaku na hornej strane krídla. Tam dochádza ku mieseniu týchto dvoch prúdení a vytvára tento vír, ktorý sa môže zdať ako keby z lietadla niečo unikalo. Preto sa na špičky krídel montujú tzv. winglety , aby sa tento jav zredukoval na minimum. A treba si ešte uvedomiť jeden fakt, že tieto zábery boli zachytené pri poveternostných podmienkach, kedy vlhkosť vzduchu bola percentuálne dosť značná, čo vyvolá tú kondenzáciu vzduchu na nosných plochách tých lietadiel, a preto je vír viditeľný. Môj názor.

Pre pridávanie komentárov a reagovanie na ne sa prihláste alebo zaregistrujte.