Prečítané 24017x | 1

Prezidenti s krvavými rukami


Prezidenti s krvavými rukami

Na titulnom obrázku tohto príspevku, ktorý koluje po internete, sa píše: „Nebol jediný americký prezident, ktorý by nebol zaangažovaný do vojen a vraždenia za hranicami USA. Tí piati z nich, ktorí žijú, mali svoje krvavé ruky zapletené do vojen v krajinách, ktoré sú spomenuté nižšie.“

Téme mesiaca „Vojnoví zločinci a štváči“ sa venuje aj naše nadchádzajúce septembrové číslo. Hoci sa naša transatlantická civilizácia hlási k ideálom humanizmu, aj od skončenia druhej svetovej vojny má na svedomí nepretržitú vlnu zločinov proti ľudskosti. Existuje medzinárodné právo, definujúce kategórie ako vojnový zločin, či genocída. Toto právo je však sústavne beztrestne porušované a obchádzané, najmä zo strany súčasného hegemóna – Spojených štátov. Vodcovia demokratických systémov, ktorí by mali byť našimi vzormi, tak majú na svedomí vojenské agresie, mučenie vojnových zajatcov, smrť a utrpenie miliónov civilistov, vrátane žien a detí. A na Slovensku vytvára napätie neveľká, no zato mediálne mimoriadne podporovaná skupina vojnových štváčov – politikov, „expertov“ z mimovládok či novinárov, ktorá tieto najväčšie zločiny podporuje.

 

26.08.2016 14:01 | Časopis 1


Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...


Najnovšie príspevky

Caro | 03.09.2016 21:54 0

Dobré, a čo tak na porovnanie urobiť snimocek so Stalinom, Breznevom a Putinom. Keďže údaje sú vkladane absolútne neobjektívne ( napr. BUSCHst. - Golf war, takže aj oslobodenie cudzincami obsadenie krajiny sa povazuje za agresii), tak prečo Z&V nehovorí o Moldavsku, Gruzínsku, Ukrajine?

Pre pridávanie komentárov a reagovanie na ne sa prihláste alebo zaregistrujte.