Prečítané 9397x | 2

Sabinovčania zažili presun vojenskej techniky v priamom prenose. August 1968 zo západu?


Sabinovčania zažili presun vojenskej techniky v priamom prenose. August 1968 zo západu?Foto: Konvoj prechádzal aj cez Prešov / Screenshot YouTube

Počas včerajšieho dňa prechádzal železnicou v Sabinove transport vojenskej techniky. Obyvatelia východoslovenského mesta boli do značnej miery prekvapení množstvom vojenských prostriedkov.

Následne po zverejnení rozhorčenie neskrývali mnohí diskutujúci. Nechýbalo ani prirovnanie k augustu 1968, avšak zo západu.

Podľa informácií Ministerstva obrany SR ide o presuny slovenských a zahraničných spojeneckých vojsk, ktoré sa uskutočňujú z dôvodu konania medzinárodných cvičení, konferencií, pracovných rokovaní a ďalších vojenských aktivít v rámci bilaterálnej spolupráce vojenských jednotiek krajín NATO.

Ministerstvo zároveň varuje, že „na rôznych miestach a hraničných priechodoch bude v období do 12. februára 2017 vykonaných celkovo 22 cestných a 6 železničných plánovaných presunov zahraničných spojeneckých vojsk cez územie SR. Zvýšený počet vlakových presunov vojenskej techniky zahraničných spojeneckých vojsk bude prebiehať od 7. do 12. februára 2017. Z bezpečnostných dôvodov nie je v súčasnosti možné zverejniť ďalšie informácie.“

Jeden z komentárov však upozorňuje na politicky korektné využívanie slov: „Ľudia neznalí histórie… Cvičenie sa to nazývalo vždy. A ľudia sa stále nechajú opiť rožkom. A čo vlastne znamená cvičenie? Cvičí sa, aby sa ostalo v kondícii. A prečo? Kto potrebuje kondíciu a na čo? Keby dačo? Keby čo?“

10.02.2017 20:36 | Z domova 2Najnovšie príspevky

AS30 | 12.02.2017 23:24 0

aké cvičenie by to malo byť ? Či aj to je tajne?aha ozaj z bez. ddôvodov nieje možné......zvláštne asi sa obávajú že stratia moment prekvapenia? :) á zaskočia ostatne zúčastnené jednotky nepripravené.... A neviem sa dopátrať akým smerom putovali ci zo severu na juh alebo opacne alebo este zo zapadu na vychod alebo opacne :)

AS30 | 13.02.2017 00:25 0

udajne americka bojova technika nato....sabinov na slovensku ma taku polohu ze nech idete kamkolvek do europy sabinov neobídeš.

Pre pridávanie komentárov a reagovanie na ne sa prihláste alebo zaregistrujte.