Prečítané 31888x | 7

Silné a statočné


Silné a statočnéNadežda Tolokonnikovová, Hillary Clintonová, Marija Aľochinová (Foto: Twitter)

„Je skvelé stretnúť silné a statočné mladé ženy z PussyRiot, ktoré v Rusku odmietajú nechať umlčať svoje hlasy.“ Toto sú slová americkej ministerky zahraničných vecí Hillary Clintonovej, s ktorými  prostredníctvom svojho účtu ne sieti Twitter zverejnila spoločnú fotografiu s členkami skupiny Pussy Riot.

 

Spoločná snímka s Nadeždou Tolokonnikovovou a Marijou Aľochinovou vznikla na samite Women in the World 2014, v americkom New Yorku. 

Pussy Riot je ženská kapela. Mainstreamové médiá ich dostali do pozornosti verejnosti predovšetkým potom, čo tri z jej členiek (Nadežda Tolokonnikovová, Marija Aľochinová, Jekaterina Samucevičová) boli 17. augusta 2012 odsúdené na 2 roky väzenia po svojom nelegálnom „koncerte“ namierenom proti Vladimirovi Putinovi, v moskovskom Chráme Krista Spasiteľa.

 

 

Vtedy vyjadrovalo svoje znepokojenie a nesúhlas množstvo osôb, médií a organizácií, od šéfky diplomacie EÚ Catherine Ashtonovej počnúc, cez slovenské Ministerstvo zahraničných vecí či Inštitút ľudských práva, až po denníky the Guardian či SME končiac. František Šebej  v tejto súvislosti pre SME hovoril o brutálnej surovosti, Michal Kaščák o katastrofe, Whisky o ríši zla. V ukajinskom Kyjeve polonahá aktivistka zo skupiny Femen, na znak podpory spílila aj drevený kríž s ukrižovaným Ježišom... 

O čom sa už až tak veľmi v tejto súvislosti nehovorí, je aj fakt, že jedna zo silných a statočných žien, menovite Nadežda Tolokonnikovová sa vo februári roku 2008 zúčastnila aj akcie s názvom "Fuck for the heir Puppy Bear!" namierenej proti budúcemu ruskému prezidentovi Dimitrijovi Medvedevovi. Počas tohto „vystúpenia“ vo vysokom štádiu tehotenstva spolu s ďalšími zúčastnenými zo skupiny Voina predvádzala súlož na pôde Timirjazevovho štátneho biologického múzea v Moskve. 

Ešte menej sa hovorí o tom, že aktivitám typu Pussy Riot sa okrem podpory mediálnej, zo západu dostáva aj podpory finančnej. Ich úloha a cieľ je totiž viac ako jasná. 

A už vôbec sa nehovorí o ďalších silných  a statočných ženách aj mužoch, ktorí odmietajú nechať umlčať svoje hlasy nielen v Rusku, ale aj v západnom svete, pričom dostávajú niekoľkoročné tresty za omnoho menej vulgárne a primitívne prejavy... Ale to zvyknú byť najčastejšie popierači, antisemiti a iní extrémisti...

Tým sa asi nikdy nodostane takého titulku, aký pripravilo SME pred 2 dňami: "Pussy Riot sa prihovárali v USA za ďalšie sankcie proti Rusku"

09.05.2014 12:08 | Komentáre 7


Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...


Najnovšie príspevky

Palalate | 09.05.2014 17:15 5

No viem si predstaviť, ako by to dopadlo, keby to isté robili niekde vo Washingtone pred sochou Lincolna, určite by ich americkí policajti "povzbudzovali" nech kľudne pokračujú :) (to s tou súložou hlavne (y) ).

alenalena | 10.05.2014 02:17 5

A kto je ten bradaty pan s klobukom? Zeby 1 z financovatelov tejto kampane?

alfa | 13.05.2014 05:40 2

čo sa toľko zaujímate už o tieto bláznivé p..e?? Veď to je odpad najhrubšieho zrna a kto sa ich zastáva- upírkan a ježibaba Hillary klintonka.... tá nech si dáva OZOR NA SVOJHO PODARENéHO MANžELA RADšEJ...

jufo | 02.11.2014 21:31 5

dokaz ze zapad, specialne USA, sa spoje s hociakym hnojom ked ide o osieranie Rusov :-( ...

Katka | 03.05.2015 22:05 1

hhahaah mali sa s nou odfotit teda nahate ..... ach boze to je fakt debilizmus.
Otazkou je kto im tieto vylety a kraviny financuje

Miroš | 17.02.2016 14:53 1

Vrana k vrane sadá.

Ku*va ku*ve ric neurve.

Teraz vidno, kto tie pošané a im podobné platí.

Pre pridávanie komentárov a reagovanie na ne sa prihláste alebo zaregistrujte.