Prečítané 33367x | 6

Slovensko je pripravené na Majdan


Slovensko je pripravené na MajdanIlustračné foto: Shutterstock.com

Politici v USA, kde to začalo, robia takzvaný „sondážny typ politiky“. Je to spôsob založený na zisťovaní reakcie spoločnosti. Robia to napríklad tak, že v médiu je zverejnená správa o niečom konkrétnom, na čo potrebujú podporu obyvateľstva, alebo nejaký moderátor „medzi rečou“ nečakane spomenie kauzálnu vec, napríklad v relácii, a čaká sa na odozvu verejnosti. Ak je verejnosť pripravená sa témou zaoberať, reakcia sa dostaví a k téme sa spustí kampaň, ktorá potom končí obvykle tak, ako sa predpokladalo.

Ak sa chystá niečo naozaj veľké, potom má sonda – v novinárskej brandži známa aj ako „balónik“ – väčšie rozmery a býva to obvykle celá sústava balónikov, ktoré v spoločnosti postupne gradujú.

Výsledok reakcie sa nakoniec vyhodnotí a podľa toho sa určuje stratégia, ako s kauzou, ktorá sa chystá verejnosti predostrieť, ďalej pracovať. Balóniky tiež fungujú aj ako nástroj udržania verejnosti v napätí. Je to v princípe niečo podobné, ako keď piloti F1 zahrievajú pneumatiky pred štartom, aby bol monopost pripravený na štart a nakoniec idú až nadoraz, aby zistili, čo pneumatiky vydržia. Politici totiž vnímajú národ rovnako ako pilot F1 svoj monopost – totiž ako nástroj na dosiahnutie víťazstva. Pre nich sme iba vecami – nástrojmi na dosahovanie úspechu. Takto nás vnímajú v spoločnosti všetci, ktorí profitujú z verejnej mienky, čiže aj novinári, politológovia, prosto všetci. Preto je nesmierne dôležité, aby napríklad alternatívne spravodajstvo bolo platené z príspevkov obyvateľstva, nie z reklamy či darov vplyvných ľudí, alebo lobistických skupín. Nič totiž nie je zadarmo a dar od vplyvnej osoby už vôbec nie. Ten, kto to tvrdí, obvykle klame.

Excelentným príkladom takejto sofistikovanej balónovej spoločenskej sondy politikov sú tzv. Mečiarove amnestie. Sme totiž začlenení v EÚ, ktorá na to, aby mohla ďalej raziť cestu silného európskeho štátu s rozhodujúcimi kompetenciami Bruselu nad jednotlivými národmi vo vnútri Únie, potrebuje deštruovať právo na národnej úrovni – napríklad slovenskej. A to nie je jednoduchý proces, pretože národy Európy sú veľmi hrdé a pronárodne orientované.

Preto treba vypúšťať politické balóny do spoločnosti a zisťovať, ako bude Slovensko na likvidáciu právnej spoločnosti reagovať. Zrušenie Mečiarovych amnestií nie je totiž nič iné, ako právna deštrukcia a rozklad právnej spoločnosti v republike. A ak Slováci dokážu takýto právny rozklad štátu prijať či dokonca ho veľmi chcieť, potom je ten národ pripravený na stratu akýchkoľvek kompetencií a so Slovákmi si lídri EÚ prostredníctvom domácej vlády dokážu urobiť, čo sa im len zapáči.

Položili ste si niekedy otázku, čo za to, že sa dobrovoľne vzdávame právneho štátu, od politikov dostaneme? Pýtam sa, lebo ide o kupčenie dvoch subjektov – občanov a politikov – a pri kupčení je predsa normálne, že „niečo je za niečo“. Doteraz nám nikto neponúkol žiadnu kompenzáciu za to, že súhlasíme s likvidáciou slovenského práva. Nejde teda o politický obchod s obyvateľstvom, ale o podvod, kde sa vzdávame svojich práv a nedostávame za to nič.

Štát s národnou hrdosťou je nepochybne aj Poľsko. Ovládať ho z Bruselu je ale nevyhnutné, lebo je to najväčší štát z postkomunostických krajín v EÚ. Tak ako mu vziať rozhodovacie kompetencie bez toho, aby sa hnev hrdých Poliakov neotočil proti EÚ? Urobili to excelentne. Vytiahli starú, veľmi citlivú občiansku kauzu pádu lietadla s rodinou prezidenta a takmer všetkých členov vlády, lebo vedeli, že národ bude vášnivo žiadať vyšetrenie a potrestanie vinníkov – a to aj za cenu porušenia práva.

A to isté „ako cez kopirák“ sa deje na Slovensku, cez Mečiarove amnestie, kde sa vytiahla stará, veľmi citlivá téma a Slováci doslova bažia po tom, aby bola vyšetrená. Napriek markantným porušeniam elementárnej právnosti.

V konečnom dôsledku však ide o jediné. Ak amnestie prejdú, Slovensko sa z právnosťou môže „rozžehnať“, pretože právny štát takto zomrie. Zrušiť amnestie si doteraz na svete nedovolil nikto, iba Slováci kričia z plného hrdla, že to je správne. Sme vlastne akísi pokusní králici EÚ, pretože keď nás niekto takto jednoducho dokáže pripraviť o základný pilier spoločnosti – právo, potom sme na slovenský Majdan, ktorého ale obeťou budeme iba my sami, dôkladne pripravení.

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

02.04.2017 10:16 | Z domova 6


Mária Vidomská
Zopár slov o autorovi...


Súvisiace články

Najnovšie príspevky

Mordi | 02.04.2017 15:46 0

Bude Majdan?
https://youtu.be/IEMLLRrfpOo

Mordi | 05.04.2017 17:22 0

Už aj SME sa pripravuje na Majdan. Jedna strana píše proti druhej strane. Vždy som to obdivoval za socializmu a myslel som si: Na Západe tam je demokracia - niečo napíše Time a v NYT to zhodia; potom Bild a Allgemaine iné atď.; Pravda samozrejme nenapísala to, čo Katolícke noviny; aj sa takto mazali medzi sebou ako SME so Zem a Vekom. A čitatelia si vybrali. Nikdy však druhá strana nerobila nepriateľov z čitateľov tej druhej strany. Toto mi však pripadá zo strany SME ako jediný správny vedecký svetonázor. Taká atmosféra bola na Slovensku v socializme. To, čo napísali Katolícke noviny boli nevedecké nekomunistické hoaxy.... Nuž zvykajme si! Bude horšie. Aj Hitler odstraňoval zlú západnú a zhubnú propagandu. Tiež začínal najprv v tlači. ....Až potom chytal redaktorov a nositeľov jemu nevyhovujúcich svetonázorov. Buduje sa nová tvárna masa ľudí, skoro konzumentov a z hlupákov sa stávajú celebrity so správnym svetonázorom. Vlastne Biľak bol tie so správnym svetonázorom a kam sa až dostal. Tak vysoko ako Andrej Kiska:
https://goo.gl/bVeSpW

Janaz | 05.04.2017 17:49 0

"...Slováci doslova bažia po tom, aby bola vyšetrená".... nepreháňajte, nevydávajte pár tisícov tzv. slniečkárskych aktivistov a niektorých opozičných politikov za všetkých Slovákov. Žijem v BB a v mojom širokom okolí NIKOHO, ale absolútne NIKOHO nezaujímajú tzv. Mečiarove amnestie a už tobôž nás nezaujímajú krikľúni v parlamente. Prejdite si diskusie na internete, nielen na alternatíve, ale aj na mainstreame, ako ľudia "bažia" po ich vyšetrení. A ďalšie: "Zrušiť amnestie si doteraz na svete nedovolil nikto, iba Slováci kričia z plného hrdla, že to je správne", to isté, čo som už napísala. Nezamieňajte nás, Slovákov, za agentov Západu, sorošove štetky a iné bezcharakterné indivíduá.

Mordi | 19.04.2017 09:40 0

O číslach účastníkov "študentského" protestu v Bratislave dňa 18.4.2017 môžu na SME diskutovať len dvorní diskutéri SME. Mňa trochu zaráža, že keby tí študenti prišli všetci voliť jedného poslanca, trebárs Maroša Kramára, tak sa do NR SR nedostane. A kričali: Odvolať Kaliňáka, ktorý mal 387 000 hlasov v posledných voľbách. A najkomickejšie vyznieva príprava "študenstského protestu" ako "najstarší študenti" tvorili požiadavky protestu, uviedli základné osnovy ako sa má diskutovať a o čom a potom s úsmevom nechcú "diktovať" a veľmi ich teší, že študenti idú do toho:
https://youtu.be/LAz9jQlHtWY

Pre pridávanie komentárov a reagovanie na ne sa prihláste alebo zaregistrujte.