Prečítané 21054x | 5

Stanovisko Rostasa k trestnému oznámeniu


Stanovisko Rostasa k trestnému oznámeniu

„Kto ti vládne, zistíš podľa toho, koho nesmieš kritizovať.“
Vstúpili sme do absurdnej éry, v ktorej citovať najväčších velikánov ducha národa je dôvodom k podaniu trestného oznámenia s podozrením na spáchanie trestného činu výroby a rozširovania extrémistických materiálov. Boli to práve štúrovci ale aj celé generácie slovenskej inteligencie, ktoré sa nebáli kriticky vystupovať voči útlaku Slovákov a Slovanov. Vôbec nejde iba o to z akej strany bol tento útlak vedený, ale o to, že tieto nátlakové formy stále pretrvávajú - a to je pointa tohto článku.

V týchto dňoch sa začalo koordinované úsilie o naše umlčanie a zastrašovanie. Je na 30 dní zablokovaný môj fb profil s obrovskou sledovanosťou a takisto sú vedené útoky na fb profil stránky Zem&Vek. Takto je obmedzovaná naša možnosť vyjadriť sa k aktuálnej situácii a jej ďalšom vývoji. Bezprostredne po zablokovaní vychádza správa o trestnom podaní na portáli o médiách a neskôr v SME: http://www.omediach.com/tlac/item/11128-byvaly-redaktor-trendu-podal-trestne-oznamenie-na-tibora-rostasa. Autorka Kernová zámerne v podtitule podsúva lži: „Tibor Rostás v poslednom vydaní svojho konšpiračného časopisu burcuje proti (židovskej) porobe.“

Žiadne spojenie takéhoto významu sa v článku neobjavuje a je len klasickým prekrúcaním faktov. Zámerom ľudí pochádzajúcich najčastejšie z prostredia niektorých mimovládnych organizácií, ktoré otvorene a oprávnene kritizujeme, je diskreditovať časopis, jeho tvorcov a čitateľov vystaviť obavám zo šírenia extrémistického materiálu. Tentokrát sa k takémuto skutku podujal Pavel Sibyla, ocenený Nadáciou Georgea Sorosa a bývalý poradca prezidenta Kisku o ktorého právoplatných rozsudkoch priniesol aktuálny ZEM&VEK informácie v článku „Padlý anjel Kiska“.

Naše poslanie a povinnosť voči nám všetkým, slobodne zmýšľajúcim ľuďom je hľadať pravdu a lepšie riešenia aké nám ponúka súčasný systém v morálnom a ekonomickom rozklade. Všetky takéto snahy budú pribúdať a verte, že spolu s nimi však budú obmedzované aj základné občianske práva a slobody nás všetkých. Náš slobodný a tolerantný duch by nikdy nedopustil šírenie akejkoľvek nenávisti, extrémizmu či fašizmu. Práve naopak – k našim názorom volajúcim po slobode a ukončení teroru všade vo svete sa ako Zem&Vek pozitívni pridávajú ľudia všetkých farieb pleti a náboženského vyznania – černoch, Róm či židovský rabín. Jeden z nich – rabín Michael Dov Weismandel je v našej Sieni slávy ceny PROMETHES In Memoriam.

Toto je najvyšší čas, v ktorom ešte môžeme vyjadriť svoje rozhodné „nie“ novodobým inkvizítorom a cenzorom, ktorí sa snažia vohnať nás do totálnej izolácie s absolútnou nemožnosťou vyjadrovať slobodne naše názory a vízie lepšej a spravodlivejšej spoločnosti. Citovanie velikánov našej histórie v kontexte fenoménu útlaku, na ktorý sa sťažovali a aký bol jednou z príčin neschopnosti našej obrody a idey všeslovanskej vzájomnosti (tak ako o tom pojednáva aj Ľudovít Štúr) predsa nemôže byť v normálnej spoločnosti ctiacej si našu históriu dôvodom prenasledovania. Naopak. Má byť dôvodom k hlbokej sebareflexii.

Keď Štúra suspendovali z prešporskeého lýcea, napísal Janko Matuška text, ktorý sa stal našou hymnickou piesňou. Štúrovci boli prenasledovaní, väznení a utláčaní presne tak, ako národ, z ktorého vzišli, ktorý milovali a ktorý miloval ich. Ak ich dnes ľudia ako Havran spolupracujúci s verejnoprávnou RTVS dehonestujú slovami ako „antisemiti“ či „zaprdení hlupáci“ a nič sa nedeje, naopak zástancov a kritikov útlaku kriminalizujú a podávajú na nich trestné oznámenia, potom sa už skutočne nad Tatrou blýska a hromy divo bijú. A v tomto silnejúcom huriavku, nenávisti, prenasledovaní, stále bujnejúcej moci financovanej z neobmedzených prítokov do mnohých mimovládnych organizácií si položme otázku: Kam vlastne kráčaš, Slovensko, ak sa chceš zbaviť tých, ktorí ťa po celé generácie milujú?

Pod stanoviskom sa na internete objavil aj tento komentár: Michal Lazor: „Pán Rostas. Ste bojovník na pohľadanie. Praví Slováci sú na Vašej strane, lebo bojujete za pravdu a spravodlivosť. Ale najpodstatnejšie je to, že nad Vami drží ochrannú ruku sám Stvoriteľ. Vydržte tento boj (o čo niet pochýb, že vydržíte), národ je s Vami.“

17.05.2017 09:33 | Časopis 5


Tibor Eliot Rostas
Zopár slov o autorovi...


Súvisiace články

Najnovšie príspevky

kovju | 17.05.2017 11:04 1

Držím palce, pán Rostas. Ten boj za pravdu trvá nekonečne dlho..

kovju | 17.05.2017 11:04 1

Držím palce, pán Rostas. Ten boj za pravdu trvá nekonečne dlho..

Michal Lazor | 17.05.2017 12:55 1

Pán Rostas. Ste bojovník na pohľadanie. Praví Slováci sú na Vašej strane, lebo bojujete za pravdu a spravodlivosť. Ale najpodstatnejšie je to, že nad Vami drží ochrannú ruku sám Stvoriteľ. Vydržte tento boj (o čo niet pochýb, že vydržíte), národ je s Vami.

Rodoslav | 17.05.2017 20:33 1

držte sa.. Pravdu možno potláčať, ale nie zničiť.

Loffo | 18.05.2017 21:36 0

Pan Rostast, vsetci Ti ktori sme uz davno pochopili, co sa deje a ktorou cestou nas Ti (ne)ludia chcu vies,stojime za vami. Vdaka casopisu Zem a vek som otvoril oci vela ludom z mojho okolia a rodiny. Skuste clankami ktore doteraz boli vydane presvedcit vacsinu Slovace ze nie Vy ste konspiracny casopis a vyvracat bludy maistreamu. Ak by ste napr. Sekciu Pavucina dali do komplexnej knihy Almanachu, ludom zaslepenym by sa otvarali oci, ved to by bola perfektna volebna prirucka. Drzte sa a velmi rad by som nejak pomohol, ako?
S pozdravom citatel z Kodane.
Ps. Relacia mlcanie bola pecka, vela ludi vas pocuvalo, nemate v umysle pokracovat?

Pre pridávanie komentárov a reagovanie na ne sa prihláste alebo zaregistrujte.