Prečítané 55803x | 5

Utajované švédske peklo


Utajované švédske peklo

O Švédsku panuje mediálny obraz prosperujúcej a stabilnej krajiny, ktorá otvára náruč trpiacim prisťahovalcom z Afriky a Ázie. Z času na čas dochádza síce k výtržnostiam v prisťahovaleckých štvrtiach, ale podľa oficiálnej verzie len  pre nedostatočnú toleranciu zo strany pôvodných Švédov, rasistické sklony polície a málo pracovných príležitostí. Kriminalita, vytváranie uzavretého sveta s prvkami islamského fanatizmu a zneužívanie sociálneho systému rezonujú iba tak na okraj problematiky, aby sa nepovedalo. No okamžite ich médiá a politickí demagógovia označia za dôsledok už spomínanej švédskej nedokonalosti a stále nedostatočnej miery tolerancie od radových obyvateľov cez políciu až po úrady.

Švédsko najnovšie v novoročných agentúrnych správach vyzerá ako krajina, kde sa to hmýri neonacistami. V Štokholme, neďaleko centra na ostrove Södermalm,  sa na bráne mešity objavili hákové kríže. Polícia už stíha neznámeho páchateľa pre hanobenie skupiny osôb a podnecovanie nenávisti.

Vlani v novembri na predmestí Štokholmu ktosi rozbil vitráže na inej mešite a nahádzal do vnútra prasacie paprčky.

Na takéto prípady agentúry a iné médiá okamžite reagujú a hlásajú do sveta, čo sa to v tom Švédsku deje. K tomu ešte  sociálne siete, ako napríklad Twitter, kde šéf štokholmského združenia moslimov Omar Mustafa umiestnil fotografie s hákovými krížmi na mešite.

Pod správami o udalostiach vo Švédsku nechýbajú reakcie čitateľov. Nečudo, že niektorí z nich si kladú otázky, ktoré si nechcú položiť tí, čo by im mali venovať pozornosť v prvom rade – obec viac žumpalistická, ako žurnalistická.

Pochopiteľne, že na mieste je pátranie po príčinách, prečo niekto vo Švédsku dáva demonštratívne najavo svoju nenávisť  na bránu mešity alebo ku komunite spätej s týmto symbolom. A tak existujú  čitatelia, ktorí automaticky neakceptujú, čo im médiá politickej servilnosti a propagandy prinesú a vedia, že vo Švédsku neplatí model o neznášanlivých Švédoch a obetných baránkoch z prisťahovaleckých spoločenstiev. Preto sa pýtajú – prečo sa nemedializuje a zamlčiava terorizovanie domáceho obyvateľstva moslimskými skupinami?

Pozrime sa teda na druhú stránku spolužitia moslimských prisťahovalcov a Švédov, ktorú nechcú vidieť švédske i svetové médiá, ani kazatelia z mešít v Štokholme. Situácia je v skutočnosti tak neúnosná, že niekedy i domáce médium hlavného prúdu prizná fakty. Noviny Aftonbladet napísali pred niekoľkými rokmi, pričom zlepšenie v tomto smere nenastalo, že 9 z 10 najviac trestaných etnických skupín, ktoré sa dopúšťajú trestných činov vo Švédsku, pochádza z moslimských krajín.

O motivácii vypovedá sociologická štúdia pod názvom „Sme bojovníci proti Švédom“.  Sociologička Petra Åkesso, pôvodom zo Srí Lanky,  spovedala mladíkov od 15 do 17 rokov z prisťahovaleckých komunít v Malmö, obvinených z lúpeží, prečo okrádajú len rodených Švédov. Vyjadrovali sa pred ňou otvorene a medzi ich odpovede patrili nasledujúce tvrdenia: „Keď sme v meste a okrádame, vedieme vojnu, vojnu proti Švédom.“

„Moc pre mňa znamená, že Švédi ku mne budú vzhliadať, ležať na zemi a bozkávať mi nohy.“

 "Je to tak jednoduché okrádať Švédov, také ľahké. Švédi nerobia nič, len nám dajú veci. Sú tak slabošskí."

Mladí Švédi môže teda bez akéhokoľvek dôvodu počítať s bitkou a okrádaním. Ak prejavia razantnosť v sebaobrane, hrozí im označenia za rasistov a netolerantných násilníkov. Pričom ich prípadná tolerancia je zo strany médií a úradov chápaná ako prednosť, no podľa útočníkov je to prejav slabosti.

Švédky ťaží nočná mora znásilnenia. Každá štvrtá  musí rátať s tým, že môže byť znásilnená. Etnologička Maria Bäckmanová  v rámci svojej štúdie sledovala skupinu švédskych dievčat z deviatej triedy na štokholmskom predmestí Rinkeby, obývanom prevažne moslimami, kde došlo vlani v máji k násilným nepokojom. Mladé Švédky si radšej prefarbili vlasy, aby sa vyhli sexuálnym útokom, pretože blond vlasy vyvolávajú  žiadostivé pohľady mužov i chlapcov a následne násilie. Štatistiku s ohlásenými znásilneniami a bitkami médiá ignorujú. Švédsko zasiahla najhoršia vlna znásilňovania v histórii krajiny. Znásilnenia osôb  mladších ako pätnásť rokov sú šesťkrát častejšie ako pred jednou generáciou. Podľa štúdie Rady kriminality je štyrikrát väčšia pravdepodobnosť, že násilník sa narodí v zahraničí, ako osobám narodeným vo Švédsku. Cudzinci z Alžírska, Líbye, Maroka a Tuniska sú najčastejšie podozrivými zo znásilnení. Právnička Ann Christine Hjelmová zistila, že 85 percent odsúdených násilníkov sa narodilo v cudzine alebo prisťahovalcom.

Jeden z otrasných prípadov, o ktorých mediálna propaganda dlho mlčí. Švédsky súd odsúdil sedem afganských utečencov za znásilnenie. Jeden z nich vylákal do utečeneckého tábora 29 –ročnú opatrovateľku, matku dvoch detí, kde ju spolu s ďalšími páchateľmi sedem hodín znásilňovali. Brutalitu sledoval dav utečencov, ktorí násilníkov ešte povzbudzovali výkrikmi a tlieskaním a ženu označoval za pobehlicu. Dnes je táto žena upútaná na invalidný vozík a mentálne postihnutá. Polícia zadržala jedenásť podozrivých, napokon odsúdila iba siedmich z nich na 4 až 6 rokov väzenia. Tí, ktorí boli vyhostení z krajiny sa môžu po niekoľkých rokoch vrátiť. Podľa politikov by bolo prejavom rasizmu, keby došlo k ich trvalému vyhosteniu.

S takýmito prípadmi, či otrasnými štatistikami  sa islamskí predstavitelia vo Švédsku neponáhľajú na sociálne siete, ani agentúry nechrlia podrobnosti o neľudských činoch motivovaných etnickou a náboženskou nenávisťou. Prečo?

Čudná to slepota k nenávisti určitého druhu, ale obdivuhodná ostrozrakosť, keď sa to hodí.

Zdroj: AP, AFP, barenakedislam.com, fjordman.blogspot.com   Foto: expressen.se

03.01.2014 17:04 | Zo zahraničia 5


Ľubomír Huďo
Učarovalo mi medzinárodné dianie a zákulisie zahraničnopolitických udalostí. Vzhľadom na sklon plávať proti prúdu a nepodliehať davovej psychóze rád poznávam, čo sa skrýva za vonkajšou pozlátkou reality okolo nás. Väčšina sa zvykne väčšinou mýliť a preto pochybovať o „jasných“ pravdách je pre mňa povinnosťou a výzvou, aj keď to okolie považuje za neprijateľné.


Najnovšie príspevky

Misiak | 16.05.2015 00:53 0

A takto to pôjde po celej Európe. Otročili sme ich. Týrali sme ich. Viedli proti nim vojny a teraz v záchvate humanity dovolíme zničiť západnú civilizáciu. Predstavitelia bielej rasy sa v nás snažia vytvoriť pocit viny za zlo napáchané tisícročnou históriou. Alebo ide o rozšírenie zloby a nenávisti medzi európskymi národmi, ktoré už dosť dlho žili v relatívnom pokoji?

Krutý Krtek Joy | 13.06.2015 22:34 1

Pane, tak na tohle pozor. Tohle je argument pravdoláskařů a je to rasistická teorie o vině bílého muže. Češi ani Slováci nikoho nezotročovali, žádné otroky si domů nevozili a kolonie neměli. A dokonce i ty zápaďáci co tohle dělali, tak si nezaslouží nějakou mstu za něco, co dělali jejich předci před stovkami let.

Misiak | 14.06.2015 00:28 0

Práve o tejto "rasistické teorie o vině bílého muže" hovorím. Čo som napísal som skôr myslel v ironickom duchu. A práve v tomto sa s Vami zhodujem. Prenášať na súčasnú spoločnosť vinu, za zločiny spáchané pred storočiami je veľmi nebezpečné. Ale musíme priznať, že práve súčasná Európa sa v nás snaží túto vinu vybudovať. Samozrejme, že nemôžem sedemnásť ročnému Francúzovi vyčítať, že jeho prapradedo sa niekedy zúčastnil dákej kolonizácie istej africkej krajiny. Ten chlapec možno ani nevie kde nejaká Afrika je( irónia - predpokladám, že Francúzsky študent to vie:-)) Je to však už minulosť a nemôžeme si dovoliť sku...ť našu budúcnosť. Ak budeme trpieť touto vinou zničíme len samých seba.

Jandy | 16.05.2015 01:39 0

Treba ísť do ulíc, ľudia nesmú ostávať doma, ináč to znamená že im to nevadí!

Martin.Tomek | 22.05.2015 05:29 0

co uz k tomu dodat...smutne...

Pre pridávanie komentárov a reagovanie na ne sa prihláste alebo zaregistrujte.