Benjamin Franklin: „Otec zakladateľ“, slobodomurár a 15 mŕtvol v pivnici

Add Comment

Mládež na Slovensku, ako aj na celom svete, sa v učebniciach dejepisu dozvie o zásluhách a bádaní Benjamina Franklina, ktorého väčšina Američanov považuje za „najvplyvnejšieho otca národa“. Mnohí si však neuvedomujú, že bol tiež slobodomurárom. V roku 1731 bol prijatý do Lóže sv. Jána vo Philadelphii, v ktorej sa už o tri roky stal veľmajstrom. V tom roku publikoval prvú slobodomurársku knihu v USA s názvom „The Constitutions of the Free-Masons“. V roku 1776 bol vyslaný do Paríža ako americký diplomat vo Francúzsku, kde prijal hodnosť v slávnej parížskej Lóži deviatich sestier, ktorej členmi boli i také velebené osoby ako Voltaire, Stroganov, Diderot, Rousseau, Holbach atď. Benjamin Franklin, ktorý oslavoval svoje narodeniny práve 17.januára, bol aktívnym slobodomurárom 6 dekád, až do svojej smrti v roku 1790, vo veku 84 rokov.

Pre tých, čo ešte nepočuli o spolkoch slobodných murárov (masonov), ide o skryte pracujúci komplex, ktorý sa oficiálne prezentuje ako filantropické a pokrokové bratstvo vzdelancov, humanistov a osôb z rôznych oblastí života, ktoré do lóží vstupujú s ideálmi stavby lepšieho sveta, hľadania pravdy a snahy o všeobecnú svornosť. Za charakteristikami s najláskavejšími plánmi, úmyslami a názvami navodzujúcimi falošné dojmy sa však skrýva urputná snaha v úplne odlišnom smere.

Benjamin Franklin sa narodil 17.januára 1706 v Bostone ako pätnáste zo 17 detí svojho otca Josiaha Franklina a jeho druhej manželky Abiah Folgerovej. Od začiatku bol odhodlaný stať sa novinárom, no po ukončení formálneho vzdelania pracoval ako učeň v tlačiarni svojho brata Jamesa. Vo veku 24 rokov a s nenásytnou túžbou po poznaní bol najatý plátkom Pennsylvania Gazette, kde mohol publikovať a písať úvodníky pre miestnu komunitu. Pre svoju výraznosť a vynaliezavosť bol kontaktovaný slobodomurármi tej doby ako J.P.Jones, George Washington alebo John Hancock. Franklin udržoval k inštitúcii slobodomurárstva hlbokú úctu a dôveru, čo napísal i v liste matke: „Ubezpečujem ťa, že je to všeobecne veľmi neškodný druh ľudí, nemajú žiadne zásady alebo postupy, ktoré sú v rozpore s náboženstvom a dobrými mravmi“. Naivného Benjamina, zrejme pri vidine lepšej budúcnosti, kariérneho postupu a uskutočnenia svojich osobných cieľov, uchvátilo pozlátko v podobe „nevinných symbolov, morálneho prístupu a sebazdokonaľovania“. Mal americký „otec zakladateľ“ Franklin pravdu s tvrdením o „veľmi neškodnom druhu ľudí?“ Veď lóžam ide podľa vlastných slov len o dobro a „absolútnu slobodu svedomia“ od dogiem.

Oficiálny magazín talianskeho slobodomurárstva Revista de la Masoneria Italiana však uvádza v roku 1887, že slobodomurárom nejde len o nevinné používanie a uctievanie symbolov, ale „vidia svojho skutočného šéfa v Satanovi“.

Albert Pike, jeden z najznámejších masonov, v knihe Morálka a dogma píše, že „slobodomurári nižších stupňov sú zámerne klamaní“, čo doplnil v júli 1889 slovami, že „na 32.stupni slobodomurárstva škótskeho rítu je už členom bratstva známe, že nejde len o uctievanie symbolov, ale uctieva sa božstvo Lucifera,“ ktorého hlavným terčom je (dnes prebiehajúce) využívanie a následné zničenie rímskokatolíckej Cirkvi. To dokazujú Permanentné inštrukcie (talianskej lóže) Alta Vendita, ktoré sa dostali do rúk pápeža Gregora XVI. a popisujú nasledovný plán: „Našim cieľom, predtým ako Cirkev zničíme, je ju využiť. Budeme šíriť liberálne idey v spoločnosti a Cirkvi tak, aby ich po rokoch prijali za svoje. Potom bude ich myslenie natoľko zmenené, že kňazi, biskupi a kardináli budú menovaní, svätení, ale ich um bude v súlade s našimi ideálmi, zakotvenými v dokumentoch Francúzskej revolúcie a Deklarácii ľudských práv, ktoré hlásajú náboženskú rovnosť a pluralitu. Z tejto skupiny bude volený aj pápež, ktorý povedie Cirkev cestou ‚nášho osvietenia‘. Aby sme mohli mať pápeža podľa nášho srdca, musíme mu predovšetkým vychovať pokolenie, ktoré prijme vládu, akú si prajeme. Preto sa postarajte, aby kňazstvo pochodovalo pod našou vlajkou v presvedčení, že pochoduje pod zástavou apoštolských kľúčov.“

Môže Franklina ospravedlniť tvrdenie, že bol mladý a naivný, že spomenuté materiály sa na svetlo sveta dostali až po jeho smrti a neprehliadol historické ciele slobodomurárstva a dôvody jeho zriadenia? Áno, nebyť buly pápeža Klementa XII., ktorú si Franklin ako „horlivec za poznaním“ a údajný kresťan mohol preštudovať. Zistil by, že katolícka Cirkev už oddávna poznala motívy svojho urputného nepriateľa – slobodomurárstva, ktorého organizáciu odsudzovala a vyslovene dávala do kliatby za okultnú kriminálnu činnosť, uctievanie Satana, prax rituálnych vrážd, prevracanie hodnôt a rúško humanizmu. Nečudo, že dnešný Vatikán, kedysi obhajca Kristovej viery, už dnes nevaruje, pretože je sám plne v rukách slobodomurárstva, čoho najlepší dôkaz je osoba dnešného pápeža Františka – priateľa a čestného člena Rotary Clubu.

Podľa tvrdenia Benjamina Franklina, slobodomurári „nemajú žiadne zásady alebo postupy, ktoré sú v rozpore s náboženstvom a dobrými mravmi“. Pred podpísaním Deklarácie nezávislosti („zhodou okolností“ v sídle prvej slobodomurárskej lóže vo Philadelphii) žil Franklin takmer 20 rokov v Londýne na adrese 36 Craven Street, ktorú opustil až v roku 1776. O dve storočia neskôr, snaha pamiatkarov pretvoriť Franklinov starý dom na múzeum vyústila v odhalenie viac ako 1200 kusov kostí z viac ako tuctu tiel, z ktorých 6 bolo detských. Súdne vyšetrovanie ukázalo, že kosti pochádzajú z Franklinovho obdobia. Taktický manéver s lži vým vyhlásením, že „šlo len o anatomické pokusy a vedecké bádanie“ (aby sa nepošpinilo meno slávneho muža a jeho lóžových bratov) odhalí každý, kto pozná i dnešné rituálne vraždy a sexuálne zneužívanie detí a mládeže ľuďmi z vysokej politiky a biznisu, ktoré sa vydáva takisto len za neškodný „laboratórny experiment“.

Na záver nie je ťažké odhadnúť v koho prospech pracoval Benjamin Franklin, bábkou v koho rukách bol a koho médiami/štruktúrami je dnes adorovaný ako „otec zakladateľ a významný bádateľ“. Opona sa dvíha a klesá, herci sa menia, ale scenár je stále rovnaký. Z kohokoľvek je možné vyrobiť celebritu, kohokoľvek je možné zadupať pod čiernu zem. Všetko podľa požiadavky tých, pre ktorých je svet len „laboratórnym experimentom“ na ceste k cieľu, zjednotenému v svetovom poriadku.

Pramene:
[1] Benjamin Franklin: Founding Father and Freemason; autor: Masonic Philosophical Society
[2] Genéza sionizmu; autor: Karel Halbich; 1978
[3] Why Was Benjamin Franklin’s Basement Filled With Skeletons?; autor: Colin Schultz, 03.10.2013; smithsonian.com

[4] In Eminenti – bula papeže Klementa XII. o odsouzení zednářů; 28.04.1738 v Římě
[5] Freimaurer-Morde. Aussehenerregende Enthüllungen!; autor: Dr. Friedrich Wichtl; Regensburg 1921
[6] Freemasonry – The Elephant in the Room; autor: Henry Makow; 30.11.2014; henrymakow.com

[7] Le Juif, la judaïsme et la judaïsation des peuples chrétiens; autor: Gougenot des Mousseaux; Francúzsko 1869
[8] Die kommende, Diktatur der Humanität‘ oder Die Herrschaft des Antichristen; autor: Johannes Rothkranz; Durach 1990
[9] Jorge Bergoglio is Honorary Member of Masonic Rotary Club in Buenos Aires; autor: Novus Ordo Watch
[10] The Masonic Chronology of Benjamin Franklin; autor: Julius F. Sachse; The Pennsylvania Magazine of History and Biography Vol. 30, No. 2, 1906
[11] Protestantes y evangelistas esencia de la masoneria; portál geocities.ws

[12] Svobodné zednářství a podvracení katolické Církve; autor: John Vennari; Lumen de Lumine
[13] Morals and Dogma; autor: Albert Pike; Charleston 1871
[14] Elite Satanism, VIP Child-Abuse Networks & the Potential Collapse of the State; autor: Ted Heath; 30.12.2016; beforeitsnews.com

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Richard Strážan
(*1969, Bratislava) Geopolitický a spoločenský analytik dlhodobo pôsobiaci, bádajúci a študujúci vo viacerých mestách Európy a Ázie; konfrontuje korene, poznatky a vplyvy historických, filozofických a kultúrnych vied, smerov a náboženstiev na spoločnosť a jej pohyb v priebehu storočí...

Pridaj komentár

& Časopis