Bill Gates nalieha, aby Európa skončila so šľachetnosťou a zabránila prísunu imigrantov

Add Comment

Zakladateľ Microsoftu Bill Gates vyzval Európu, aby prestala demonštrovať šľachetnosť k uchádzačom o azyl a zabránila prílivu migrantov. Tiež radí európskym štátom, aby sťažili Afričanom podmienky cesty na kontinent.

Počas rozhovoru pre nemecký Welt am Sonntag, Gates, jeden z najbohatších ľudí na planéte, varoval pred smrtiacimi následkami pokračujúcej šľachetnosti k migrantom prichádzajúcim do Európy, ktorých množstvo bude len neustále narastať, pokiaľ sa niečo neurobí.

„Na jednej strane chcete ukázať šľachetnosť a prijať utečencov, ale čím ste šľachetnejší, tým viac sa tá informácia rozšíri – a bude motivovať ľudí, aby opustili Afriku,“ povedal Gates.

Zatiaľ čo Nemecko je jedným z priekopníkov politiky otvorených dverí, nemôže „prijať v obrovských množstvách ľudí, ktorí chcú žiť v Európe.“ Takto Gates radí európskym národom, aby prijali opatrenia, ktoré zabezpečia, že „bude oveľa komplikovanejšie pre Afričanov prísť na kontinent súčasnými tranzitnými cestami.“

„Zároveň zahraničná pomoc môže predísť „enormnému tlaku migrantov“ zahlcujúcemu Európu kvôli rapídnemu rastu africkej populácie,“ tvrdí Gates. Povedal, že európske štáty by mali nasledovať príklad Nemecka a poskytnúť 0,7 percenta HDP na zahraničnú pomoc. Gatesova charitatívna nadácia je známa darovaním peňazí na boj s chudobou, chorobami a nedostatkom potravín v Afrike, okrem ďalších projektov.

Rozhovor s Gatesom prišiel uprostred pokračujúceho prílivu imigrantov do Európy, ktorý zvyšuje napätie v EÚ, keď niektoré členské štáty ich nechcú prijať a odmietajú splniť svoje povinnosti v súlade s plánom z roku 2015. Tri krajiny – Maďarsko, Poľsko a Česká republika – čelia právnym obvineniam Európskej komisie za neprijatie jej kvót.

Taliansko je nahnevané na Rakúsko kvôli jednotkám a obrneným vozidlám na hraniciach. Povolalo rakúskeho veľvyslanca kvôli rozhodnutiu Viedne obnoviť pohraničné kontroly medzi dvoma štátmi, „aby sa pripravila na zvyšujúcu sa migráciu.“

Taliansko je vstupnou bránou, čeliacou obrovskému prílivu žiadateľov o azyl na ceste do Európy. Takmer 85 000 migrantov a utečencov prišlo po mori do Talianska len tento rok a viac než 2000 ich zomrelo, alebo je nezvestných, podľa údajov UNHCR, agentúry pre utečencov OSN, uvádza AFP.

Rím opakovane žiadal ostatné štáty, aby prispeli a prijali utečencov. Nedávno Taliansko hrozilo uzatvorením prístavov pre záchranárske lode v Stredozemnom mori, čo bolo označené ako „výkrik o pomoc“ organizáciou Lekári bez hraníc.

Zdroj: https://www.rt.com/news/395356-migrants-overwhelm-europe-gates/

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Martin Urminský
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

& Časopis