Čo obsahuje jedna vakcína

Add Comment

Napadlo vám niekedy, prečo po vakcinácii v ambulancii u lekára vám zdravotná sestra nikdy neodovzdala príbalový letáčik od danej vakcíny? Článkov o vakcínach bolo napísaných veľa. Tento však nepatrí k tým, ktorí sa stavajú za či proti očkovaniu. Pozrieme sa priamo na to, čo tvrdí a deklaruje o svojej vakcíne proti chrípke britský farmaceutický gigant GlaxoSmithKline.

Prvá zarážajúca informácia je uvedená priamo na obale vakcíny. Ako konzervant je uvedená látka tiomerzal. Jednoduchým „googlením“ sa dozviete, že tiomerzal obsahuje organickú ortuť a že samotný je veľmi toxický pri vdýchnutí, prehltnutí alebo len pri jednoduchom kontakte s pokožkou. Patrí medzi najjedovatejšie látky vôbec.

V niektorých ampulkách s vakcínou od britskej farmaceutickej spoločnosti GlaxoSmithKline sa pritom našlo viac ako 51 čiastočiek ortuti na jeden milión (ppm), čo je 25 000-krát viac ako horná hranica pre pitnú vodu, ktorú stanovil americký Úrad na ochranu životného prostredia (Environmental Protection Agency, EPA). Tiomerzal ako derivát ortuti sa pridáva ako konzervačná látka, pričom každá dávka v objeme 0,5 ml obsahuje 50 mikrogramov tiomerzalu (menej ako 25 mikrogramov ortuti).

Menej zarážajúcou informáciou, ktorú poznáme z diskusií a múdrych kníh farmakológie, a ktorá je zároveň uvedená na príbalovom letáčiku, je, že vakcína FLULAVAL je indikovaná pre aktívnu imunizáciu proti chrípkovým chorobám. Výrobca však už nikde neuvádza, či a ako vakcína skutočne funguje.

Tým najzarážajúcejším detailom, ktorý výrobca pripúšťa a priamo ním potvrdzuje vyššie uvedené skutočnosti, je najmä fakt, že „neexistujú kontrolované klinické testy, ktoré by adekvátne potvrdili pokles chrípky po vakcinácii FLULAVAL-om“. Inými slovami, výrobca GlaxoSmithKline nemá ako potvrdiť, či vakcína naozaj plní svoju funkciu.

Pri písaní týchto riadkov si spomínam na vydanie relácie Štefana Hríba Pod lampou, v ktorom pani docentka Zuzana Krištúfková spoločne s Petrom Celecom ako zástancovia očkovania obhajovali vakcíny a komplikovaný proces klinického testovania. Podľa ich slov, klinické testovanie podlieha drobnohľadu štátnych ústavov akými je u nás ŠÚKL alebo americký FDA. Pre dokreslenie si vlastného názoru, prezrite si pôvodné video:

Ďalšou kritickou informáciou pre mňa ako rodiča je, že „bezpečnosť a efektivita FLULAVAL-u u pediatrických pacientov nebola potvrdená“. Aj preto je už na škatuľke liečiva uvádzané, že vakcína je určená len pre dospelých pacientov a absolútne nie je vhodná pre tehotné ženy, dojčiace matky a deti. Mamičky, buďte tak obozretné, čo vám váš lekár aplikuje a odporúča! Často krát môže byť jeho názor ovplyvnený a podmienený len propagačným letákom a vernostným programom spočívajúcim v zbieraní bonusových bodov od medicínskeho reprezentanta, možno práve aj od spoločnosti GlaxoSmithKline.

Na tom istom príbalovom letáku sa drobnými písmenkami ďalej dočítate, že „potenciálne karcinogénne a mutagénne vlastnosti, ako ani zhoršenie plodnosti FLULAVAL-u neboli klinicky posúdené.“

Názor už nech si spraví každý sám, samozrejme s ohľadom na skutočnosť, že dnešné farmaceutické spoločnosti už nie sú vlastnené lekármi, tak ako tomu bolo kedysi. Tým skutočne záležalo na blahu a zdraví pacientov. Dnešné farmaceutické firmy sú žiaľ koordinované manažérmi, ktorí sú platení za generovanie čo najväčšieho zisku, ktorým následne kŕmia nároky svojich stále hladných akcionárov.

Nevravím, že očkovanie ako také je zlé. Chýba však nezaujatá, objektívna a odborná diskusia o danej téme. Koniec koncov, asi sa niet čomu čudovať, že podobná diskusia absentuje, keď je tomu tak aj pri väčšine iných dôležitých otázok. Ich riešenie, či základné informovanie o nich je zúžené len na nevyhnutné fakty, tak aby bol vždy zabezpečený neustály ekonomický rast.

Autorka tohto článku pôsobí vo farmaceutickom odvetví a neželá si byť menovaná.

Koment Media
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis