Ďalšie kolo štrajkov a protestov v Grécku

Add Comment

Právnici, prístavní robotníci, a učitelia sa chystajú zapojiť do série protestov. Od utorka budúceho týždňa Gréckom otrasú série protestov proti privatizácii kľúčového gréckeho prístavu a navrhovanej dôchodkovej reforme.

Prístavní robotníci z odborového zväzu Omyle začnú 48-hodinový štrajk kvôli predaju 67 percent Pireus Port Authority čínskej spoločnosti Cosco.

Privatizácia prístavov bola súčasťou súboru podmienok dohodnutých vládou premiéra Alexisa Tsiprasa výmenou za záchranné pôžičky.

Tsipras zmrazil privatizáciu kľúčových odvetví a aktív, ako sú prístavy, hneď na začiatku svojho prvého funkčného obdobia, predtým, než sa nakoniec podriadil požiadavkám veriteľov z eurozóny.

Informácia o predaji Piraeus Port Authority za 402 miliónov dolárov sa dostala na verejnosť minulý mesiac. V čase, keď grécka agentúra poverená zabezpečením privatizácie uviedla, že je „veľmi dôležitým míľnikom.“ Jediným záujemcom o prístav bola spoločnosť Cosco.

Prístav Piraeus Port Authority je najväčším v Grécku a patrí medzi najvyťaženejšie v celej Európe.

Grécky denník Kathimerini uviedol, že súdne konania v kraji sa tiež zmrazia v dôsledku utorňajších protestných akcií gréckych advokátskych komôr proti dôchodkovej reforme.

Minulý týždeň usporiadali masový protest proti vládou navrhovaným reformám dôchodkového systému grécki pracovníci v poľnohospodárstve.

Očakáva sa, že v stredu vstúpia do štrajku učitelia základných a stredných škôl.

Preložené z: Axisoflogic.com

Silvia Benková
Robiť dobro je ako striekať parfém na druhých, trochu vône vždy zostane aj na vašich vlastných rukách.

Pridaj komentár

& Časopis