Desať vecí potrebných na záchranu manželstva

Add Comment

S problémovými vzťahmi a manželstvami nie je ľahké sa vysporiadať. Vo väčšine z týchto prípadov totiž párom chýba to, čo potrebujú na to, aby opravili všetky napáchané škody. Pravdupovediac, ak nespĺňate nasledujúcich 10 predpokladov, zachrániť manželstvo či vzťah bude takmer nemožné.

Partner, ktorý je ochotný na vzťahu pracovať

Ak váš partner absolútne odmieta akokoľvek riešiť problémy, alebo má tendenciu sa týmto témam jednoducho vyhýbať, čokoľvek urobíte a bez ohľadu na to, koľko práce na to vynaložíte, vzťah tým nenapravíte. Aby tento fungoval, potrebuje na to angažovanosť oboch partnerov. V prípade, že partner nie je na vzťahu ochotný pracovať, je vašou jedinou reálnou možnosťou odísť.

Ochota robiť kompromisy

Vzťahy sú o kompromisoch v prianiach a potrebách. Ak jeden z partnerov nie je ochotný robiť kompromisy, je to v podstate to isté, ako odmietnutie pracovať na vzťahu. V konečnom dôsledku by to bol len jednostranný, namáhavý, zúfalý a márny boj.

Pokojné vystupovanie

Nechať sa uniesť emóciami, keď sa o nejakom probléme rozprávate, je zaručený spôsob ako zmariť akýkoľvek pokrok. Ak sa vám pri diskusii nedarí zachovať pokoj, potom neexistuje žiadny spôsob ako veci zlepšiť.

Vzťah sa musí stať vašou hlavnou prioritou

Ak chcete váš vzťah či manželstvo opraviť, bude sa musieť stať vašou prioritou číslo jeden. To znamená, že príbuzní, práca, priatelia, pitie a všetko ostatné budú musieť byť až na druhom mieste. Ak váš vzťah nebude vašou najvyššou prioritou, budete svojho partnera (a on vás) aj naďalej považovať za samozrejmosť.

Vernosť

Chronickí podvodníci sa nikdy nezmenia. Neobťažujte sa im odpúšťať.

Vzájomný rešpekt a úcta

Nemôžete mať lásku bez rešpektu. Ak sa k sebe trvalo správate s pohŕdaním, opovrhnutím, alebo s úplným nedostatkom rešpektu, váš vzťah sa pravdepodobne skončil už pred rokmi.

Pochopenie, že veci si vyžadujú čas

Vzťah, ktorý vzbĺkol ako slama, sa nedá opraviť za pár dní. Tieto veci trvajú mesiace, ba dokonca roky. Obaja partneri si musia byť vedomí toho, že náprava si vyžiada veľa času a úsilia. Pokiaľ očakávate okamžité výsledky, nepôjde to.

Partnerstvo – spolupráca

Inými slovami, aby ste dali vzťah do poriadku, je nevynutné, aby ste sa navzájom stále podporovali a konali ako tím. Ak ste „odpojení“, manželstvo je typickým „mŕtvym pacientom“.

Komunikácia

Ak svojmu partnerovi nie ste v skutočnosti schopní otvorene a čestne povedať, čo chcete, nedokážete na svojich problémoch skutočne pracovať. Ako môžete niečo zlepšiť, keď so svojím partnerom nie ste schopní o veciach ani len diskutovať? Bez toho, aby ste spolu dokázali hovoriť naozaj o všetkom, vám nezostáva veľa možností ako vzťah zlepšiť.

Nádej

To, čo nás ženie dopredu, je nádej. Ak ste vo vzťahu stratili nádej, je čas pohľadať niekoho, kto vám ju dokáže vrátiť späť do života.

Zdroj prekladu: http://www.prevention.com/sex/how-to-save-your-marriage

Silvia Benková
Robiť dobro je ako striekať parfém na druhých, trochu vône vždy zostane aj na vašich vlastných rukách.

Pridaj komentár

& Časopis