EÚ vydiera Srbsko: aby sa stali členmi, majú uznať Kosovo a zaviesť sankcie voči Rusku

Add Comment

Srbský prezident Tomislav Nikolič v týchto dňoch povedal, že počas jednej z minulých návštev komisára pre regionálnu politiku a rozšírenie EÚ Johannesa Hahna mu komisár povedal, že ak sa chce Srbsko stať členom EÚ, musí splniť dve podmienky: uznať nezávislosť Kosova a zaviesť sankcie voči Rusku! 

Srbský prezident Nikolić doslova povedal: „Za jeho prítomnosti (komisára Hahna) som oznámil, že pán Hahn mi povedal, že nebudeme môcť pokročiť ďalej, ak nepodpíšeme záväznú susedskú dohodu s Kosovom a Metochiou, čo je uznaním nezávislosti Kosova. Rovnako povedal, že bez spoločnej zahraničnej politiky nebude možné, aby sme sa stali členom EÚ! Potom boli uvalené sankcie voči Ruskej federácii, ktorých sme sa nezúčastnili a do ktorých by sme boli nútení sa zapojiť, ak by sme boli členskou krajinou EÚ.“ Nikolić síce priznal, že ešte sa to na oficiálnej úrovni nebolo povedané, no tieto požiadavky budú už čoskoro verejne inštitúciami EÚ vyhlásené ako oficiálne podmienky členstva Srbska v Európskej únii!

Ako teda vidno, v súčasnosti už nie je hlavnou podmienkou vstupu do EÚ splnenie nejakých ekonomických, hospodárskych, legislatívnych či bezpečnostných ukazovateľov a kritérií, ale hlavne splnenie kritérií politických, a to najmä tých, ktoré sú čo najviac zamerané proti Rusku, svojmu vlastnému národu a na likvidáciu svojho štátu, jeho suverenity a odovzdanie čo najviac moci nad štátom do rúk bruselských byrokratov. A ak tieto kritériá, inak povedané presne nadiktované likvidačné podmienky „euroelít“, nechcú krajiny splniť, vyhrážajú sa im neudelením členstva v EÚ. Eurozapredanci a byrokrati si však asi neuvedomujú, že týmito svojimi príkazmi v podstate zachraňujú kandidátske krajiny od ich uvrhnutia do skutočného diktátu, masových regulácií, byrokracie a ožobračovania, aké ešte nezažili. Aspoň si takto môžu reálne s čistou hlavou prehodnotiť, či im nejaké členstvo v Únii stojí za to prísť o svoju suverenitu, časť krajiny a dobré vzťahy a obchod s Ruskom, ktorý po uvalení sankcií EÚ voči Rusku u týchto kandidátov (najmä medzi Srbskom a Ruskom) prekvitá. Myslím, že odpoveď je každému jasná a v dnešnej dobe by sa do krachujúcej EÚ hrnul len totálny blázon. A myslím, že toto si dobre uvedomujú aj srbskí politici a podľa toho sa aj zariadia.

Zdroje: politiko.net, sputniknews.com, lajmifundit.al, strajk.eu, top-channel.tv, youtube.com

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

Martin Bago
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

& Časopis