Fico žiadal lídrov EÚ, aby prestali s referendami

Add Comment

Slovenský premiér Robert Fico vyzval v pondelok lídrov členských štátov , aby prestali s referendami, pretože tým vystavujú nebezpečenstvu celú úniu!

Fico uviedol doslova: Žiadam lídrov , aby prestali s dobrodružstvami ako boli referendá o domácich záležitostiach v Británii a Taliansku. Ľudové hlasovania predstavujú hrozbu pre celú ! Čo budeme robiť, ak v Taliansku vyhlásia referendum o eure a talianski občania rozhodnú, že euro nechcú? Fico teda podobne ako iní novodobí európski demokrati vyzýva politikov, ktorí sa na svoje posty dostali po tom, čo ich tam vo voľbách zvolili vlastní občania, aby týchto istých občanov ignorovali a neumožnili im rozhodovať o svojom osude prostredníctvom najdemokratickejšieho nástroja, aký jestvuje, teda referenda!

Osobne ma tieto Ficove vyhlásenia vôbec neprekvapujú, vždy totiž robil dvojtvárnu politiku. Jedno doma a pred tuzemskými médiami povedal a druhé v Bruseli učinil a podpísal (napríklad sankcie voči Rusku a ich neustále predlžovanie, základne NATO na našom území atď.). Je to teda len ďalší tzv. štandardný zlodejský politik, hoci aspoň vystupuje proti importu migrantov, ktorý viaceré pravicové strany podporujú. A ešte k tomu sa z neho (najmä tento rok pri slovenskom predsedníctve EÚ) stal veľký eurohujer. A prečo sa vlastne Fico tak bojí spýtať občanov v referende, čo si myslia o súčasných dôležitých otázkach týkajúcich sa najmä európskych záležitostí? Žeby preto, že si sám dobre uvedomuje, že obyčajní ľudia už majú plné zuby eurozlodejov, ich idiotských nariadení, regulácií, totalitných praktík, importu moslimských migrantov, či pokusov o likvidáciu národných štátov Európy? Žeby preto, že si dobre uvedomuje, ako by sa ľudia rozhodli a najmä si dobre uvedomuje, že by sa mu zastavili tie obrovské toky eurofondov, ktoré sa najlepšie rozkrádajú?! A presne tak to aj je! Bohužiaľ, pravda je taká, že sa zo sociálneho demokrata stal veľký eurohujer, ktorý vyzýva neumožniť občanom využiť základný nástroj demokracie – referendum! Je to veru veľmi smutný obraz súčasnej politiky tzv. štandardných politických strán a celkovo západnej demokratickej spoločnosti…

PS: A samozrejme podobné názory ako Fico a Smer majú aj všetky tzv. štandardné politické strany, ktoré nám tu už 27 rokov vládnu. A je úplne jedno, či sa jedná o tzv. pravicu alebo ľavicu. Ak budete pozorne počúvať vyjadrenia lídrov alebo jednotlivých členov týchto strán, dospejete k rovnakému názoru aj vy…

Zdroje: reuters.comeuobserver.com

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

 

Martin Bago
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

& Časopis