Mapa škvŕn na tvári odhaľuje zdravotné problémy

Add Comment

Ako najviditeľnejší orgán na tele je koža a jej vzhľad často priamo spojená s vašimi vnútornými orgánmi a odzrkadľuje celkový zdravotný stav. Ak žijete zdravým životným štýlom, ktorý zahŕňa pitie veľa vody, jedenie vhodného jedla a dostatok spánku v noci, vaša koža bude odrážať rovnováhu tým, že zostane čistá bez škvŕn. Na druhej strane, ak máte nedostatok pohybu, ste náchylný ku každodennému stresu, a často konzumujete kofeín a alkohol, máte oveľa väčšiu pravdepodobnosť, že sa vám vytvoria škvrny.

Nielen dermatológovia sa môžu pozrieť na vašu tvár a jasne vidieť indikácie toho, čo sa deje vo vnútri. Všetko od hladín hormónov až po dehydratáciu je zmapované na našej koži – najmä, ak sa to ukazuje v istých oblastiach tváre:

Čelo

Je pravdou, že škvrny na čele môžu byť spôsobené neodstránením mejkapu alebo potom z mastných vlasov. Ale škvrny na čele sa tiež ukážu, keď má telo problémy s príjmom potravy, napríklad, že jete príliš rýchlo, máte nezdravú a nevyváženú stravu, alebo dokonca máte vírus. Na dôvažok to môže byť signál problémov s močovodom, dehydratáciou, nedostatku spánku a stresu.

Náprava:
Pite viacej vody, aspoň 8 pohárov denne. Prvý pohár by ste mali vypiť ihneď ako vstanete.
Spite nie menej ako sedem hodín každú noc.
Pridajte ovocie a zeleninu, ktoré sú bohaté na enzýmy ako avokádo, mango, olivový olej, papája a ananás.

Medzi očami (T zóna)

Oblasť medzi očami, tiež známa ako vrchol T zóny, je veľmi citlivá na dehydratáciu, olejové a tučné jedlá a toxíny z alkoholu. Najčastejšími pôvodcami škvŕn v tejto oblasti sú rýchle občerstvenie (fast food) a alkohol. Fastfood je často pripravovaný pomocou tukov a olejov, ktoré spôsobia nerovnovážny stav žalúdku, a cukor v týchto jedlách vám poškodí inzulínovú rezistenciu a hormóny. Alkohol ovplyvní vaše žalúdočné kyseliny a vyplaví toxíny do iných častí vášho tela.

Náprava:
Eliminujte sladké a tučné jedlá.
Obmedzte alkohol.

Pod očami, sluchy a uši

Škvrny tu môžu byť spojené nielen so stresom a nedostatkom spánku, ale tiež s dehydratáciou a stavom vašich obličiek.

Náprava:
Pite viacej vody, aspoň 8 pohárov denne. Prvý pohár by ste mali vypiť ihneď ako vstanete.
Spite nie menej ako sedem hodín každú noc.

Nos

Váš nos vie, či prežívate strach, nepokoj, potlačený hnev alebo depresiu. Vyrážky tu sú tiež indikátorom nadmiery alkoholu, konzumácie zlých tukov, nadbytku stresu, vysokého krvného tlaku a veľa cholesterolu v krvi.

Náprava:
Vymeňte mäso za arašidové maslo a avokádo, viac „dobrých“ tukov za menej „zlých“ tukov.
Držte svoj cholesterol pod kontrolou jedením viac vlákniny.
 Znížte zápaly vynechaním štipľavých jedál.
Cvičte aspoň 30 minút denne , tri dni v týždni, najmä na zlepšenie krvného obehu.

Líca

Líca majú vzťah s respiračným systémom a môžu byť poškodené znečistením vzduchu, cigaretovým dymom, alergiami, astmou, alebo nedostatkom pohybu. Horná časť líc ukazuje, v akom stave sú vaše dutiny a spodná časť je spojená s ústami. Pravé líce ukazuje zdravie pľúc, zatiaľ čo ľavé môže odhaliť ako je to s vašou pečeňou. Ak konzumujete príliš veľa cukru alebo máte ochorenie ďasien, vaše líca budú tiež postihnuté.

Náprava:
Jedzte menej cukru a mliečnych výrobkov.
Jedzte ovocie ako jahody, uhorky, melóny, rajčiny, a grepy, ktoré hydratujú.
Vyskúšajte meditáciu a jogu, aj jemné formy aerobického cvičenia.

Čeľuste

Škvrny tu sú výsledkom najmä nezdravého, tučného jedla.

Náprava:
Znížte množstvo upraveného mäsa a tiež množstvo cukru a mliečnych výrobkov.
Jedzte ovocie ako grep, uhorky, melóny a jahody, ktoré sú dobré na hydratáciu.
Vymeňte spracované mäso za avokádo a arašidové maslo, vymeňte viac „dobrých“ tukov za menej „zlých“ tukov.

Zdroj: http://beforeitsnews.com/health/2017/04/facial-blemish-map-reveals-these-internal-health-problems-2733999.html?utm_content=bufferbe642&utm_medium=social&utm_source=plus.google.com&utm_campaign=buffer

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Martin Urminský
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

& Časopis