Marine Le Penovej sa boja už aj byrokrati z Európskej komisie

Add Comment

Veľké obavy z víťazstva predsedníčky francúzskeho Národného frontu a kandidátky na nového francúzskeho prezidenta Marine Le Penovej nemá už len súčasný francúzsky establišment, ale aj väčšina európskych politikov a byrokratov. A dávajú to aj patrične najavo.

Po tom, čo sa len nedávno k veľkej popularite a reálnej možnosti víťazstva Le Penovej vyjadril súčasný francúzsky prezident, socialista Hollande, keď povedal: „Krajná pravica si v prieskumoch za posledných 30 rokov nikdy neviedla tak dobre, ako dnes. Ale Francúzsko sa nevzdá! Francúzsko si je vedomé toho, že hlasovanie v dňoch 23. apríla a 7. mája nielenže predurčí osud našej krajiny, ale i budúcnosť samotného európskeho projektu…“, sa pre nemecký týždenník Die Zeit k Le Penovej vyjadril aj eurokomisár pre hospodárske a finančné otázky Pierre Moscovici, ktorý uviedol: „Európska komisia nemá pre prípad víťazstva predsedníčky Národného frontu Marine Le Penovej v prezidentských voľbách vo Francúzsku pripravený žiadny plán B! Mnoho rokov sa venujem politike a moje politické skúsenosti mi hovoria, že nejde pripravovať plán B. Keď tak robíte, znamená to, že viac neveríte v plán A. Náš plán A spočíva v tom, že Le Penová prehrá. A dúfam, že prehrá na plnej čiare. Bolo by to dôležité znamenie, že sa jej nepodarilo Francúzov oklamať. Víťazstvo Le Penovej by bolo koncom Európy akú sme ju poznali.“

Marine Le Penová má teda skutočne reálnu šancu stať sa francúzskou prezidentkou. A netvrdia to len takmer všetky prieskumy verejnej mienky, či stále častejšie vyjadrenia francúzskych politikov, ale aj fakt, že francúzska a európska vládnuca politická trieda robí všetko pre to, aby ju čo najviac očiernila a sa jej zbavila, čím dáva jasne najavo svoj pocit ohrozenia. Aj preto ju nedávno europoslanci zbavili imunity, čím umožnili francúzskym úradom, aby ju mohli obviniť zo šírenia nenávistných obrázkov, čoho sa údajne mala dopustiť ešte v roku 2015 zdieľaním obrázkov zločinov ISIS na Twitteri, ktorými chcela len Francúzov upozorniť na zločinnosť radikálnej islamskej ideológie a terorizmu! Všetci títo si teda veľmi dobre uvedomujú, že víťazstvom Le Penovej by došlo ku koncu éry EÚ, európskej integrácie a tých „slávnych“ európskych „hodnôt“ a začiatku éry návratu suverenity do rúk jednotlivých členských krajín a skutočného národného obrodenia. A to je v súčasnej Európe veľmi potrebné, pretože plán likvidácie európskych národov bol započatý a dnes už beží na plné obrátky. Práve preto držím Marine Le Penovej palce, aby to vo svojom boji dotiahla do víťazného konca a pomohla tak nielen Francúzom, ale aj nám všetkým…

Zdroje: cz.sputniknews.com, eurodenik.cz, www.thelocal.fr

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

Martin Bago
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

& Časopis