Matica slovenská podala trestné oznámenie na .týždeň

1 Comment

Začiatkom júla predseda Matice slovenskej Marián Tkáč podal v mene tejto inštitúcie trestné oznámenie na týždenník .týždeň za to, že na obálke uverejnil portrét Ľudovíta Štúra v gardistickej uniforme. Pod portrétom bol zverejnený text: „Národ antisemitov? Ako je to s názormi slovenských dejateľov na židov“.

Podľa Tkáča sa touto titulkou časopis okrem iného dopustil propagácie hnutia smerujúceho k potláčaniu základných práv a slobôd. V júni proti tejto obálke čísla, ktoré vyšlo 12. 6., protestovalo aj občianske združenie Slavica. Jeho predseda Miloš Zverina ju označil ako hanobiacu slovenský národ a zosmiešňujúcu slovenských národných dejateľov.

Týždenník sa tejto téme venoval v reakcii na článok nášho šéfredaktora T. E. Rostasa „Klin židov medzi Slovanmi“, v ktorom uviedol historické citáty našich popredných dejateľov na adresu židov a ich pôsobenia v slovenskom národe.

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...
One Response to "Matica slovenská podala trestné oznámenie na .týždeň"
  1. Pán Marián Tkáč by sa mal radšej venovať pátraniu po rozkradnutom Slovernskom poklade-ktorý „hrdí“ Slováci pod vedením Markuša rozkradli-to sme my Slováci a náš hrdina Zlodej Jánošík a jeho spôsoby!

Pridaj komentár

& Časopis