Michal Havran čelí ďalšiemu trestnému oznámeniu

Add Comment

Po obrovskej vlne rozhorčenia v odbornej aj širokej verejnosti, ktorú spôsobila Havranova reakcia na článok T. E. Rostasa volajúceho po obnovení štúrovských ideálov všeslovanskej vzájomnosti najnovšie Havran čelí aj trestnému oznámeniu. Tento človek ešte stále pôsobí vo verejnoprávnej RTVS, čo je vzhľadom na poslanie tejto inštitúcie šokujúcim faktom. Aj preto pribúdajú výzvy na okamžité ukončenie spolupráce s Havranom hanobiacim najväčších slovenských dejateľov symbolizujúcich zápas nášho ľudu o vlastné národné sebaurčenie.

Páni Igor Jurečka a Milan Lavrinec podali včera vo večerných hodinách žalobu na Michala Havrana, pre podozrenie z hanobenia národa podľa zákona č. 300/2005 (§ 423). Rozhodli sa tak na základe článku https://zemavek.sk/articles/view/rtvs-poskytuje-priestor-ludom-ktori-hanobia-narodnych-dejatelov publikovanom na našej webovej stránke 13. mája.

Okrem iného sme v ňom uviedli, že Havran označil Štúra za „antisemitu“ a Vajanského za „zaprdeného hlupáka“. Vzhľadom na to, že týchto dejateľov možno radiť medzi piliere našich národných dejín, ich dehonestovaním podľa autorov oznámenia došlo k spomínanému porušeniu zákona. Na podporu trestného oznámenia sa organizuje aj petícia, ktorú môžete podpísať tu: https://www.peticie.com/podpora_pre_trestne_oznamenie_na_michala_havrana_poda__423.

Minulý rok v decembri podal trestné oznámenie na Havrana aj predseda SaS Richard Sulík po tom, čo ho označil za „trápnučkého fašistu“ len za to, že si dovolil komunikovať s kotlebovcami. V januári Sulík žalobu stiahol s týmto odôvodnením: „Včera som mal diskusiu s Michalom Havranom a medziiným som sa dozvedel, že výrok „islam nie je kompatibilný s našou kultúrou“ je fašistický. Tiež som sa dozvedel, že fašista je z pohľadu pána Havrana každý druhý avšak nedozvedel som sa, ako chceme nazývať skutočných fašistov, tých ktorí by radi inak zmýšľajúcich ľudí posielali do plynu. Moderátor Fila (btw. good job) sa dozvedel, že kladie hlúpe otázky, keď sa spýtal, kto je väčší fašista – Kotleba, či ja. Nadobudol so dojem, že podľa Havrana je fašista každý, kto s ním nesúhlasí a dospel som k záveru, že s týmto pánom nemá zmysel na túto tému (a možno ani na žiadnu inú) diskutovať. Pochopil som, že aj vďaka pánovi Havranovi pojem fašista tak strašne devalvoval, že nech si ma kľudne tak označuje, je to vlastne úplne jedno. A preto žalobu sťahujem, budem sa venovať zmysluplnejším veciam.“

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis