Mier v Bolívii jedine prostredníctvom sociálnej spravodlivosti

Add Comment

Bolívijský prezident Evo Morales mal 22. 1. výročný prejav k desiatemu výročiu jeho nástupu do funkcie a šiestemu výročiu založenia Bolívijského mnohonárodnostného štátu. Pripomenul v ňom, ako ho za neoliberálnej vlády v roku 2002 vylúčili z parlamentu a obvinili z terorizmu či z obchodovania s drogami, lož ale vyjde vždy najavo, a tak ho ľudia zvolili za prezidenta.

Prvá domorodá hlava štátu vydala podrobnú správu o desiatich rokoch vlády. Hovorí o pokroku vo výberoch daní a zvýšení kúpnej sily obyvateľstva. „Zmena je niekedy ťažká, avšak nevyhnutná,“ povedal Morales a dodal, že mier možno dosiahnuť jedine prostredníctvom sociálnej spravodlivosti.

Počas 10 rokov, v ktorých bol Evo Morales prezidentom, došlo k výraznému obmedzeniu extrémnej chudoby a vyše 5-percentný ročný hospodársky rast patril medzi najvyššie v regióne. Objem vývozu andského štátu sa zvýšil na 10 miliárd dolárov, zdôraznil prezident.

Bolívijčania rozhodnú 21. februára o zmene ústavy z roku 2009, ktorá by Moralesovi umožnila kandidovať aj v ďalšom období (v roku 2019). Ak národ zahlasuje za návrh, môže vo svojej funkcii pokračovať až do roku 2025.

Zdroj: http://axisoflogic.com/artman/publish/Article_72852.shtml

Silvia Benková
Robiť dobro je ako striekať parfém na druhých, trochu vône vždy zostane aj na vašich vlastných rukách.

Pridaj komentár

& Časopis