MMF chce, aby ste platili 71 % daň z príjmu

Add Comment

Medzinárodný menový fond „zhadzuje ďalšie bomby“

Potom, čo nedávno navrhol zaviesť  „daň z kapitálu“ – jednorazovú daň  zo súkromného majetku ako výnimočné opatrenie s cieľom obnoviť udržateľnosť dlhov insolventných krajín, vyzval teraz „k sadzbám dane z príjmu maximalizujúcim výnosy z najvyšších príjmov“.

Tím expertov MMF zistil, že vyspelé krajiny môžu zvýšiť svoje celkové daňové príjmy zvýšením daňových sadzieb.

Už vybrali USA, čo naznačuje, že americká vláda by mohla maximalizovať svoje príjmy z daní, zvyšovaním daňových pásiem až k 71 %.

Nakoľko ten návrh vychádza od jedného z veľkých kúzelníkov globálneho finančného systému, mohlo by to byť najjasnejším znamením, že  celý domček z kariet je už nebezpečne blízko k tomu, aby sa zrútil.

Skúste o tom premýšľať,  solventné  vlády so zdravými ekonomikami  by sa predsa nesnažili ukradnúť ľuďom 71 % ich bohatstva. Toto číslo sa zvyšuje,  pretože vlády sú zúfalé. A úplne na mizine.

Vo všetkých vyspelých ekonomikách dosiahne pomer verejného dlhu k HDP na budúci rok  svoje historické maximum 110 %, v porovnaní so 75 % v roku 2007.

To je ohromujúci nárast. Väčšina „najbohatších“ národov na Západe si teraz musí požičiavať peniaze len preto, aby zaplatila úroky z peňazí, ktoré si požičali už predtým.

Od zúfalých vlád  a inštitúcií môžeme preto očakávať len ďalšie finančné represie.

To znamená, že budeme mať viac nevýhodného daňového zaťaženia. Viac regulácie. Viac kontroly nad úvermi a tokom kapitálu. A to je len finančné hľadisko, naďalej a v zrýchlenom tempe bude pokračovať zhoršenie našich práv a slobôd.

Môže byť  človek  ešte  považovaný za „slobodného“, ak mu so zbraňou namierenou proti nemu bankrotujúcou a šikanujúcou vládou zoberiete 71 % z toho  čo zarobí? Alebo ste potom už len nevoľníkom,  existujúcim len preto, aby  kŕmil systém?

To je dôvod, pre ktorý  tak  často zdôrazňujeme  význam globálneho postoja a berieme do úvahy všetky možnosti, ktoré máme. Pretože druhou stranou mince je, že zatiaľ čo niektoré krajiny si uťahujú opasky a ich život sa stáva ťažším, niektoré zvolili iný prístup.

Či už z nutnosti, alebo preto, že si uvedomujú súčasné trendy, mnoho národov po celom svete začína nové programy, ktoré priťahujú medzinárodné talenty a kapitál.

O  niektorých  z týchto programov som sa už zmienil – programy ekonomického občianstva na miestach, ako je Cyprus, Malta a Antigua (s viacerými predstaviteľmi týchto programov som sa stretol  na nedávnej celosvetovej konferencii o občianstve v Miami, na ktorej som vystúpil).

Potom sú tu miesta, ako je Čile a Kolumbia, ktoré majú skvelé programy pre podnikateľov a investorov. Ďalšie miesta, ako je Gruzínsko a Panama otvorili svoje dvere takmer všetkým cudzincom, aby sa tu mohli usadiť.

Sčítané a podčiarknuté,  máme na výber. Niektoré krajiny sú naozaj skvelými miestami, kde je dobré držať peniaze. Iní sú skvelé pre podnikanie. Iní sú zas skvelým miestom  na bývanie.

Éra v ktorej žijeme – éra globálnej komunikácie a modernej dopravy – znamená, že môžete žiť na jednom mieste, vaše peniaze môžu žiť niekde inde, a svoj príjem môžete vytvárať   na treťom mieste.

Vaše úspory a živobytie nemusia skorumpovaní politici, usilujúci sa ukradnúť vaše  bohatstvo, zotročiť, a to len kvôli tomu, aby si svoju ničivú zábavu udržali o niečo dlhšie.

Svet môže byť naozaj vaším ihriskom. Musíte len poznať pravidlá hry.

Simon Black, Senior Editor, SovereignMan.com  

Preklad z planet.infowars.com Zdroj foto: sweetcrudereports.com

Silvia Benková
Robiť dobro je ako striekať parfém na druhých, trochu vône vždy zostane aj na vašich vlastných rukách.

Pridaj komentár

& Časopis