Môže mať ústavný súd pri rozhodovaní svedomie?

Add Comment

Vysvetlí mi niekto, čo presne znamená pojem „svedomie ústavného súdu“? Pýtam sa, lebo som nedávno zhliadla video, kde herec s pomýleným kompasom aktivistu Ján Greššo vysvetľoval študentom strednej školy, čo sú to „správne požiadavky účastníkov protikorupčného pochodu“.

Neviem, ako vám, ale mne strašne vadilo, že som bola na Slovensku obklopená ľuďmi, ktorí sa ma pokúšali denne klamať a chceli, aby celá spoločnosť klamala! Preto som aj odišla žiť do jednoduchšieho sveta. Keby som to neurobila, už dávno by som z toho ochorela a zomrela, tak veľmi mi prostredie klamstva prekážalo.

Slovo prepáč sa v dnešnej spoločnosti používa namiesto slova ďakujem, pretože ďakovať, nie je veľmi za čo a aj keď zaďakujeme, je to obvykle fráza. Za to ublížiť spôsobom života, akým dnes žijeme, dokážeme množstvu ľudí a stalo sa to každodennou samozrejmosťou.

Teraz ma ale Greššo dorazil. Vraj „pochodom apelujeme aj na svedomie ústavného súdu!“ To je čo, preboha?!

Aké spoločenské normy to zavádzame? Ústavné súdy sú predsa základným pilierom demokratickej spoločnosti práve preto, že nemajú svedomie a rozhodujú výlučne zákonne a nezaujato bez toho, aby prihliadali na spoločenské dôsledky svojich rozhodnutí. Apelovať na Ústavný súd SR, aby mal svedomie pri rozhodovaní, je principiálne to isté, ako apelovať na pilotov Boeningu 747 so 400 pasažiermi na palube, aby pri pristávaní brali v prvom rade ohľad na svoje svedomie a ostatné si všímali pomenej, lebo šialená časť cestujúcich si to želá a keď jej nebude vyhovené, začne rebelovať.

A viete, čo je na tom najhoršie? Že keď takýchto idiotov doby odmietnete akceptovať, tak vás začnú vyhlasovať za bláznov alebo nepohodlných a začnú na vás poukazovať prstom.

Veď to je pre normálnych ľudí na zbláznenie. Uvedomujú si to?!

Viete čo ste, pán Greššo? Ste spoločenský lúzer o ktorého by v normálnej dobe nikto ani nezakopol! Ste omylom spoločnosti, nie aktivistom a hanbím sa za to, že ľudia ako vy si nárokujú na titul slovenská osobnosť. Prečo sa staviate do cesty normálnym ľuďom? Prečo chcete silou-mocou tento štát zničiť? Pýtam sa, pretože donútiť Ústavný súd SR rozhodnúť pod tlakom, znamená zbúrať najsilnejší pilier demokracie! Prečo klamete ľudí a tvrdíte, že majú apelovať na jeho svedomie, keď je vylúčené, aby ho ústavný súd mal?!

Kde je vaše svedomie, pán Greššo? Kde zostala vaša národná hrdosť? Predali ste ju za spoločenské výhody, alebo zostala na americkej ambasáde?

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Mária Vidomská
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

& Časopis