Podozrivá „vražda“ ruského veľvyslanca

Add Comment

Je namieste mať pochybnosti o viacerých čudných okolnostiach rôznych teroristických útokov, najmä ak nás nimi kŕmia médiá, ktoré už veľakrát preukázali svoju nedôveryhodnosť. Lenže je vôbec nejaký rozdiel medzi popisom týchto udalostí mainstreamovými médiami a tými „alternatívnymi“? Veď obe sa často líšia len postojom k politike Ruska a USA, pričom napríklad na izraelský apartheid a okupáciu palestínskych území si zásadne po celý rok nespomenú. Namiesto toho sa pretriasajú tzv. utečenci a ich domnelé či reálne zločiny na území Európy. Komu asi tak tento stav vyhovuje?

Tento článok však nie je o Izraeli. V decembri médiá v rámci predvianočného strašenia pokryli berlínsku verziu letného útoku kamiónom v Nice a vraždu ruského veľvyslanca a začiatkom nového roka bombový útok v Turecku. Až na drobné výnimky celkom bez pochybností, hoci oficiálne verzie týchto udalostí sú veľmi diskutabilné. Tak napríklad pri útoku na berlínskych vianočných trhoch sa opäť raz našiel pas útočníka, zrejme preto, že pri riadení nestihol svoje meno vyryť nožom do volantu. Oficiálne vysvetlenie, prečo pas našli až o deň neskôr, bolo naozaj smiešne: vyšetrovatelia nechceli kontaminovať kabínu svojim pachom, kým ju neskontrolujú špeciálne vycvičené psy. Či ich urýchlene dopravili priamo z Tel Avivu, alebo prečo sa na ne čakalo deň, nie je jasné. Obávam sa, že im možno ani nedali žrať, aby ich čuch nekontaminovali kóšer granulami. Tunisana č. 2 síce zavraždili skôr, než stihol na sieť zavesiť odkaz, že žije a má sa dobre ako jeho šťastnejší kolega z Nice, no to nevadí, lebo podľa médií útočníka z Nice aj tak zabili na mieste činu. Samozrejme, načo by berlínsky vrah Amri cestoval s pravými dokladmi, keď ich mohol aj s peniazmi nechať pod sedadlom. Veď nie je blbý. Obaja Tunisania navyše tak drsne prevalcovali civilistov, že na prednej časti vozidiel neostala ani kvapka krvi. Berlínsky kamión bol síce tmavý, ale zrovna predok mal tiež svetlejší. Predpokladám, že obe vozidlá pred vraždením teroristi natreli špeciálnym náterom, od ktorého sa krv odráža, aby zábery po útoku boli vhodné aj pre slabšie povahy.

Ako upozornil Kevin Barrett na stránke Veterans Today, podľa bild.de sa len 10 minút pred útokom na berlínskych trhoch ponevieral profesor Šlomo Špiro, expert na terorizmus z Bar-Ilanovej univerzity v Tel Avive. A líder Pegidy Lutz Bachmann, ktorý chce, aby Nemecko bolo židokresťanské, sa na Twitteri vyjadril, že útočníkom je Tunisan už dve hodiny po udalosti, vďaka internej informácii z polície… Pre mňa je otázkou len to, či tam vôbec niekto zomrel. Dosť o tom pochybujem.

Rovnako pochybujem aj o smrti ruského veľvyslanca Andreja G. Karlova následkom zranení na vernisáži výstavy Rusko očami Turkov v Ankare. Videl niekto aspoň kvapku jeho krvi? Ja teda nie, a myslím si, že nikto. A to napriek ôsmim či deviatim výstrelom, ktoré mal inkasovať zblízka. Napriek tomu, že doňho „vrah“ strieľal zozadu, Karlov sa zložil na chrbát, roztiahol ruky doširoka a okuliare mu odleteli ďaleko za hlavu k stene, pričom sa za letu zložili. To vážne? Jeho „vrah“ Mevlüt Mert Altıntaş sa dnu dostal po predložení preukazu špeciálneho policajta, hoci tam aj s preukazom nemal čo robiť. Nikomu to však nevadilo, veď v Turecku je atentátov naozaj veľmi málo, len niekoľko za mesiac. Po streľbe vykrikoval niečo o Aleppe a mával vo vzduchu príliš dlhým ukazovákom, ako vidno na fotografii zverejnenej aj na stránke časopisu Time.

Zdvihnutý ukazovák pritom nie je len islamistickým, ale aj slobodomurárskym gestom, napokon na fotografii zastreleného Altıntaşa ho môžeme vidieť v polohe tarotového obesenca.

Akoby to nestačilo, fotografia, kde Altıntaş „drží“ revolver oboma rukami otočený doľava je jasná montáž, pretože obe ruky má pred revolverom! Po vykrikovaní „Allahu Akbar!“ pobehoval po budove, no zastrelili ho len kúsok od veľvyslanca. Ktovie prečo. Možno sa išiel pozrieť, či Karlov predsa aspoň trochu nekrváca, keď už doňho vystrieľal, čo mohol. No nie, nakoniec sám skončil s krvou na košeli, hoci guľka ju záhadne neprederavila. Zato stena za ním to schytala viac, než by sa patrilo. Podľa jednej analýzy by po streľbe vyzerala inak. K analýzam udalosti na Youtube sa pridali aj Israeli News Live. Zastávajú stanovisko, že nejde o hoax, ale skutočnú udalosť, no ich príspevok pôsobí akosi nepresvedčivo, zameriavajú sa na nepodstatné veci a prehliadajú dôležitejšie záhady. Nepresvedčivo pôsobí aj samotná výstava, na stránke Fox News nazvaná Od Kaliningradu po Kamčatku očami cestovateľov, kde mal Karlov príhovor, pretože vystavené fotografie sú doslova tuctové, na nerozoznanie podobné tým, ktoré nájde vyhľadávač pri hľadaní turistických atrakcií v blízkosti Moskvy. Na Fox News sa tiež uvádza, že fotograf Burhan Ozbilici sa na výstave zastavil bez pozvania cestou z práce, čo je ďalší nezmysel.

Nelogicky „hrdinské“ správanie fotografov počas streľby a po nej hádam ani netreba komentovať. Môžete si však všimnúť, že hneď po streľbe je strelec opäť v zábere, hoci ruku so zbraňou má namierenú na zem, no na opačnej strane ako sa nachádzal veľvyslanec. Takže ktovie kam naozaj strieľal (a či ostrými). No prečo by ho niekto zneškodňoval, keď podľa scenára mal ešte vykrikovať, však? Na zamyslenie sú aj choreografi tohto predstavenia, stojaci za rohom akoby nič. Veď keby do nich aj našil zásobník, neumrú hneď, ale až v nemocnici, ako Karlov. 

 

Samozrejme, hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová vyhlásila: „Terorizmus neprejde. Budeme odhodlane proti nemu bojovať… Sme v spojení s tureckými oficiálnymi predstaviteľmi, ktorí nás presvedčili, že sa vykoná starostlivé a podrobné vyšetrovanie.“ No nepripomína vám to kvákanie Merkelovej? A čo o deň neskôr prezradil záchranca hlboko nešťastného tureckého rozviedčika pred samovražedným skokom z mosta, veľký čistič Recep T. Erdogan?Tento človek (Altıntaş) bol členom FETÖ (teroristickej organizácie Fetuláha Gülena), netreba to skrývať… A je potrebné otvorene povedať, že v našich policajných štruktúrach i v armáde stále existujú členovia tejto špinavej organizácie“, uviedol a doplnil, že „očista štátnych orgánov od FETÖ pokračuje“. K zodpovednosti za vraždu ruského veľvyslanca v Turecku sa pritom prihlásila ozbrojená koalícia Džajš al-Fatah, ktorej členom je aj džihádistický Džabhat Fath aš-Šám (Front dobytia Sýrie), známy donedávna ako Front an-Nusra, ale to zrejme nevadí. Rusko vyslalo do Turecka 18-členný tím vyšetrovateľov.

Atentát podľa predsedu zahraničného výboru dolnej komory ruského parlamentu Leonida Sluckého nepovedie k novému zhoršeniu rusko-tureckých vzťahov ako po minuloročnom zostrelení ruského bombardéra tureckými stíhačkami. Ostáva len veriť, že tento spoločne zrežírovaný hoax naopak stmelí politické špičky oboch krajín, napokon Karlov tiež pózoval ako slobodomurár.

Žiaľ, celé toto nepodarené divadlo závažne narúša obraz Ruska ako ojedinelého fair-play hráča medzinárodnej politiky. Ako poznamenáva autor tohto videa, je to celé jedna veľká slobodomurárska hra, kde Američania obviňujú Rusko a Rusi obviňujú USA. Spoločnosť tak polarizujú na dva tábory, pričom modom operandi oboch je selektívna slepota.

Ďalším príkladom pochybného terorizmu môže byť silvestrovský útok na istanbulskú diskotéku. Medzi hosťami klubu boli občania Izraela, Saudskej Arábie, Belgicka… Počuli ste už niekedy o Gladio B? Je to sieť tajných armád NATO, ktorá vykonáva útoky pod falošnou vlajkou. V časopise som o tom písal už pred rokom.

Čo si však máme myslieť o „alternatívnych“ médiách? Žiadne zo slovenských tzv. alternatívnych médií nespochybnilo nielen vraždu Karlova, ale ani útok v Berlíne, maximálne sa vyjadrovali k nepravdepodobnosti ďalšieho nálezu pasu. Dokonca na stene Spravodajskej alternatívy zablokovali známeho, ktorý sa vyjadril v zmysle, že obe udalosti boli len hoaxom. Zámienkou bola vulgárnosť jeho príspevkov a útočenie na iných, no to isté nevadilo pri tých prispievateľoch, ktorí útočili naňho a súhlasili s verziou predkladanou dotyčnou stránkou (a mainstreamom). Tí ban nedostali. Presne ako sme zvyknutí na stránke SME alebo Denníka N. A toto má byť nejaká alternatíva? Veď je to smiešne.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

 

Milan Pullmann
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

& Časopis