Podozrivo lacné KALI noviny

Add Comment

Nový Čas zverejnil informáciu, podľa ktorej opozičné strany SaS a OĽaNO zvolili novú formu protestu. V náklade 2 000 000 kusov majú dať vytlačiť jednorazové vydanie novín KALI špeciál, ktoré budú distribuovať do slovenských domácností. Noviny majú priniesť podrobné informácie o kauze Bašternák.

Celý článok si môžete pozrieť tu: http://www.cas.sk/clanok/439393/slovaci-dostanu-do-schranok-specialne-noviny-toto-sa-kalinakovi-nebude-pacit/. Nový Čas v ňom okrem iného cituje hovorkyňu SaS Katarínu Svrčekovú, podľa ktorej náklady na vydanie časopisu zahŕňajúce výrobu, tlač, prepravu a distribúciu činia približne 25 tisíc eur.“

Ak si to teda vydelíme dvomi miliónmi, náklady na jeden kus by mali vychádzať na 0,0125 eura, teda približne 1 cent! To je absolútne nerealistické už len pri nákladoch na tlač, nieto ešte na prepravu a distribúciu.

Logicky sa potom natíska otázka: Aké sú reálne náklady na tento projekt a z akých zdrojov sa hradia, keď musia byť zamlčiavané? Nikto tu nechce obhajovať korupčné pozadie čelných predstaviteľov strany Smer, ale nebude táto opozičná iniciatíva len sponzorovaným pokusom o slovenský Majdan? Pokusom podkúriť Ficovi, u ktorého v skutočnosti neprekáža ani tak jeho prepojenie s oligarchiou, ako skôr jeho, beztak len čiastková neposlušnosť voči Bruselu?

 

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

& Časopis