Poľsko bude skladovať zbrane USA

Add Comment

Poľsko prerokováva s Washingtonom možnosť rozmiestnenia amerických vojenských zariadení a skladov v krajine, uviedlo v nedeľu ministerstvo obrany vo Varšave.

Poľské ministerstvo tiež oznámilo na Twitteri, že minister obrany Tomasz Siemoniak dostal  počas svojej návštevy Washingtonu v máji ubezpečenie, že rozhodnutie o umiestnení  skladov prijmú čoskoro.

Tomasz Siemoniak povedal, že tento krok posilní prítomnosť USA v Poľsku a okolí.

„Je naším dlhoročným prianím mať v Poľsku maximálnu prítomnosť amerických vojakov a celého východného krídla NATO ako celku,“ poznamenal poľský minister.

„Spojené štáty pracujú na celom balíku opatrení, predovšetkým na rozmiestnení ťažkých zbraní v Poľsku a ďalších krajinách. Američania tak už v Európe urobili, napríklad v Nórsku. Sťahovanie vojakov nie je problémom, musíte však mať ťažké zbrane umiestnené v potenciálne nebezpečných oblastiach. Počas našich rozhovorov vo Washingtone minulý mesiac som dostal ubezpečenie, že rozhodnutie o umiestnení vojenských skladov by malo byť prijaté čoskoro, „povedal Tomasz Siemoniak.

Sily zo sedemnástich členských krajín NATO ako aj nečlenských partnerských krajín uskutočnia počas nasledujúcich dvoch týždňov spoločné námorné cvičenie v oblasti Baltského mora, uviedlo vo štvrtok vo svojom vyhlásení americké námorníctvo.

Ministri obrany z Nemecka, Poľska a Dánska potvrdili svoje plány na rozšírenie mnohonárodného zboru Severovýchod NATO, so sídlom v poľskom meste Szczecin.

NATO v uplynulom roku rozšírilo svoju prítomnosť vo východoeurópskych spojeneckých krajinách a neďaleko ruských hraníc, čím prispelo k zvýšeniu napätia medzi vojenskou alianciou a Moskvou.

NATO vo februári oznámilo, že zdvojnásobí svoje sily, umiestnené v blízkosti Ruska vo východnej Európe tak, aby celkový počet vojenského personálu dosiahol 30 000.

Preložené z Axisoflogic.com

Silvia Benková
Robiť dobro je ako striekať parfém na druhých, trochu vône vždy zostane aj na vašich vlastných rukách.

Pridaj komentár

  & Časopis