Postoje, ktoré poškodzujú partnerské vzťahy

Add Comment

Možno si myslíte, že ste dobrý partner. Tento postoj však ohrozuje šťastie vášho partnera a jeho lásku k vám. Bez ohľadu na to, ako dlho ste spolu, neexistuje nijaký spôsob ako predvídať všetok stres, ktorý vám obom život pripraví.

Stres môže vyvolať čudné správanie, ktoré zraňuje a ťažko sa odpúšťa. Dokonca aj zdanlivo nevinné veci dokážu vášho partnera nakoniec zničiť.

Takže ihneď prestaňte s nasledujúcimi typmi správania:

1. Krik
Neexistuje žiadne ospravedlnenie faktu, že na svojho partnera kričíte. Ak práve prežívate niečo veľmi negatívne a ťažké, odíďte na chvíľu, kým sa upokojíte. Keď sa k problému vrátite, pokojne vyjadrite to, čo vás trápi.

2. Ignorácia
Úmyselná ignorácia partnera, keď ste naštvaný, je extrémne škodlivá. Ak ste príliš rozrušený, povedzte mu, že sa k tejto veci vrátite inokedy, neopúšťajte ho však potichu. Mohli by ste tým spôsobiť, že takto sa váš partner bude cítiť bezcenný.

3. Nástojiť na tom, že váš partner musí vždy súhlasiť.
Hoci sa delíte o svoj život, posteľ a domov, váš partner má stále právo na vlastný názor; ktorý je rovnako platný ako ten váš, a jeho hlas by mal mať pri rozhodovaní rovnakú váhu ako váš.

4. Tváriť sa, že niektoré úlohy sú zodpovednosťou a starosťou toho druhého.
Toto musí byť od začiatku jasné: obaja budete musieť prevziať všetky úlohy, ktoré manželstvo a domácnosť prinášajú.

5. Viezť sa na zadnom sedadle rodičovstva.
Aj keď ste jediný, kto zarába, keď sa staráte o svoje deti, nie ste na stráženie. Deti sú rovnako vaše, ako partnerove. Do prejavov lásky, výchovy, disciplíny, starostlivosti o hygienu a hier so svojimi deťmi sa musíte zapojiť v rovnakej miere ako váš partner.

6. Nevera
O tejto téme sa toho už povedalo a popísalo veľa. Riešenie máte vo vlastných rukách: odpustite partnerovi vaše nezhody a rozhodnite sa, že ho budete stále milovať. V istom momente svojho života ste si ho vybrali a dali ste mu prednosť pred všetkými ostatnými. Toto rozhodnutie je kontinuálny proces.

7. Klamstvo
Jednoducho to nerobte. Ak ste si niekedy povedali: „Dúfam, že sa to môj manžel/manželka nikdy nedozvie“, potom s tým, čo práve robíte, okamžite prestaňte.

8. Partner nie je vašou prioritou.
Svojho manžela/manželku musíte zbožňovať a oceňovať. Každý človek na svete má každý deň rovnaké množstvo času. Venujte z neho čo najviac tomu najdôležitejšiemu vo svojom živote: svojmu manželovi či manželke! Zorganizujte si čas a peniaze tak, aby ste išli aspoň raz za týždeň „na rande“.

Vo vašom vzťahu budú vždy existovať veci, ktoré vás oboch trápia, nedovoľte však niektorej z nich, aby vás strhla k týmto škodlivým návykom. Väčšina manželských problémov je riešiteľných v prípade, že obaja o problémoch hovoria, pracujú na ich zmene a dokážu sa sústrediť na dobré veci, ktoré ten druhý robí.

Zdroj: https://familyshare.com/24336/marriage/8-attitudes-that-destroy-the-most-important-person-in-your-life

Silvia Benková
Robiť dobro je ako striekať parfém na druhých, trochu vône vždy zostane aj na vašich vlastných rukách.

Pridaj komentár

& Časopis