Pozvánka na konferenciu Alternatívy pre 21. storočie

Add Comment

Iniciatíva DAV DVA organizuje konferenciu s názvom Alternatívy pre 21. storočie v sobotu 25.2.2017 od 12:00 v Žiline. Konferencia bude prvá z plánovaných akcií, ktoré majú pomôcť nájsť model uplatniteľný na Slovensku či vo svete v krátkodobom, strednodobom až dlhodobom horizonte.

Na úvod sa predstaví Roman Michelko s témou: Reálne alternatívy ľavicovej politiky alebo ľavica v slepej uličke?

Nasledovať by mala téma: Ekonomická demokracia ako jedno z posledných štádií kapitalistickej spoločnosti od najmladšieho prednášajúceho Igora Melichera.

Ďalšia téma programu: Evolučné prekonanie kapitalizmu – koncepcia Richarda D. Wolffa – od Martina Kráľa zo SAV.

Spravodlivý finančný systém – Peniaze ako práca“ – od Borisa Demoviča 

a téma: Ciele a návrhy ekonomiky založenej na zdrojoch od nášho zahraničného hosťa Tomáša Martinčoka.

Na záver bude nasledovať diskusia s účastníkmi o najvhodnejších alternatívach pre Slovensko.

Viac informácií ohľadom konferencie je zverejnených na webovej stránke DAV-u DVA: http://davdva.sk/konferencia-alternativy-21-storocie/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

& Časopis