Preorientujú sa testosterónoví vojnoví predátori z Ruska na Čínu?

Add Comment

Tragikomická labutia pieseň Baracka Obamu a jeho infantilná snaha nastražiť na štartovaciu dráhu svojho republikánskeho nástupcu čo najviac nášľapných mín na volebnej porážke jeho straníckej súdružky nič nezmení. Víťazstvo Donalda Trumpa nad Hillary Clintonovou pritom neznamená, že zlovestný meč tretej svetovej vojny nad ľudstvom prestáva visieť. Bude totiž Pyrrhovým víťazstvom, ak sa strategickým spojencom novej americkej administratívy stane dočasne a čisto účelovo Rusko, aby si za terč svojich rozvratných aktivít vybrala Čínu. Otázne je, či sa domáci i zahraniční vojnoví štváči, dosiaľ bytostne stotožnení so svojou zaoceánskou modlou, dokážu resetovať a preorientovať na úplne odlišnú totožnosť nepriateľa.

Európa je z najnovších zmien na opačnej strane Atlantiku evidentne zmätená. Aby nestratila skalopevný imidž, vo svojej doterajšej bojovej rétorike zotrváva, ba chvíľami ju dokonca pritvrdzuje. Pamäť človeka však funguje obstojne a dokáže si spoľahlivo vybaviť, kto sa na vyprovokovaní súčasnej situácie dlhodobo a proaktívne podieľal a kto bude v prípade prežitia zvyšku ľudstva pohnaný pred novoskonštituovaný medzinárodný trestný tribunál. Obvinenie možno vzniesť už teraz: činnosť smerujúca k totálnej vojne a k ťažkým vojnovým zločinom, ktorých rozsah a charakter nebude mať v doterajších ľudských dejinách obdobu. Každý z tých, čo napomáhajú testosterónovým predátorom (a predátorkám) z Londýna, Bruselu, Berlína, Varšavy, Kyjeva či Vilniusu bažiacim po pachu ľudskej krvi, by mal vedieť, že cez sito povojnovej spravodlivosti neprejde.

Bude tragické a zároveň poučné dožiť sa toho, ako všetci, ktorí veľkohubo zvolávajú do boja – dnes proti Rusom, zajtra proti Číňanom – z neho medzi prvými slabošsky a zbabelo zutekajú, prípadne ešte predtým tajne emigrujú čo najďalej od Európy. A práve toto sa nesmie stať. Všetkým, ktorí sa na vyvolávaní ducha tejto globálnej konfrontácie s nedoziernymi následkami aktívne podieľajú, treba umožniť, aby svoju chrabrosť, principiálnosť a „oddanosť pravde“ preukázali nielen verbálne, ale predovšetkým v predných radoch slovenského expedičného zboru. Popri profesionánych žoldnieroch by ho takto mohli posilniť viacerí europoslanci, liberálni politici, neziskoví „občianski aktivisti“ a s nimi zosynchronizovaní „nezávislí novinári“, ktorí by odišli do ruských stepí stať hlavu drakovi kremeľskej propagandy. Čiže dokonať misiu, na ktorú je v Európskej únii obrovský nadbytok mužov slova, ale katastrofálny deficit mužov činu.

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

Juraj Pokorný
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

& Časopis