Prírodné lieky prevažovali v USA, kým krajinu neovládli veľké farmaceutické spoločnosti

Add Comment

GreenMed TV nedávno informovala o neuveriteľnej mape liečivých rastlín z roku 1932, ktorá ukazuje liečivé rastliny bežne používané lekárnikmi a verejnosťou v tom období. Samotná mapa mala slúžiť lekárňam, pod hlavičkou má napísané:

Je dôležité, aby verejnosť nestratila zo zreteľa fakt, že farmaceutické, lekárske a zubárske profesie poskytujú základné služby, ktoré nesmú byť znehodnotené alebo zničené komerčnými trendmi. Verejnosť i profesie budú trpieť rovnako, ak bude umožnené, aby sa tieto služby znehodnotili. Vo farmácii by mala verejnosť chápať šírku znalostí vyžadovanú od lekárnikov. Len veľmi málo ľudí si uvedomuje rozsah, akým rastliny a minerály vstupujú do farmaceutickej praxe, a ako  životne dôležité sú pre udržiavanie zdravia verejnosti. Bolo konštatované, že viac ako 70% všetkých používaných liekov sú výrobky z rastlín.“

Uplynulo 80 rokov a máme zdravotný systém, ktorý sa takmer úplne spolieha na patentované chemikálie a/alebo biologické látky, ktoré ani zďaleka nepripomínajú „lekáreň zo zadného dvora“ včerajška. Presná definícia liekov podľa FDA vylučuje použitie prírodných látok a lieky obsahujúce drogy sa stali istou formou obete ľudstva, v množstve, ktoré prevyšuje obete starých civilizácií, ktoré vykonávali z predstieraných náboženských dôvodov. Táto mapa by mala byť zdieľaná a šírená a dúfame, že pomôže rozšíriť masívnu, vznikajúcu databázu prírodných substancií, ktoré môžu byť použité na zarážajúco široký rozsah zdravotných problémov.

Poznámka: Prekvapujúco zistíte, že veľmi démonizovaná konopa (Cannabis Sativa) je na zozname liečivých rastlín použitých na Lekárnikovej mape! Berte do úvahy, že v modernej dobe len kvôli tejto rastlinke boli tisícky občanov uväznených, len za jej držanie, používanie alebo obchodovanie s ňou ako s tovarom!

Zdroj: http://www.realfarmacy.com/1930s-pharma/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Martin Urminský
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

& Časopis