Rostas: Policajné zastrašovanie

Tagged With: , , , Add Comment

Už od júna 2017, kedy na mňa Kiskov poradca Sybila z podivnej  organizácie proti „korupcii“ podal trestné oznámenie za článok, v  ktorom citujem štúrovcov, neprišiel do mojich rúk žiaden list ani  dokument zo strany policajných orgánov. Namiesto toho sa tu rozohráva ďalšia typická policajno-mediálna hra, ktorá má za cieľ zastrašiť ma a  zakázať mi verejne účinkovať a hlásať pravdu. Je to v absolútnom  rozpore so slobodnou a demokratickou spoločnosťou ako aj s normálnou  právnou praxou – je totiž nemysliteľné, aby som sa o akomsi stíhaní  dozvedal z médií.

S vyjadrením hovorkyne špeciálnej prokuratúry Jany Tökölyovej som sa stretol už v júni 2017 na stránkach SME: „Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry začal trestné stíhanie vo veci pre prečin  hanobenia národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovania národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti.“

Pýtam sa – ako je možné  publikovať takéto podvrhy v médiách, keď nedošlo k žiadnemu procesnému  úkonu v danej veci a teda nemohlo byť ani doručené ani vznesené  obvinenie voči mojej osobe? Takisto je nutné uviesť, že som nebol ani len vypočutý. Týmto v zmysle Európskeho dohovoru ako dotknutá osoba vyzývam špeciálnu prokuratúru k nahliadnutiu do spisu. Vychádzajúc z  uvedených faktov konštatujem, že tu ide o politickú objednávku diskreditácie mojej osoby za otvorenej asistencie polície. Navyše dopĺňam, že posúvať médiám informácie o obsahu spisov o občanoch Slovenskej republiky je zneužívaním právomocí verejného činiteľa – čo je páchanie trestnej činnosti.

Na záver ešte raz pripomínam, že podnetom k celej tejto mediálnej, politickej a policajnej hre je  publikovanie článku s citátmi velikánov našej slovenskej histórie. Nech je táto absurdná kauza výzvou pre všetkých, ktorí budete za svoj názor už možno čoskoro prenasledovaní.

Zdroj: https://www.rostas.news/rostas-policajne-zastrasovanie/

Tibor Eliot Rostas
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis