Sabinovčania zažili presun vojenskej techniky v priamom prenose. August 1968 zo západu?

Add Comment

Počas včerajšieho dňa prechádzal železnicou v Sabinove transport vojenskej techniky. Obyvatelia východoslovenského mesta boli do značnej miery prekvapení množstvom vojenských prostriedkov.

Následne po zverejnení rozhorčenie neskrývali mnohí diskutujúci. Nechýbalo ani prirovnanie k augustu 1968, avšak zo západu.

Podľa informácií Ministerstva obrany SR ide o presuny slovenských a zahraničných spojeneckých vojsk, ktoré sa uskutočňujú z dôvodu konania medzinárodných cvičení, konferencií, pracovných rokovaní a ďalších vojenských aktivít v rámci bilaterálnej spolupráce vojenských jednotiek krajín NATO.

Ministerstvo zároveň varuje, že „na rôznych miestach a hraničných priechodoch bude v období do 12. februára 2017 vykonaných celkovo 22 cestných a 6 železničných plánovaných presunov zahraničných spojeneckých vojsk cez územie SR. Zvýšený počet vlakových presunov vojenskej techniky zahraničných spojeneckých vojsk bude prebiehať od 7. do 12. februára 2017. Z bezpečnostných dôvodov nie je v súčasnosti možné zverejniť ďalšie informácie.“

Jeden z komentárov však upozorňuje na politicky korektné využívanie slov: „Ľudia neznalí histórie… Cvičenie sa to nazývalo vždy. A ľudia sa stále nechajú opiť rožkom. A čo vlastne znamená cvičenie? Cvičí sa, aby sa ostalo v kondícii. A prečo? Kto potrebuje kondíciu a na čo? Keby dačo? Keby čo?“

Hlavné Správy

Pridaj komentár

& Časopis