Saturn v okultnej symbolike II.

Add Comment

Neskoršou podobou staroegyptského boha zla Seta bol Amon-Ré (skryté slnko), ktorého grafickým znázornením je Baran (Aries) vo zverokruhu. Latinské označenie Aries je obdobou gréckeho Áres. Obdobou staroegyptského Seta či Setha je Šajtan, boh pochádzajúci zo starej sumerskej tradície, ktorého uctievali jezidovia v dolnej Mezopotámii.

Seth je Sith z filmovej ságy Hviezdne vojny od zasvätenca do tajného vedenia Georgea Lucasa. Slovo Sith vo Hviezdnych vojnách predstavuje rád nadaných jedincov, ktorí užívajú tzv. temnú stranu Sily. Sú veľmi mocní a majú fantastické schopnosti. Ich hlavnými farbami sú čierna a červená (sú hlavné farby satanizmu alias saturnizmu). Pristáli na cudzej planéte a podmanili si národ humanoidov, zotročili ho a geneticky s ním experimentujú. Sú majstrami intríg, zrád a spiknutí. V prvej trilógii Hviezdnych vojen je symbolicky ukázané tajné globálne spiknutie a v ďalšej trilógii temné impérium alias Nový svetový poriadok na čele s diktátorom bojuje proti malej skupinke odporcov krutovlády. Sith alias Seth:

Set hral dôležitú úlohu v kulte Aleistera Crowleyho, kde Set je menom prapôvodného tvorivého ducha, a aj metódou sexuálnej mágie. Základnou formulou Nového Aeonu (veku) vyhláseného Crowleym, ktorý započal roku 1904, a všetkej sexuálnej mágie je pojem LAŠTAL. LA (alias Nuit, bohyňa nočnej oblohy) sa spája s AL (alias Haditom, nekonečne malým bodom, ktorý v spojení s Nuit dáva vzniknúť prejavenému vesmíru) a poľom ich vzájomnej súhry je ŠT (Set), ohnivý had, kundalini. Š je hebrejské písmeno Šin a znamená oheň, T je písmeno Tet a znamená had. Tet, Set či Thoth sú synonymné výrazy a všetky sa spájajú s hermetickým Luciferom. Šin je taktiež písmenom Seta či Šajtana, ohňa túžby (Hadita) v srdci hmoty (Nuit). Hadit predstavuje aj solárnu energiu. Crowley obnovil kult Seta, Šajtana či Satana s odôvodnením, že zbavil tento smer životu nepriateľských vlastností, ktorými ho malo nakaziť kresťanstvo. Symbol, ktorý Crowley v rámci svojho thelemického kultu užíval, je obdobou hexagramu, symbolu Saturna:

Slovo Aeon, ktoré Crowley často používal, má dvojitý význam. Okrem označenia časového cyklu je to tiež meno solárno-falického boha gnostikov a iluminátov. Pre gnostikov slovo Aeon predstavovalo božstvo zvané Abraxas či Abrasax. Toto božstvo symbolizuje podľa Hargrava Jenningsa Pána dvojitej moci, ktorý vyrastá z dvoch hadov. Zo slova Abraxas pochádza slovo Abrahadabra.
Čierna kocka je dôležitým symbolom Saturnu. V slobodomurárstve je významnou ochranou bratstva. Dovoľuje slobodomurárskemu bratovi, ktorý si neželá odhaľovať svoje poznanie verejne, použiť tajné znalosti pre zisk cechu. Dáva všetkým členom právo povedať, kto sa nemá stať ďalším členom lóže. Kocka sa používa pri hlasovaní členov.
Čierne kocky v slobodomurárstve:


Symbolom temného impéria rádu Sith z Hviezdnych vojen je hexagon/kocka, do ktorej je vložený šesťcípy útvar reprezentujúci hexagram.
Symbol impéria z Hviezdnych vojen ako kocka s útvarom pripomínajúcim hexagram:

Kocka v tvare šperku zvaná ’Dokonalý Ašlar‘ sa roztvára do tvaru kríža a odhaľuje tak ďalší skrytý symbol Saturnu – kríž. Kríž dostaneme rozložením stien kocky. Dokonalý Ašlar:

Vševidiace oko je symbolom vševedúcnosti slnečného boha, Lucifera, ktorého slobodomurári uctievajú pod menom Veľký architekt vesmíru. Spisovateľka Cathy Burnsová vraví, že „vševidiace oko reprezentuje vševedúcnosť boha Hora, ktorý je Luciferom v egyptských satanských mystériách.“ Slobodomurársky autor Carl Claudy o vševidiacom oku povedal: „Je to jeden z najstarších a najrozšírenejších symbolov označujúcich boha. Nájdeme ho v Egypte, v Indii atď. Otvorené egyptské oko reprezentuje Osirisa. V Indii je boh Šiva predstavovaný okom.“
Symbolom Hora, solárno-falického saturnského boha, je sokol. Fénix, Vták návratu bol v starom Egypte zobrazovaný ako zlatý sokol. Fénix bol znázorňovaný aj ako vták ibis, symbol Thotha, boha mágie, písma a slova.
Starí Gréci a Rimania uctievali Saturn ako nemilosrdné božstvo. Saturn mal vždy negatívny až temný význam pre ľudstvo. V starých časoch bol nazývaný „Veľké zlo“. Saturn je v ezoterických vedách spájaný s obmedzovaním ľudstva, s ohraničeniami, smrťou a rozkladom. Saturn ako boh Kronos bol hlavným faktorom vedúcim k nevyhnutnej smrti smrteľníkov. Saturn je chápaný v tradičnej reprezentácii ako „zubatá“, ktorá nosí so sebou kosu.
Grécky boh Kronos, ktorý bol stotožňovaný s rímskym bohom Saturnom, býval zobrazovaný s kosákom v ruke. Kríž reprezentuje Saturn. Astrologický symbol, ktorý bol priradený planéte Jupiter, je tvorený krížom a kosákom a tento symbol odkazuje na Saturn:

Satan býva zobrazovaný s trojzubcom v ruke. Astrologický symbol Neptúna je kombináciou trojzubca a obráteného kríža. Obrátený kríž je symbolom satanizmu – saturnizmu:


Saturn sa spája s ezoterickým a alchymickým pojmom Sol Niger – Čierne slnko. Rímsky vzdelanec Hyginus poznamenal, že Saturn bol nazývaný Sol (slnko). Pojem Čierne slnko reprezentuje takzvané ‚Nočné slnko’ starovekých dôb a je stotožňované so Saturnom či Kronosom. Je to zlomyseľný aspekt umierajúceho boha. Čierne slnko je symbolom podsvetia alebo pekla. Starí Egypťania peklo nazývali Amenti – zem skrytého slnka. Amen, slovo užívané v kresťanských modlitbách, znamená skrytý a ta predstavuje zem. Amenta či Amenti je teda sídlom duchov mŕtvych, sídlom smrti. Rímsky boh Saturn bol považovaný za ‚Pána smrti‘. V Chaldei astrológovia považovali Saturn za ‚Slnko noci‘, Babylončania ho považovali za ‚Ducha mŕtveho slnka‘ a za ‚Najstaršieho ducha vo vesmíre‘. Osirisova smrť je tradične predstavovaná symbolom Čierneho slnka, ktorý predstavuje stratu jeho „žiar
y“. Saturn je slnečný boh Šamaš, ktorý navštívil podsvetie a stal sa Čiernym slnkom. Sol Niger alebo Čierne slnko:


V Arábii bol hlavným predislamským bohom boh zvaný Sin (anglicky „Hriech“). Centrom jeho uctievania bola Mekka, ktorá obsahuje posvätný moslimský čierny objekt tvaru kocky. K tomuto boh
u sa viaže polmesiac, ktorý patrí prastarému solárnemu Saturnu. Zo Sina sa vyvinul al-ilah alebo al-allah a neskôr Allah, keď prorok Mohamed ukončil systém mnohých božstiev a prehlásil Allaha (Sina) za jediného boha. Islam obsahuje zásadné hinduistické vplyvy.
Saturn je často zobrazovaný ako bradaté božstvo v podobe starca, pretože astrologicky reprezentuje starobu. Santa Claus je tradičná postava s bielymi fúzmi, ktorá na Vianoce prináša deťom darčeky. Býva na severnom póle a preháňa sa po oblohe na saniach. Saturn sa v dávnych dobách, predtým než došlo ku kozmickej katastrofe a Veľkej povodni, trvale ‘vznášal‘ nad zemským severným pólom. Slovo Santa je anagram slova Satan. Santa sa rovnako ako Kronos obklopuje deťmi. U východných Slovanov bol Santa Claus reprezentovaný postavou zvanou Dedo Mráz; Dedo Mráz bol pôvodne zlým a krutým pohanským božstvom, Veľkým Starcom Severu. Vianoce sa konajú v mesiaci, ktorému vládne Kozorožec. Predchodcom Vianoc sú rímske sviatky zvané Saturnálie, ktoré boli zamerané na uctievanie boha Saturna.
Santa Claus alias Satan:


Santa Claus je taktiež tarotový Pustovník kráčajúci po severnom póle – Lucifer, anjel svetla. Biblické texty hovoria, že Satan sa skrýva pod maskou anjela svetla. Jezidovia sa pri uctievaní Šajtana či Satana obracali k severu. Tajné okultné spoločnosti uctievajú tzv. Svetlo pod rôznymi menami, a jedným z nich je Svetlonos – Lucifer. Lucifer predstavuje prastarý solárny Saturn, symbolizovaný Svetlom alebo plameňom.
Santa Claus zobrazený na vianočnej pohľadnici a tarotový Pustovník (The Hermit):

Santove sane ťahajú rohaté zvieratá, pričom rohy v okultnej symbolike symbolizujú Saturnov žiarivý polmesiac. Saturnský boh Ra so solárnym diskom s rohatým polmesiacom za hlavou z filmu Hviezdna brána z roku 1994:

V starovekých kultúrach na Blízkom východe bol uctievaný boh Moloch, Molech či Molek, zobrazovaný aj ako býk so solárnym kruhom nad hlavou. Moloch vyžadoval ľudské obete, najmä deti. Krava a býk boli uctievaní v starom Egypte, Grécku a v Ríme. V hinduizme sú tieto zvieratá uctievané dodnes a spájajú sa najmä s Kršnom, Šivom a Indrou. Minotaurus bol v gréckej mytológii krvilačný netvor s ľudským telom a býčou hlavou:

Dvaja červení (ohniví/žiariví) býci so solárnym kruhom na modrom (nebeskom) podklade v logu Red Bull sú saturnskou symbolikou. Bývalý pápež Benedikt XVI., člen tajnej elitnej satanskej siete, nosil pri zvláštnych príležitostiach svoj Saturnský klobúk, pomenovaný podľa prstencovej planéty Saturn. Ex-pápež Benedikt XVI. so Saturnským klobúkom pri otváracej omši v roku 2007:


Okultná spoločnosť Saturnské bratstvo na svojich webových stránkach prezradila, že 
„energia Saturnu pôsobí kolektívne, pretože reprezentuje ten aspekt reality, ktorý vychádza z konsenzu medzi ľudskými bytosťami. Energia Saturnu nereprezentuje pravdu alebo absolútnu realitu. Reprezentuje realitu, ktorá je tvorená spoločnosťou, operuje v sociálnom svete a má najväčší vplyv na jednotlivca v sociálne definovanom kontexte.“

Zdroj: marioolah.blog.idnes.cz

Predchádzajúca časť je tu, nasledujúca tu

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Mário Oláh

Pridaj komentár

& Časopis