Tretí sektor vypol záchranné brzdy štátu – 2. časť: politická moc

Add Comment

Politická moc v štáte z hľadiska toho, že sa v republike rozdeľuje medzi jednotlivé vplyvné skupiny obyvateľstva, je samozrejme najsilnejším nástrojom na ovládanie republiky. Hlavne preto sa o ňu vedie v spoločnosti najväčší boj. Uchádzajú sa o ňu skupiny na každej úrovni riadenia štátu, či už v komunálnej sfére vplyvu alebo v parlamentnej politike.

Slovensko má systém vládnutia prostredníctvom politických strán, čo mala byť pôvodne tiež jedna zo systémových záchranných bŕzd štátu a chrániť nás mala pred nežiaducim vonkajším vplyvom, pretože takýto systém vládnutia bol založený na získavaní vplyvu výlučne domácich politických subjektov. Ale politické zmeny v náhľade na systém zvrchovanosti Slovenska, ako sa zdá, urobili z tejto záchrannej brzdy skôr zbraň hromadného ničenia republiky než ochranný prvok. Politici totiž dovolili, aby na Slovensku vládli aj médiá a tretí sektor, ktoré sa za žiadnu cenu nesmú cez svojich nominantov na vládnutí v republike podieľať. Poviem, samozrejme, prečo.

Predstavte si, že zajtra sa rozhodne Angela Merkelová s jej nemeckou stranou CDU ovládnuť Slovensko. Založí si tu neziskovú organizáciu a začne si do slovenskej politiky dosádzať svojich ľudí. Alebo si predstavte, že to isté urobí americký prezident Donald Trump. Páčilo by sa vám to? Rozhodne nie a takéto neziskovky by narazili na odpor verejnosti a jej podporu by nikdy nezískali. Tak to spravili oveľa rafinovanejšie. Vzali si prostredníka – Sorosa, ktorý sa tvári ako filantrop platiaci neziskovky na získavanie politickej a ostatných foriem moci v jednotlivých krajinách a následne ju – jednoducho povedané – predáva zahraničným vládam, ktoré vplyv v iných krajinách potrebujú. Keď sa na to pozriete dôkladne, je to zo Sorosovej strany klasická investícia, ktorú výhodne speňažil, pretože jeho primárnym cieľom je podiel na celosvetovom finančnom a bankovom biznise.

Problém je, že z hľadiska dopadu je to vlastne „čertove kopýtko“, pretože ak Sorosove aktivity svet nezastaví, môže takouto cestou úplne prirodzene získať vplyv nad väčšinou sveta a žiadnu z vlád, ktorým dnes získaný vplyv predáva, potrebovať nebude. Putin to pochopil dávno, preto chce Sorosa v Rusku úplne odstaviť, čo ale píšem len na okraj. Vráťme sa preto domov a vysvetlime si, ako sa to v spoločnosti celé deje.

Môžu za to hlavne dva fakty. Médiá nie sú nezávislé a patria väčšinou do sféry vplyvu oligarchie, ktorá ich začala zneužívať na ovplyvňovanie politiky vo svoj prospech. Má to však jeden háčik. Médiá musí oligarchia často dotovať, pretože v dnešnom trhovom systéme si len ťažko dokážu na seba zarobiť. A tu nastupuje tretí sektor platený Sorosom, ktorý má rovnako záujem na politickom vplyve a začal s domácou oligarchiou spolupracovať. Tretí sektor a naša oligarchia majú totiž ten istý záujem – finančný profit. Preto spolupracujú. Je to vlastne obchod. Slovenská oligarchia sa podelila o politický vplyv s tretím sektorom za to, že tretí sektor pumpuje časť svojich prostriedkov do slovenských maimstreamových médií.

Preberanie politickej moci tretím sektorom sa na Slovensku deje rovno pred našimi očami už celé štvrťstoročie. Za ten čas tak zosilnel, že demokratické voľby a následné riadenie politickej moci cez parlamentné strany sa stali iba nástrojom tretieho sektoru ako sa dopracovať k moci, pretože celých 25 rokov si buď jestvujúcich politikov kupoval, alebo si ľudí vychoval vo svojich neziskovkách, ktorých začal vkladať do jednotlivých politických strán ako svojich pešiakov.

Píšem dnes o systéme vládnutia cez politické strany ako o zbrani hromadného ničenia republiky hlavne preto, lebo to, že tretí sektor má svojich ľudí, okrem možno ĽSNS v každej politickej strane, spôsobilo, že doslova ako „šťuknutím vypínača“ vyplo vplyv slovenského národa na rozhodovaní o svojom štáte. Dnes je totiž úplne jedno, koho zvolíte vo voľbách, pretože nech zvolíte kohokoľvek, tretí sektor má okrem jednej strany svoje kone všade a ak sa dnes na Slovensku odohráva skutočný politický boj o niečo, potom je to boj o to, či budú na Slovensku vládnuť Slováci alebo treťosektorové Sorosove kone.

Problém je, že to nie je boj. Je to vojna, pretože Soros platí peniaze za získavanie vplyvu v Európe už od roku 1977, keď dal prvý milión dolárov chartistom’77, odkiaľ vzišiel následne Havel a samozrejme iní. Za 40 rokov zaplatil Soros za politicko-spoločenský vplyv v Európe miliardy dolárov a prestáva sa mu dariť. Ľudia totiž politicky dospeli a jeho aktivity sa snažia eliminovať.

Tu opäť odbočím, pretože táto schéma priniesla jedno vážne zistenie. Českí a tým pádom aj slovenskí disidenti, neboli žiadni bojovníci za slobodu, ale poväčšine nadšení agenti Západu, ktorých úlohou bolo povaliť v bývalom Československu komunistický režim. V širšom – celoeurópskom kontexte sa tiež môžete zamyslieť nad tým, čím boli ľudia ako napríklad Michail Gorbačov a v koho záujme pracovali. Alebo odkiaľ pochádzal projekt „perestrojky“, ktorý rozpad komunizmu vlastne naplno naštartoval.

Na to, kto je pre vás dobrým politikom, musíte prísť sami, drahí Slováci. Je to vlastne jednoduché. Stačí si odsledovať, kto sa podieľal na riadení neziskoviek, platených Sorosom alebo inou zahraničnou skupinou, či priamo mocou. Alebo sledujte ľudí, ktorí sú alebo sa dnes chystajú do politiky, za podpory tretieho sektoru. Alebo počúvajte, ktorý politik si dal do predvolebného programu vo voľbách županov záväzok, že zrušenú Sorosovu univerzitu z Budapešti dostane na Slovensko. Tiež ktoré osobnosti toto jej preloženie podporujú. Alebo jednoducho čítajte medzi riadkami a zisťujte, kto sa dnes Sorosa a činnosti tretieho sektoru zastáva. Je to vlastne jednoduché.

Na čo sa však dnes zameriam, je vysvetlenie, prečo tretí sektor dotuje dnes aj Ficova vláda, čo považujem za absolútny podraz roduverných Slovákov. Niekedy, keď sa nad tým zamýšľam, nechce sa mi ani veriť, ako veľmi tým štátnik ako Fico prerazil všetky dná protislovenskej žumpy a rada si počkám, až bude mať toľko „chochmesu“ a národu to vysvetlí a ospravedlní sa. A možno sa nikdy nedočkám. Jedno je však isté. Všetkých politikov, ktorí dnes namiesto okliešťovania tretieho sektoru s ním spolupracujú a podporujú ho, čaká na Slovensku ťažký politický zraz s realitou, lebo ľudia do ďalších volieb pôjdu s vedomím, že každý, kto s tretím sektorom spolupracuje, je kolaborant a ide proti zvrchovaným záujmom Slovenskej republiky.

Slovensko dnes už nie je úplne zvrchovaná krajina a Fico to dobre vie. Preto hrá hru na dve strany. Jednu s lídrami EÚ a jednu na domácej pôde s občanmi Slovenska. Nie to mu však zazlievam, pretože problém je v niečom inom. Zazlievam Ficovi, že sa zľakol zahraničného vplyvu Sorosa, postavil sa na stranu domácej, a tým pádom aj zahraničnej oligarchie a začal na objednávku tretieho sektoru roduverných Slovákov prenasledovať, čo mu nikdy neodpustia. Musíme ho však nechať dovládnuť a očakávame pritom, že politici, ktorí cítia pronárodne, sa spamätajú a všetky totalitné zákony na potláčanie a prenasledovanie roduverných Slovákov zrušia. Inak ich v budúcich voľbách zaskočí veľké prekvapenie. Slováci dnes totiž chcú iba pronárodné strany a žiadny Sorosov plevel ich nezaujíma. Ani pokiaľ by išlo o Ficov Smer.

Žiadny puč, ani farebná Sorosova revolúcia, podporovaná hlavne opozičnými stranami, nás nespasia, pretože to nie je nič iné, ako odovzdanie politickej moci tretiemu sektoru. Iba pronárodní politici, ktorí automaticky tretí sektor v slovenskej spoločnosti vytesnia natoľko, aby sme si doma vládli sami a zahraničiu boli partnermi, nie otrokmi.

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Mária Vidomská
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

& Časopis