Úplný výsmech: generálna riaditeľka MMF je vinná, no vyviazla bez trestu

Add Comment

Súd vo Francúzsku uznal v týchto dňoch generálnu riaditeľku Medzinárodného menového fondu Christine Lagardeovú vinnou z nedbanlivosti, konkrétne za to, že pripravila Francúzsko o stovky miliónov eur.

Keď Christine Lagardeová ešte zastávala funkciu francúzskej ministerky financií, „zanedbala“ svoje povinnosti a pripravila Francúzsko o viac ako 400 miliónov eur. Lagardeovej za to hrozilo ročné väzenie a pokuta okolo 15 000 eur, no napokon nedostala žiadny trest, údajne preto, že doposiaľ bola bezúhonná a má dobrú povesť!

Ja sa teda pýtam, to stačí aj obyčajnému človeku spáchať prvýkrát nejaký zločin a keď bol doposiaľ bezúhonný a má dobrú povesť, nestihne ho zaň žiadny trest? Ale kdeže, obyčajnému človeku hrozí basa a mastná pokuta už za totálne maličkosti (napríklad za krádež pár kláskov kukurice až dva roky natvrdo), no politickým zločincom za spôsobenú škodu vo výške stámiliónov eur nielenže nehrozí väzenie či pokuta, no dokonca neprídu ani o svoje dohodené teplé miestečka! Áno, Lagardeová totiž nepríde ani o miesto generálnej riaditeľky v MMF! Rozhodlo o tom dnes vedenie MMF, ktoré svetu odkázalo, že má napriek všetkému v Lagardeovú stále „plnú dôveru“! Jej predchodca Dominique Strauss-Kahn musel za sexuálny škandál z miesta generálneho riaditeľa MMF odísť, no Lagardeovej sa za stratu stoviek miliónov eur nestane absolútne nič! A tak môže aj naďalej zarábať približne 450 000 eur ročne, ktoré sú oslobodené od daní. Šéfka MMF totiž žiadne dane neplatí!

Aj toto teda svedčí nielen o tom, akí ľudia ovládajú MMF (hoci to najlepšie dokladujú najmä „pôžičky“, ktorými táto medzinárodná organizácia položila na kolená už množstvo krajín sveta), ale aj o tom, aký prehnitý a totálne nespravodlivý je západný súdny systém a aké nefunkčné je medzinárodné „právo“! Nehovoriac o prehnitosti a vrcholnej nespravodlivosti celého kapitalistického systému! Kto je totiž na vrchole, môže páchať akékoľvek zločiny, no ostatní nemôžu už pomaly vysloviť ani svoj názor! Neskutočné, kam sme sa to za tých 28 rokov tzv. „slobody a demokracie“ dostali…

Zdroje: nytimes.com, theguardian.com, telegraph.co.uk

Martin Bago
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

& Časopis