USA opäť porušili medzinárodné právo, 7. apríla bol svet na prahu globálnej vojny

Add Comment

Nová studená vojna vrcholí: USA porušili medzinárodné právo a zaútočili na suverénnu Sýriu, čím zároveň podporili terorizmus a ISIS.

USA si tak zapísali ďalšiu do dlhého zoznamu vojnových intervencií (tento krát dokonca bez povolenia OSN), Americké útočné lode sú pri Kórei (pripustili možný útok), vojská v Pobaltí sú pripravené (kolaborujúci Slováci sú medzi nimi), Ruské ministerstvo prerušilo horúcu linku s Pentagónom, Ukrajina je v plameňoch občianskej vojny, v New Yorku práve prebiehajú protivojnové demonštrácie, policajné zložky mlátia ľudí (dvoch zatkli), teroristické útoky na dennom poriadku, cenzúra a kriminalizovanie nepohodlných pod zámienkou boja s konšpiráciami či informačnej vojny začína byť bežnou realitou. Dalo by sa povedať, že v prípade, ak by Vladimir Putin reagoval neuvážene, mohli sme už dnes byť v globálnej vojne. Nemci odmietajú bojovať proti Sýrii. Trump zvažuje sankcie voči Rusku  pre odsúdenie vojenskej intervencie v Sýrii. Bašar Asad reaguje na agresiu USA nasledujúcimi slovami: „Touto agresí utrpěly USA při dosahování svých cílů ve snaze pozvednout bojový duch jimi podporovaných teroristických skupin po vítězstvích syrské armády a lidu, které dokázaly, že hodlají zlikvidovat terorismus na každém kousíčku syrského území, fiasko.”

1. Trump začal vojnu proti Sýrii, a suverénne zvolenému prezidentovi Asaddovi. Všetko sa dokonale skomplikovalo. Rád by som k tomu niečo dodal, najmä pre pánov principiálnych, ale rovnako aj pre liberálnych fanatikov, na svoju obranu – Trump je a bol miliardár a kapitalista, avšak pred voľbami prisľúbil zmenu zahraničnej politiky USA a najmä uprednostnenie mierovej cesty pred vojnovou, ktorú napríklad otvorene deklarovala Hillary Clinton (napr. „Ako prezidentka budem presadzovať to, aby kybernetický útok bol chápaný rovnako závažne ako hociktorý iný útok proti USA. Budeme pripravení odpovedať politicky, ekonomicky aj vojensky..“ ) – napokon ju aj stále deklaruje.

2. Teda, žena, ktorá bola podľa Wikileaks preukázateľne financovaná z tých istých zdrojov čo Islamský štát a ktorá sa tešila zo smrti Kaddafiho. Hlas Trumpovi bol iba rezignáciou a protestom proti nej a tak som to vždy aj vnímal. Prvé frustrácie prišli už po voľbách vo vzťahu Trumpa ku Kube a Číne. USA s Trumpom, či bez Trumpa naďalej pokračujú vo svojej expanzívenej a neokolonialistickej politike a všetci antisystémoví voliči, ktorí dali Trumpovi hlas v nádeji menšieho zla, boli oklamaní. Akékoľvek ďalšie vyjadrenia sú zbytočné a všetci „odborníci na geopolitiku” by si mali hlavne uvedomiť, že veci v roku 2017 nie sú také jednoduché ako si zrejme myslia.

3. Vedec a politik Karol Ondriáš vo svojom blogu pripomína: “Pokiaľ je doteraz známe, ako súčasť štátneho terorizmu, USA bombardovali vojenské objekty v Sýrii z dvoch lodí (59 rakiet Tomahawk). Dôvody bombardovania prezident USA Trump vo svojom prejave pre morálne a mentálne retardovaných uviedol veľmi jasne, citujem aspoň pár viet: „Dnes večer, vyzývam všetky civilizované národy, aby sa k nám pripojili v snahe ukončiť zabíjanie a krviprelievania v Sýrii a tiež k ukončeniu terorizmu všetkého druhu a všetkých typov.”
Ďalší dôvod: “(bombardovanie zabezpečuje) vitálne národné bezpečnostné záujmy Spojených štátov, aby sa zabránilo a odradilo šíreniu a používaniu smrtiacich chemických zbraní.”
Pre nás komunistov, teroristický útok USA v Sýrii je len ďalší v poradí zločin proti ľudskosti, ako periodicky sa opakujúci produkt zločinov kapitalizmu. Som zvedavý, ako slovenská vojenská admiralita prijme výzvu Trumpa, a pripojí sa k civilizovaným národom, bojovať bombardovaním za spravodlivosť, mier a harmóniu, pokiaľ tieto hodnoty nakoniec nezvíťazia.“

3. Pripájam aj status zo sociálnej siete od jediného poslanca NRSR, Ľuboša Blahu, ktorý pripomenul hrozbu imperialistickej politiku USA a špinavé taktiky slovenských médií: “Najhoršie veľmoci sú paradoxne tie, čo predstierajú demokraciu a univerzálne morálne záväzky (akože chcú bombami všade chrániť ľudské práva a demokraciu a tak)…. Ony potom vlastne pred každou svojou vojenskou agresiou musia vytvoriť nejakú humanitárnu katastrofu, na ktorú akože morálne reagujú a zachraňujú svet pred čírym zlom. Lenže problém je, že len idiot by napríklad používal chemické zbrane a vytváral tým zámienku pre útok proti sebe. A tak treba vytvárať dlhodobú ilúziu, že nepohodlní lídri sú vlastne šialenci, magory, idioti, ktorí konajú nezmyselne, surovo a absurdne, lebo im proste totálne šibe. Asad, Kim, Hussain, Putin, Maduro. Oni proste musia byť hlúpe krvavé monštrá, aby každý na Západe veril, že konajú aj proti svojim záujmom, len tak z roztopaše, pretože majú obsedantnú chuť vraždiť, proste psychopati. A potom príde spanilá armáda Demokracie a pred týmito psychologickými sviňami zachráni svet… Inak, musí to byť celkom fuška vytvárať okolo každej agresie takýto moralistický “Hollywood”. Tvorcov týchto frašiek potom musí ísť poraziť, keď nakoniec aj tak nikto neverí, že zlý šialený diktátor fakt použil chemické zbrane. A ešte aj ultratendenčná slovenská Markíza v správach naznačí, že vlastne nebolo v záujme Asada použiť chemické zbrane – a že prečo by to dopekla robil? Už ani Markíza (!!!) neverí rozprávkam o šialených psychopatickych vrahoch, no nepiclo by vás? No jo, svet už nie je, čo býval – už ani slovenské médiá (okrem Denníka N a SME, prirodzene) nezožerú každú americkú sprostosť. A čo potom ľudia, čo používajú mozog? Čo si teraz USA počnú? Akosi už nikto neverí, že zachraňujú svet pred čistým zlom a ľudia tušia, že si len hľadajú zamienky pre nový Irak – chudáci, je mi ich ľúto, v takomto neprajnom prostredí sa už snáď ani nedá viesť stará dobrá americká hrdinská vojna za ľudské práva, čo si teraz počnú?”

Správy zo 7. apríla 2017: Ruské ministerstvo obrany prostřednictvím vojensko-diplomatického kanálu předalo Pentagonu nótu, ve které oznámilo, že přerušuje horkou linku, která má předcházet leteckým kolizím v Sýrii, oznámil mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.
Akcia USA bola na hrane stretu s Ruskom. Napísal to na svojom facebookovom profile ruský premiér Dmitrij Medvedev. Podľa Medvedeva prezident Donald Trump tak demonštroval svoju nesamostatnosť a závislosť na americkom establishmente. Daily Mail smazal článek z roku 2013 o plánu USA organizovat chemický útok v Sýrii.
Ruský prezident Vladimir Putin pokládá americké údery po Sýrii za agresi proti svrchovanému státu, což je porušením mezinárodního práva.

Kto to ešte nepochopil? Otvorená vojenská intervencia USA v Sýrii a v EÚ začali platiť prísnejšie kontroly ľudí cestujúcich mimo Schengen (samozrejme, nie smerom dnu, ale smerom von). V prípade vypuknutia vojny teda ani nebude kam ujsť, budeme tu v obkľúčení a odsúdení na smrť. Pamätajte na moje slová…

Zdroj: http://lucasperny.blog.pravda.sk/2017/04/09/usa-porusili-medzinarodne-pravo-7-aprila-bol-svet-na-prahu-globalnej-vojny/

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Lukáš Perný
Snažím sa hľadať pravdu a bojovať za lepší a spravodlivejší svet. Nosiť svetlo poznania aj v čase všeobecnej tmy.

Pridaj komentár

& Časopis