Utvorte koridor: Prečo herci hovoria do politiky?

Add Comment

Prečo Slovania prežili iné – staršie civilizácie a dnes nás je takmer pol miliardy? Pretože sme boli zástancami ľudskej správnosti. Vyznávali sme vždy, aj dvetisícpäťsto rokov pred Kristom teóriu života. Nikdy nie teóriu smrti. Nevraždili sme sa hromadne na obetných pyramídach, ako starí Mayovia, ani sme pomýlene nevyzdvihovali život po smrti nad život pozemský, ako to robili starí Egypťania. Preto sme prežili dodnes v obrovskom množstve a tvoríme najpočetnejšiu  etnickú a jazykovú skupinu v Európe.

Sme to my, kto by mal Európu riadiť, pretože máme správnosť zakódovanú v DNA. Dokázali sme to historicky! Nevyzabíjali sme v Európe všetky ostatné národy, aby sme mohli vládnuť, ako to urobili napríklad iní Európania – kolonizátori Ameriky. Dokázali sme  prežiť v harmónii s ostatnými národmi.

Nemáme radi vojny a uprednostňujeme mier. Napriek tomu, dokážeme vzplanúť hnevom spravodlivých tak, že sa z nás stanú stroje na výrobu smrti, brániace svoje slovanské hodnoty – a nie je to len báseň od Sama Chalúpku. Dokázali sme to v druhej svetovej vojne, v ktorej umrelo zo všetkých národov najviac Slovanov, celých dvadsaťsedem miliónov. Prečo potom smrť šiestich miliónov židovských obetí má svoj názov a najpočetnejšie zabíjanie Slovanov, stojí v úzadí?

Pred časom som sa dokonca dočítala, že mladá česká učiteľka s pomýleným spoločenským kompasom učila deti, že východnú Európu od nacizmu oslobodili Američania! Ak by to bola pravda, potom sa pýtam, pri oslobodzovaní čoho zomrelo tých dvadsaťsedem miliónov Slovanov, ak nie pri oslobodzovaní slovanských krajín?

Pýtať sa je v dobe, kedy sa prekrúca história, spoločensky nežiaduce – až nebezpečné. Spoločnosť si osvojila názor, že dominantní sú tí, ktorí sa nepýtajú a všetko vedia – napríklad slovenskí predstavitelia šoubiznisu. Som Slovanka. Správnosť mám v DNA a tvrdím, že je to ďalší nezmysel. Práve tí, ktorí niečo vedia, sa obvykle pýtajú. Preto sa budem pýtať celý svoj život. A otázok mám stovky.

Prečo na Slovensku dominujú na spoločensko – politickej scéne práve herci? Títo ľudia sa predsa vyznačujú tým, že ich životné postoje sú nereálne – rovnako ako ich herecké úlohy. Žijú často bohémsky život, podliehajú alkoholu a drogám – poniektorí. Svoj život obvykle iba hrajú a to čo hovoria, ako sa správajú, je tiež iba dokonalá hra. Prečo im všetci veríme, že to čo v politike robia, je natoľko reálne, aby to bolo správne? Kňažko, Vášáryová, Cinkota. Toto nie sú dostatočne odstrašujúce príklady, aby sme pochopili, že herci v politike nemôžu rozhodovať o našich životoch? Sú to komedianti. Často s maskou šialeného klauna.

Utvorte koridor – kričal Kňažko v roku ’89 na protestoch a davy ho poslúchali na slovo, lebo mu verili. Po rokoch sa ukázalo, že sme boli podvedení, lebo revolúciu ktorú na Slovensku zorganizoval, zaplatil niekto zo zahraničia – to je predsa dnes verejným tajomstvom. Dnes robia, spolu s Budajom, cez rušenie amnestií opäť farebnú revolúciu, opäť ju platí niekto zo zahraničia a my im znovu veríme?

Čo urobíme, keď sa časom dozvieme, že hypotéza niektorých bezpečnostných analytikov a právnikov, že Mečiar a Lex únos Kováča ml. nezorganizovali a zorganizovala ju malá kolaboračná skupina členov SIS, ktorú zvonku riadil buď Mitro alebo Pittner na objednávku zo zahraničia, aby položil Mečiarovu vládu, je pravdivá? Opäť, už po stý krát nasadíme masku idiotov a zatvárime sa prekvapivo?

Čo urobíme po ďalších parlamentných voľbách, keď zistíme, že táto hra s amnestiami, ktorú dnes s nami hrajú tzv. slovenské osobnosti, bola dlhodobo pripravovaná iba na to, aby katapultovala späť do parlamentu ľudí, ktorých tam nechceme? Kňažko, Dzurinda a Mikloš budú totiž obchádzať ústavnosť a právnosť Slovenska rovnako, ako to už urobili pri schválení vraždenia Slovanov v Srbsku – a robia to aj dnes, pri riešení amnestií! Kto zaručí, že na Slovensko nepríde pol milióna migrantov a roduverní Slováci nebudú zatváraní do basy už pri vyslovovaní vyznania „som Slovan“, však, Magda Vášáryová?

Len pred pár dňami som sledovala krátke video, kde Kramár kritizoval Danka a vyhlásil, citujem: „My politikov nechceme poznať! Chceme mať od nich pokoj!“ Preto považujem informácie, kolujúce od včera po sieti, že Kramár sa chystá do politiky, iba za zlý žart!  Ale pravdu povediac, nakoľko sa tomu dá neveriť? Veď herci v politike nás oklamali už toľko krát, že veriť im je ako vysmážať snehovú guľu! Napriek tomu to robíme dodnes.

Napadá mi aj názov Kramárovej novej politickej strany. ÚNOS – Únia nespokojných občanov Slovenska! Alebo ešte lepšie: HNOJ – Hnutie naivnej občianskej jednoty. Zakladajúci členovia by mohli byť Zuzana Fialová a Juraj Kemka s jeho úbohým slovníkom, ktorým sa predviedol v relácii RTVS Pod lampou.

Komu niet rady, tomu niet pomoci, drahí krájania – to tiež hovorievali už starí Slovania.

Mária Vidomská
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

& Časopis