Vo Vatikáne vystúpi kontroverzný demograf, propagujúci nútené potraty a masové sterilizácie

Add Comment

Americký biológ a demograf Paul R. Ehrlich, ktorý šíri zastaralé tézy o preľudnení zeme (ktoré, okrem iného, boli už viackrát vyvrátené), chváli násilné politiky obmedzovania počtu detí, a potraty v záujme “zachovania Zeme”, prekvapivo vystúpi na vedeckej konferencii Pápežskej akadémie vied a Pápežskej akadémie sociálnych vied. Ehrlich je považovaný za otca populačnej politiky a okrem iného sa vyslovil za nútené potraty a masové sterilizácie, ak by malo pre preľudnenie dôjsť ku krízam, ktoré ohrozujú existenciu spoločnosti.

Spoločná konferencia oboch pápežských akadémií sa zaoberá témou vymierania druhov a koná sa 27. februára až 1. marca 2017 vo Vatikáne. V brožúrke ku konferencii sa hovorí o „nerovnováhe“, ktorá existuje medzi svetovou populáciou a zdrojmi Zeme: „Už len klimatické zmeny zničia až do 40 percent biodiverzity Zeme, ak sa neurobia rozhodujúce opatrenia.“

V knihe „The Population Bomb“ (Populačná bomba) Ehrlich v r. 1968 predpovedal, že Zem v 70. a 80. rokoch minulého storočia už neuživí rastúce obyvateľstvo. Obával sa hladomoru a spoločenských kríz ako následkov preľudnenia. Ehrlich bol spoluzakladateľom „Zero Population Growth“, hnutia, ktoré sa zasadzuje za nulový rast populácie. Organizácia sa dnes nazýva „Population Connection“.

Ehrlichove prognózy sa však nikdy nenaplnili. V súčasnosti vedie Centrum pre konzervačnú biológiu na Stanfordskej univerzite. Na konferencii bude hovoriť na tému „Príčiny a cesty straty biodiverzity“.

„Ehrlichove názory o vymieraní druhov sú rovnako prehnané ako jeho falošné prognózy o explózii obyvateľstva,“ hovorí Stephen Mosher z „Population Research Institute“ (Inštitút pre výskum populácie).

„Nechápem, prečo Vatikán ponúka pódium tomuto sekulárnemu prorokovi zániku, zatiaľ čo je tu dostatok serióznych katolíckych vedcov, ktorí si zaslúžili prednášať na konferencii,“ kritizoval vedec. Možno sa nazdávať, že toto jeho vystúpenie určite nenapomôže dobrému a už aj tak marginalizovanému vzťahu medzi vedou a vierou.

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Hlavné Správy

Pridaj komentár

& Časopis