Volebná „chyba“ môže stáť Le Penovú prezidentské kreslo

Add Comment

Prvé kolo voľby francúzskeho prezidenta je stanovené na nedeľu, 23. apríla 2017. Ak by ani jeden z kandidátov nezískal väčšinu, príde k „rozstrelu“ medzi dvoma najvyššie umiestnenými kandidátmi v siedmy májový deň. Úradujúci prezident Francois Hollande, ktorý obľubuje slobodomurárske prostredie a vedie dialógy s jeho „majstrami“, by mohol kandidovať druhýkrát, ale vo svetle nízkeho ratingu (a poradenstva lóžových bratov) túto možnosť slušne odmietol.

V čase posledných prieskumov pred volebným štartom sa však náhle objavuje obrovská „počítačová chyba“, s ktorou môže favoritka Marine Le Penovú z Národného frontu stratiť vedúcu pozíciu. Nedeľné vydanie britského Daily Express hlási, že pol milióna Francúzov žijúcich v zahraničí má možnosť hlasovať dvakrát. Verejné prekvapenie, že k tomuto neskutočnému omylu vôbec došlo, zvýrazňuje fakt, že štyroch najvážnejších kandidátov delí v preferenciách len 4,5% (Le Penová 24%, Macron 23%, Fillon 19% a Mélenchon 18,5%).

 Ešte naliehavejšia je skutočnosť, že nádeje Le Penovej môžu byť ľahko znížené na minimum, keďže 500 tisíc francúzskych občanov prijalo poštou duplicitné volebné lístky, ktoré im 23. apríla umožňujú odovzdať dva hlasy. Prečo by táto, podľa niekoho náhoda, zámerný ťah alebo zhoda okolností, mala ohroziť práve Le Penovú so stúpajúcou popularitou v migráciou skúšanom Francúzsku? Pretože väčšina Francúzov žijúcich mimo ich vlastnej krajiny (podľa politickej terminológie) nie je pravicovo, ale naopak, ľavicovo, multi-kulti a svetoobčiansky (kozmopolitne) ladená, teda plná ideí Francúzskej revolúcie. Väčšina týchto zmasírovaných Francúzov naivne verí, že ich dobrý život v zahraničí je garantovaný Európskou úniou. Zo straty Le Penovej tak môže najviac vydolovať ľavicový adept Jean-Luc Mélenchon, ktorý mierne stúpa v prieskumoch verejnej mienky a hrozí, že zasiahne do hlavného duelu medzi Le Penovou a Macronom.

O tom, či je táto „chyba“ zámerná alebo náhodná, môže svedčiť aj stanovisko francúzskeho ministerstva vnútra, ktoré tvrdí, že „duplicitné hlasovanie (určitej skupiny obyvateľstva) nespôsobí neplatnosť volieb“ alebo vyhlásenie vyšetrujúcich orgánov, ktoré chcú spustiť vyšetrovanie potenciálneho volebného podvodu „až po voľbách“, s možnosťou retrospektívneho stíhania. Bude však na také niečo tzv. politická vôľa tých, ktorí sa chopia moci a pravdepodobne vyťažia z „omylu“?

Pramene:
[1] How Marine Le Pen is facing wipe out in French election after computer blunder; autor: Patrich Christys; Daily Express/Sunday Express 15.4.2017
[2] François Hollande en visite chez les Francs-Maçons; autor: Marc de Boni; Lé Figaro 26.2.2017
[3] Die kommende, Diktatur der Humanität‘ oder Die Herrschaft des Antichristen; autor: Johannes Rothkranz; Durach 1990 (
PDF)
[4] Le Complot Contre Dieu; autor: Johan Livernette; Livernette Édition Saint-Remi 12/2014

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Richard Strážan
(*1969, Bratislava) Geopolitický a spoločenský analytik dlhodobo pôsobiaci, bádajúci a študujúci vo viacerých mestách Európy a Ázie; konfrontuje korene, poznatky a vplyvy historických, filozofických a kultúrnych vied, smerov a náboženstiev na spoločnosť a jej pohyb v priebehu storočí...

Pridaj komentár

& Časopis