Žne Brusel plody riadenej migrácie alebo len ďalší „false flag“?

Add Comment

Medzinárodným letiskom Zaventem a stanicou metra Maalbeek v Bruseli otriasli v utorok 22. 3. 2016 explózie, ktoré si vyžiadali minimálne 31 obetí a 200 ranených. Všetky prílety, odlety, ako aj železničné spojenia medzi letiskom a mestom boli zmrazené. Podľa bruselskej polície mala byť jedna z letiskových detonácií samovražedným atentátom, čo je prirodzene znakom „len“ moslimským džihádistov. Svedkovia tiež hlásili streľbu a „výkriky v arabčine“. Ide o skutočnú teroristickú akciu alebo len o ďalšiu operáciu pod falošnou vlajkou a konštrukciu kruhov v pozadí?

Je možné, že polícia čoskoro pohodlne nájde stratené pasy a občianske preukazy zo Sýrie, Iraku, Jemenu, či ďalších krajín, ktoré sa snaží západná aliancia ovládnuť a dostať jej zdroje pod kontrolu. Na mieste už vraj boli prítomné chemikálie, kalašnikov, ďalšie bomby a vlajka Islamského štátu. Všetky kroky k európskemu policajnému štátu budú ospravedlnené, väčšie vojenské zásahy oprávnené. A nie vzdelaní západniari, ale Západom vzdelaní ľudia budú tieto zásahy priamo vyžadovať.

Mainstreamové médiá idú na plné obrátky už od útokov a bez policajného vyšetrovania, bez dôkazov je opäť na vine Islamský štát (ISIL) operujúci zo sýrskej oblasti Raqqa. Podľa The Independent „priaznivci ISIL oslavovali bruselské útoky na sociálnych médiách, čo prináša špekulácie, že za vlnou smrtiacich útokov je práve táto skupina“. Reuters pre zmenu citovala doteraz neznámu a samozvanú tlačovú agentúru Amaq Agency, ktorá hovorila o vine „bojovníkov Islamského štátu“. Ruku k dielu pridal Jerusalem Post píšuci o „slzách radosti“ priaznivcov ISIL na Twitteri. Aké jednoduché riešenie rébusu, keď po každom podobnom čine sa vinník automaticky priznáva a všetko potvrdia sociálne médiá.

Kto ovláda účty ISIL na sociálnych sieťach?

Polícia a tajné služby zaiste poznajú identitu, IP adresy i zemepisnú polohu účtov, ktoré informujú v mene Islamského štátu. Správa zo 16. 12. 2015 britského Mirror Online píše: „Hackeri tvrdia, že niekoľko účtov a priaznivcov ISIL na sociálnych sieťach pochádza z internetových adries britského ministerstva práce a penzií (DWP). Skupina štyroch počítačových expertov VandaSec objavila dôkazy o tom, že minimálne tri podporné účty ISIL možno vysledovať až do DWP… Každý počítač a mobilný telefón sa prihlasuje na internet pomocou IP adresy, čo je typ identifikačného čísla. Hackerská skupina ukázala pre Mirror Online detaily adries o trojici „digitálnych džihádistov“, ktorí svoje účty na Twitteri používali pre šírenie extrémistickej propagandy… Na prvý pohľad sa zdajú byť založené v Saudskej Arábii, ale po ďalšej kontrole pomocou špeciálnych nástrojov odkazujú na DWP.

Hoci britská vláda predala veľký počet IP adries dvom saudskoarabským firmám, ktoré boli následne využité pri šírení nenávistných posolstiev, Mirror Online naznačuje (ako aj v iných správach), že keď sú IP adresy nepriamo spojené s britskou vládou, totožnosť ich užívateľov musí byť policajným orgánom známa a nespochybniteľný je tiež fakt, že sociálne médiá ISIL sú sponzorované Saudskou Arábiou, ktorá je zapojená do náboru a výcviku teroristov v spolupráci s USA a NATO (Prečo BBC deformuje tvár terorizmu?, ZEM&VEK, 12.11.2015).

Čo oči nevidia, to srdce nebolí

Belgická vláda medzitým nariadila polícii a žurnalistom „pokoj“ pri podávaní správ o prípade. Možno očakávať teda čiernobiele vysvetlenie zlý terorista – obeť Brusel, ktoré v žiadnom prípade nespomenie turecký a saudský štátny sponzoring terorizmu, ich podporu Islamského štátu a prepojenie s washingtonskou a bruselskou centrálou NATO.

Verejnosť sa musí udržiavať v tme, aby sa „uľahčilo vyšetrovanie“ a obmedzili rozporuplné správy, ktoré zvyčajne vychádzajú na povrch počas „false flag“ operácií a zasadzujú pochybnosti do ľudských myslí. Skúmal a analyzoval niekto priznanie ISIL? Čo potvrdzuje vinu Salaha Abdeslama, údajného strojcu novembrových parížskych útokov, ktorý bol pred pár dňami zatknutý práve v Belgicku? Ak je naozaj vinný, kto stojí za ním? Kto si ho najal? Ktorý nezávislý zdroj tieto obvinenia analyzoval a kto ich spochybňoval? Tradičné CIA, FBI a miestne bezpečnostné zložky nie sú spoľahlivé, pracujú na objednávku a svoje scenáre majú zmapované. A vláda, samozrejme, nikomu neumožní nezávislý prístup k svojim „súborom“, dokumentácii o skutočnostiach a výskumu trestnej činnosti.

Štátny sponzoring terorizmu

Izraelské spravodajské zdroje v správe z roku 2011 potvrdili spoluprácu NATO s tureckým velením na odbornej príprave a nábore žoldnierov: „Veliteľstvo NATO v Bruseli a najvyššie velenie Turecka medzitým vypracovalo plány na prvé vojenské kroky v Sýrii, vyzbrojenie rebelov zbraňami na boj s tankami a vrtuľníkmi kvôli Assadovým zásahom proti opozícii… Stratégovia NATO teraz viac premýšľajú nad dodávkou množstva protitankových a protivzdušných rakiet, mínometov a ťažkých guľometov do protestných centier, ktoré zatlačia vládne obrnené sily“.

Táto iniciatíva bola podporená Saudskou Arábiou a Katarom, ktoré sú tiež zapojené do organizovaného náboru tisícov džihádistických „bojovníkov za slobodu“. Podobný scenár bol odskúšaný už v 80. rokoch tajnou službou CIA proti sovietskym jednotkám v Afganistane: „Naše zdroje hlásia, že rovnako diskutovaný v Bruseli a Ankare bol nábor tisícov moslimských dobrovoľníkov z krajín Blízkeho východu a moslimského sveta na boj po boku sýrskych rebelov. Turecká armáda ich ubytuje, vyškolí a zabezpečí priechod do Sýrie“. (DEBKAfile, NATO to give rebels anti-tank weapons, 14.8.2011). Žoldnieri boli následne integrovaní do teroristických organizácií Al Nusra a ISIL, ktoré podporili Spojené štáty a spojenci. Tí ich podľa viacerých indícií a dôkazov skôr ochraňovali pod pláštikom tzv. protiteroristickej kampane (Je Islamský štát vedomý produkt dotovaný zo 40 krajín?, ZEM&VEK, 20.11.2015).

Podľa Daily Mail, západná „protiteroristická“ kampaň od augusta 2014 prispela k zdvojnásobeniu územia kontrolovaného Islamským štátom, až do začiatku ruského zásahu na konci septembra 2015. Viacerí sa snažia vinu zvrhnúť na neschopnosť americkej rozviedky alebo letectva, ale je viac než pravdepodobné, že Washington sa priamo podieľal na ochrane teroristov, na ktorých 75 % amerických náletov nemalo zhodiť jedinú bombu. O úlohe USA a spojencov pri podpore ISIL hovoria, mimochodom, aj zverejnené e-maily Hillary Clintonovej alebo unikátny dokument Defense Intelligence Agency (DIA) z augusta 2012 (Dokument o vzostupe ISIL „v súlade so sýrskou izoláciou“, ZEM&VEK, 9.6.2015).

Ako ďalej?

Pamätajte, že elity nemôžu žiadnu krízu premrhať a už čoskoro sa objavia polemiky o zvýšení výdavkov na militarizáciu, potenciálnych hrozbách a krokoch, ktoré by mohli vytĺcť politický kapitál pre tých za oponou a ich plány. Šíri sa strach, občania majú pred očami krv, obete, počuť krik a navodiť takúto strašidelnú atmosféru nie je náročné. Svetlo sveta už uzrelo aj prvé falošné video, ktoré malo údajne pochádzať z bruselského letiskového CCTV počas teroristických útokov. Autenticita zverejneného záznamu bola okamžite spochybnená a vyvrátená. Video totiž pochádza z útoku na moskovské letisko Domodedovo z 24. januára 2011. V správe bruselského média DHnet.be je však prikrášlené dátumom 22/03/2016.

Pod vplyvom násilných činov a symbolov sa človek v strachu ľahšie poddáva akejkoľvek doktríne, „policajnej ochrane“ a represáliám, zmrazovaniu občianskych práv. Pamätáte sa na operáciu Gladio? Nejde o jej pokračovanie, o snahu globálnej dominancie nad zdrojmi a ľuďmi? (Jean Claude-Juncker ako správny globalista v rámci bezmedznej európskosti vyhlásil, že „pri konfrontácii s teroristickou hrozbou sa poskytnú európske riešenia“, François Hollande chce zas „chrániť celú Európu“). Pri podobných scenároch sa neváhali obetovať aj vlastní ľudia, vlastní občania. Aký horor bude nasledovať? Amsterdam, Frankfurt, Londýn alebo iné, menej známe miesto, ktoré bude potrebovať pozornosť?

Kandidátom môže byť aj Viedeň alebo Ženeva, domov ústredí OSN. Ženeva momentálne usporadúva „sýrske mierové rozhovory“, ktoré by mohli rovnako byť zaujímavé pre „džihádistov“. Washingtonu a jeho vazalom sa tak môže naskytnúť ešte viac argumentov pre inváziu do Sýrie, Iraku, Jemenu alebo k boju proti zlu, ktoré vytvorili, vycvičili, financovali a ozbrojili.

Zdroje: Zero Hedge, Bloomberg, The IndependentGlobal Research, ReutersJudicial WatchJournal NEO, Daily Mail, DHnet.be, Mediapart.frJerusalem Post, Mirror, Washington Times

Marián Ďuriš
"Sněží a venku se setmělo. Tato noc - a tato zima - naštěstí nebude dlouhá. Nebudeme-li chtít."

Pridaj komentár

& Časopis