
Anders Brunstad ma upozornil na inštaláciu jednej z najvýkonnejších radarových staníc na svete na polostrove Varanger v nórskom Finnmarku tesne predtým, ako na celom polostrove zahynuli desiatky tisíc vtákov. Južné a východné pobrežie polostrova má tiež 4G+ a čoraz viac aj 5G službu, ktorá bola nedávno pridaná.
V prírodnej rezervácii Ekkerøy na južnom pobreží polostrova koncom júla a začiatkom augusta 2023 uhynulo najmenej 15 000 vtákov z ohrozených druhov. Hniezdia tam v lete na vysokých útesoch, kde sú priamo v línii žiarenia radaru, ktorý je vzdialený 50 kilometrov. Reštaurácia v Ekkerøy bola nútená na leto zatvoriť, pretože tam „pršali“ uhynuté vtáky. Celková populácia týchto morských vtákov v Nórsku bola len asi 50 000. Zozbierali sa aj uhynuté rybáre a iné druhy čajok. Polovica žeriavov v Ekkerøy zahynula.
Radar s názvom Globus III postavili Spojené štáty na ostrove Vardøya vo Vardø, najvýchodnejšom meste Nórska, ktoré leží cez záliv od severného Ruska. Zdá sa, že je súčasťou siete civilnej obrany nazývanej Space Fence. Podrobnosti o tejto stránke boli utajené, ale našiel som žiadosť o informácie zverejnenú 22. februára 2022 na webovej stránke vlády USA, SAM.gov. V ňom sa uvádza:
„Tento systém je jedinečným dizajnom, ktorý bude uvedený do prevádzky v roku 2023. Program je dvojnárodný, spája špecializovaný zberný systém. Program GLOBUS je dvojpásmový pozemný radarový systém pozostávajúci z fázovaného poľa v pevnej fáze v pásme S, antény v pásme X, integrovaného ovládača systému (ISC) a súpravy Mission Communications Suite (MCS) hosťovanej na externom serveri mimo Spojených štátov.“
Ďalšie radary Space Fence sa nachádzajú na ostrove Kwajalein na Marshallových ostrovoch a v Západnej Austrálii. Každý z týchto fázovaných radarov v pásme S (2 GHz až 4 GHz) má 36 000 vysielacích antén, špičkový výkon 2,7 MW a pri zaostrení do úzkeho lúča, ktorý skenuje oblohu vo všetkých smeroch, špičkový efektívny vyžiarený výkon niekoľko miliárd wattov.
Žiarenie sa neobmedzuje len na oblasť Finnmark alebo Nórsko. Minulé leto som informoval o hromadnom úhyne hniezdiacich morských vtákov v lokalitách blízko nových antén v Holandsku a Francúzsku (Vtáky na ostrove Texel ; Posledné útočiská morských vtákov). Toto leto je situácia výrazne horšia. Pokračujúce šírenie 4G a 5G bunkových veží a antén, ako aj pobrežných veterných fariem zabilo milióny voľne žijúcich vtákov na piatich kontinentoch spolu s líškami, skunkami, mývalmi, rybármi, jazvecami, kunami, čiernymi medveďmi a medveďmi grizly, rysy, horské levy, diviaky, vydry, vačice virgínske, tulene, tučniaky a iné zvieratá.
Minulý rok uhynulo 40 % dalmatínskych pelikánov hniezdiacich v Grécku spolu s 20 % v Rumunsku a veľké množstvo v Čiernej Hore a Albánsku. Do mája 2023 bolo v Spojenom kráľovstve hlásených viac ako 50 000 mŕtvych voľne žijúcich vtákov všetkých druhov, 40 000 vo východnej Kanade a desaťtisíce v Spojených štátoch. K 31. júlu 2023 Čína hlásila 5 100 mŕtvych vtákov v Tibete.
Správy o úmrtnosti pochádzajú z každého štátu v Spojených štátoch, v rámci 129 druhov vtákov. Uhynulo obrovské množstvo orlov skalných. Len v novembri a decembri 2022 zomrelo pozdĺž pobrežia Peru viac ako 50 000 morských vtákov, vrátane 16 890 peruánskych pelikánov a 4 324 hnedých kôz, obe ohrozené v Peru. V Čile k 1. januáru 2023 uhynulo asi 10 000 morských vtákov vrátane pelikánov, chaluh, čajok belcherových, čajok sivých, kormoránov guanajských, supov peruánskych, elegantných rybárov a tureckých supov.
9. mája 2023 čilská vláda oznámila úhyn 27 977 morských vtákov a 21. júla 2023 peruánska vláda oznámila úhyn 519 541 morských vtákov. Tie predstavovali vtáky 65 druhov. Okrem toho Čile hlásilo úhyn 2 517 tučniakov Humboldtových, 460 tučniakov magellanských, 16 856 tuleňov a menšieho počtu delfínov, sviňúch, vydier a iných druhov tuleňov, zatiaľ čo Peru hlásilo úmrtie 9 314 tuleňov a 100 ďalších cicavcov. Podľa správy OFFLU, globálnej siete expertov na živočíšnu chrípku, Čile stratilo najmenej 13 % svojich tučniakov Humboldtových, Peru stratilo najmenej 36 % svojich peruánskych pelikánov a Čile a Peru spolu stratili najmenej 9% svojich morských levov.
Všetci ornitológovia obviňujú z tejto katastrofy vtáčiu chrípku, napriek tomu, že väčšina uhynutých vtákov je testovaných na akýkoľvek vírus chrípky negatívne a tie, ktoré sú pozitívne testované, majú všetky rôzne varianty vírusu, takže ho nemohli preniesť na iný druh, nehovoriac o medveďoch a tučniakoch. Napríklad 233 uhynutých vtákov bolo vyšetrených na vírus chrípky Nórskym veterinárnym inštitútom v období od 14. augusta do 1. októbra 2023. Vysokopatogénny vírus H5N1 našli u 8 vtákov, vysokopatogénny vírus H5N5 u 2 vtákov, vysokopatogénny vírus H5Nx (iné podtypy) u 2 vtákov, nízkopatogénny H5Nx u 6 vtákov, „iný vírus chrípky A“ u 8 vtákov a žiadny vírus u 207 vtákov.
Napriek tomu Spojené štáty už skladujú vakcínu proti H5N1 pre prípad, že by sa vírus rozšíril na ľudí a spôsobil by pandémiu.
Miznutie chrobákov bolo v správach tiež. Doktor Norman Leppla, profesor entomológie na Floridskej univerzite, povedal, že zamorenie hmyzom s názvom lovebug (druh muchy, ktorá sa vyskytuje v častiach Strednej Ameriky a na juhovýchode Spojených štátov amerických) v štáte úplne zmizlo. Prichádzali v masívnom počte na jar a na jeseň okolo mája a septembra s malými odchýlkami v závislosti od toho, či ste v severnej alebo južnej časti štátu. „Túto sezónu tu naozaj nie sú,“ povedal v rozhovore zverejnenom 5. októbra 2023. Ale nie jeden za tým vidí „vtáčiu chrípku“.
Veterné farmy sú pre vtáky tiež zničujúce, ako to zdokumentovali nemeckí vedci v článku publikovanom v Nature 13. apríla 2023. Zistili, že populácie loonov červenohrdlých (vodné vtáky) prudko klesli v Severnom mori po tom, čo tam medzi rokmi 2010 postavili päť zhlukov veterných elektrární a v roku 2014 sa ich populácia znížila v priemere o 94 % do 1 kilometra od veternej farmy a o 52 % do 10 kilometrov, a s určitým znížením populácie vo vzdialenostiach do 24 kilometrov.
Veterné elektrárne zabíjajú aj veľryby. Najmenej 32 veľrýb vyplavilo za posledné mesiace na východné pobrežie USA mŕtve, čo prinútilo skupinu zákonodarcov v New Jersey požiadať o okamžité moratórium na pobrežné veterné farmy v tejto oblasti.
Komunity, ktoré sa prebúdzajú
Príčetnosť vypukla v okrese Gariaband v meste Chhattisgarh v indickej dedine Lachkera, kde žije 600 rodín. Uznesenie dediny zakazuje inštaláciu akýchkoľvek mobilných veží na ochranu vtákov. „Dozvedeli sme sa, že vysielacie veže spôsobujú škodlivé žiarenie; radšej by sme žili so slabým sieťovým pripojením z priľahlých lokalít. Je potešením privítať bociany Openbill s nástupom monzúnu. Hniezdia na stromoch našej obce a nikto ich v obci neruší. Nedovoľujeme žiadnemu poskytovateľovi mobilných telefónnych služieb zriadiť svoju vežu napriek ich tlaku a pokušeniu,“ povedal Uday Nishad, zvolený šéf dedinskej „vlády“.
Dozvedeli sa to z terénneho prieskumu vedcov z CV Raman University, ktorý sa uskutočnil v roku 2017 na vtákoch v blízkosti 9 bunkových veží v okrese Bijapur. Po preskúmaní 113 štúdií o ekologických účinkoch RF žiarenia autori napísali:
„Keď sú vtáky vystavené slabým elektromagnetickým poliam, dezorientujú sa a lietajú všetkými smermi, čo poškodzuje ich prirodzené navigačné schopnosti. Veľké množstvo vtákov ako holuby, vrabce, labute sa stráca v dôsledku zásahu „neviditeľného nepriateľa“, tj mobilnej veže. Nedávno sa tiež zistilo, že zvieratá žijúce v blízkosti mobilných veží sú náchylné na rôzne nebezpečenstvá a ohrozenia života vrátane mŕtvo narodených mláďat, spontánnych potratov, pôrodných deformácií, problémov so správaním a zhoršením celkového zdravia. Elektromagnetické znečistenie je možnou príčinou deformácií a úbytku niektorých populácií obojživelníkov. Okrem vtákov a zvierat môže elektromagnetické žiarenie vychádzajúce z bunkových veží ovplyvňovať aj zeleninu, plodiny a rastliny v ich blízkosti.“
Oblasti, kde sa nachádzala každá bunková veža, navštevovali 2 až 3 hodiny ráno a 2 až 3 hodiny večer, každý deň počas 6 mesiacov, a počítali vtáky – pávy, divé kačice, vrany, papagáje, kukučky, vrabce, divé holuby, orly a ďatle. V roku 2017 bolo všetkých druhov vtákov oveľa menej ako v prieskume uskutočnenom v roku 2006 pred postavením veží.
Opäť treba zopakovať, že chrípka, či už u ľudí, zvierat alebo vtákov, nie je spôsobená vírusom a nikdy sa nepreukázalo, že ide o nákazlivú chorobu. V roku 1918, na vrchole španielskej chrípky, sa pokusy lekárskych tímov v Bostone a San Franciscu o preukázanie nákazlivej povahy chrípky stretli s úplným a výrazným neúspechom. Takéto experimenty na ľuďoch boli publikované v časopisoch Journal of the American Medical Association, Boston Medical and Surgical Journal a Public Health Reports. Takéto experimenty na koňoch boli publikované vo Veterinary Journal.
Kapitoly 7, 8 a 9 mojej knihy The Invisible Rainbow: A History of Electricity and Life sú venované úplnému a podrobnému skúmaniu histórie a vedy o chrípke. Kapitola 16, najdlhšia kapitola v knihe, je čiastočne venovaná účinkom elektromagnetického žiarenia na vtáky. Niektoré choroby spôsobujú vírusy, no chrípka medzi ne nepatrí. Ešte raz navrhujem, aby všetky organizácie na ochranu vtákov obdržali moju knihu a pozorne si ju prečítali.
AUTOR – Arthur Firstenberg: autor knihy Neviditeľná dúha: História elektriny a života, administrátor Medzinárodnej výzvy na zastavenie 5G na Zemi a vo vesmíre, správca ECHOEarch.org (Koniec mobilných telefónov tu na Zemi)
PREKLAD: ADAM WAGNER ZEM&VEK
Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.
Zdroj:
(1) Arthur Firstenberg: 5G, Powerful Radar Stations, Electromagnetic Fields: The Global Extent of “Bird Armageddon”, Global Research, 19.10.2023
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.