7 ostrých s inštruktormi z prostredia fr. légie

Priatelia,

páve prebieha unikátny výcvik simulácie krízových situácií pod kontrolou Slovenskej domobrany, ktorá je súčasťou vzniknutého Hnutia Archa. Títo ľudia sa zriekli pohodlia a sú vystavení mimoriadnej psychickej a fyzickej záťaži preto, lebo sa rozhodli byť účastní na ochrane našich životov.

Tento vojenský výcvik je ten najtvrdší v roku: pre tých najodolnejších. 10. ročník. Sú však aj ľahšie, víkendové výcviky osobnej obrany a podobne. Tu nováčikov, ktorí vstupujú do Domobrany, drilujú skúsení inštruktori so skúsenosťami aj z reálnych bojov a žiaľ; aj z občianskych vojen. Je to extrémne náročná kombinácia zbavenia sa osobnej identity v prospech kolektívnej, totálne kolektívnej spolupráce. Tvrdá týždňová lekcia odolnosti psychiky, kde dostávate údery a musíte sa usmievať, kde po ležiacich adeptoch kráčajú v kanadách, kde máte týždeň len číslo a žiadne meno, jesť môžete len keď je to povolené, pri obede nastane poplach a musíte okamžite obsadiť pozície a páliť z guľometných hniezd a zákopov pechoty so samopalmi, byť schopní prepraviť chránenú osobu, kde vojenská lopata je otázkou života a smrti, kde rozmiestnenie výstroja, osobných vecí a zbrane je určené na vlas presne preto, aby ste si ich vedeli nájsť aj po tme o tretej hodine nad ránom, kde viete okamžite pomôcť zranenému…

Každému zúčastnenému som poďakoval a podal ruku za to, že sú schopní svoj čas namiesto poondiatych počítačových hier a obsedantnému ťukaniu do mobilov venovať tvrdému tréningu, ktorý im možno raz pomôže zachrániť životy mnohým nepripraveným a dezorientovaným, ktorí žijú v ilúzii, že sa vlastne nič nedeje. V jednej z „najpokročilejších demokracií“, vo Švajčiarsku, je toto samozrejmosťou, kedysi to bola samozrejmosť aj v Československu, kde viedli mladých mužov k zodpovednosti za životy nás, civilistov. Áno, chcem žiť vo svete, kde bude mať revolver zauzlenú hlaveň, dovtedy ale buďme vďační každému, kto je ochotný a pripravený brániť naše ženy, deti a zem, kde sme sa narodili. Peace.

Byť pripraveným je zárukou bezpečia nás všetkých. Vďaka týmto ľuďom – kiež by ich pribúdalo stále viac, vďaka Peter Švrček a zakladatelia SB. Príďte k nám.

hnutiearcha.sk

Tibor Eliot Rostas, člen velenia Národnej Domobrany SB, predseda Hnutia Archa.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár