Absurdita liberálnej cenzúry neobišla ani rozprávky 

foto : archív

Vo videu môžeme vidieť rozhovor pre českú televíziu s pánom Kořínkom, ktorý je historik komixov z Ústavu pre českú literatúru.


Článok pokračuje pod reklamou.


Irituje ho vraj celá rada postáv v pôvodných českých rozprávkach a niektoré scénky by si vraj vyžadovali doplnenie, či vysvetlenie aby sa tak predišlo vzdelávaniu detí prostredníctvom stereotypov. Ako príklad možno uviesť “hlúpu blondínku” Šmoulinku, Makovú panenku, Černouška Bimba a iné.

Stereotypy treba odstrániť. A čím budú nahradené ? Princom v sukni, či fúzatou princeznou ? Alebo západnými rozprávkami,  v ktorých už miesto lásky nahradilo násilie ?

Možno sa čudujete, že sa v televízii objavujú aj takéto témy, avšak doba rozrastajúceho sa liberalizmu a západných hodnôt so sebou prináša čoraz viac absurdnej cenzúry, hádam v každej oblasti nášho života.

Pre porovnanie uvádzame fotografiu, na ktorej môžete vidieť v kontraste “tú správnu výchovu detí a mládeže”. Rôzne gestá a grimasy, čierne tričká s logom  Zomri , ktorí sú povestní šírením nenávistných prejavov, vulgarizmami a primitívnym humorom.

foto : facebook

A keďže “liberáli” nedávno vo veľkom oslavovali rok 89 a príchod slobody, je na mieste sa pýtať koho slobodu tak vehementne oslavujú, keď sa to tu hemží internetovými trolmi, ktorí sledujú osobné profily na sociálnych sieťach, aby mohli nahlasovať, udávať a blokovať názorovo nevyhovujúce príspevky, taktiež podliehame elektronickej dobe, kde sme sledovaní na každom kroku, o svoju slobodu sa aktuálne trasú aj kreslené postavičky a tieto liberálne praktiky namiesto slobody pripomínajú časy ťažkého prenasledovania príslušníkmi ŠTB, ak nie sú ešte horšie.

Zdroj : youtube/FB

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply