Afričanov prepravujú leteckým mostom z Líbye do Talianska

· Čas čítania: 3 min.
Ilustračné foto: Shutterstock

Od 22. decembra t. r. prilietajú migranti z Afriky priamo z Líbye do Talianska. Privítanie prvých 162 „utečencov” sa uskutočnilo s veľkou pompou a hlukom na letisku v Ríme. Podobne ako pri štátnej návšteve nastúpila celá privítacia komisia na čele s talianskym ministrom vnútra Marcom Minnitim. Katolícka cirkev (podľa ktorej snáď islamizácia Európy nepokračuje dosť rýchlo) vyslala predsedu talianskej biskupskej konferencie kardinála Gualtiera Bassettiho na priateľské privítanie skupiny – môžeme čítať na portáli unzensuriert.at.

Priamy letecký import migrantov do Talianska sa uskutočňuje podľa nemeckého vzoru. Až na základe parlamentnej otázky Alternatívy pre Nemecko (AfD) vyšlo najavo, že iba v tomto roku už priletelo do Nemecka diskrétne a nenápadne 45 000 osôb. Kto bol v lete taký naivný a myslel si, že sa bude niekto namáhať, aby skončil ilegálny prúd migrantov zo severnej Afriky do Európy, ten bol teraz dobre poučený. Už vtedy písali „konšpirátori” (napr. unzensuriert.at), že iba pred voľbami v Nemecku a Rakúsku sa prechodne niečo „uberie” z počtu migrantov a potom sa tento počet opäť zvýši. Nemecký denník Die Welt uviedol, že taliansky minister Minniti hovoril o „historickom dni” pre Taliansko, o začiatku správnej veci. Doslovne povedal: „Po prvý raz bol otvorený humanitárny koridor z Líbye do Európy. To je začiatok.”

Po prechodnom čiastočnom zastavení lodnej taxislužby pre migrantov cez Stredozemné more sa niekto rýchlo postaral opäť o „poriadok”. Aktivity francúzskych tajných služieb zabezpečili, aby v migrantskom kolotoči Sabrata opäť mali slovo „správni ľudia”. A ihneď zasiahla aj kancelárka Merkelová: atakovala líbyjskú pobrežnú stráž, lebo táto prerušila spoluprácu s mimovládnymi organizáciami, pôsobiacimi pri preprave migrantov, čo ohrozovalo ich plynulý prúd.

Významnú pomoc toku migrantov poskytlo nasadenia nemeckej fregaty Mecklenburg-Vorpommern v Stredozemnom mori. Oficiálne na boj s neželanými loďami, v skutočnosti na záchranu Afričanov, čakajúcich na plavidlách mimovládnych organizácií. Iba samotnými nákladmi na prevádzku 120 m dlhej vojnovej lode s príslušnou posádkou by mohli byť dobre opatrené desaťtisíce migrantov v Afrike. V žiadnom prípade nemožno označiť nasadenie fregaty za finančne zvlášť výhodný variant pri zvládaní prúdu plaviacich sa migrantov.

Oficiálne médiá ukazujú „hrozné pomery” v Líbyi. Mediálne sú ľudia už mesiace presviedčaní, aké hrozné sú podmienky v Líbyi špeciálne pre „utečencov” a prirodzene sa nikto nemôže a nesmie iba prizerať. Žiada sa humanita. Možno iba súhlasiť, ale pritom sa nik nezmieňuje o skutočnosti, že prevezenie Afričanov do Európy predstavuje ten najdrahší variant pomoci. A tiež aj najnehumánnejší. Lebo za peniaze, ktoré sa vynaložia na jedného Afričana v Európe, kde sú vysoké ceny, by sa mohlo v Afrike pomôcť dvadsaťkrát (!) väčšiemu počtu ľudí. To sa pokúsil vysvetliť jordánsky minister zahraničných vecí európskym politikom.

Najdrahší „záchranný variant” je priviezť Afričanov do Európy. A o problémoch, ktoré tu migranti spôsobia, nič nehovoriť. A tiež nie o dodatočných nepriamych nákladoch – napr. predvianočných Merkelovej „legách“ (zábranách) na vianočných trhoch alebo o asi 1200 policajtoch na ochranu dievčat a žien na Silvestra v Kolíne o týždeň neskôr…

Zdroj:  Rakúsky portál unzensuriert.at.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár