Americká agresia pomocou zákona Lend Lease s generovaním krvavých peňazí

Lend Lease  (americký Zákon o pôžičke a prenájme) je vlastne lízing v rámci programu vojenskej a materiálnej pomoci USA. Zaplatíš alebo ak nemáš peniaze, zaplatíš neskôr alebo tovar vrátiš. Myslieť si, že USA poskytujú zbrane Ukrajine zadarmo je scestné. Jednoznačný dôvod prečo USA umelo predlžujú vojnu na Ukrajine dodávkami zbraní sú mnohomiliardové zákazky od Ukrajiny, ale aj iných štátov sveta, hlavne Európy a vrátane Slovenska. Krvavá vojna, ktorú na Ukrajine vyprovokovali USA im tak prináša tučné krvavé zisky.

Ešte niekoľko generácií Ukrajincov bude platiť za dodávky amerických zbraní. Ale je možné, že Ukrajincom pomôže aj „bohatá“ Európa a „bohaté“ Slovensko a vyzbierajú sa im na platenie dlhov za zbrane. Je to jeden z dôvodov prečo sa má Ukrajina urýchlene prijať do EÚ bez splnenia kritérií. USA predsa nemôžu prísť o svoje krvavé peniaze.

Počas druhej svetovej vojny Washington pomocou Lend-Lease pomáhal odporcom nacistov, dnes – pomáha neonacistom na Ukrajine.

Už 19. januára 2022 kongres USA schválil nový Lend-Lease, S. 3522 pre potreby Ukrajiny, ale pozor, aj pre krajiny východnej Európy, čiže aj Slovenska, ktorý upravuje podmienky vojenského lízingu. Už v tomto akte kongresu USA sa hovorí o invázii Ruska proti Ukrajine. Viac ako mesiac pred jej začatím…

(dočasný minister Naď Vám toto úmyselne zatajuje, pretože tento americký sluha je garanciou kúpy amerických zbraní z peňazí daňových poplatníkov SR !!!)

Princíp amerického odbytu zbraní spočíva v nasledovnom:

Organizácia štátneho prevratu, dosadenie proamerických bábok do vlády, vykrádanie nerastného bohatstva, zabezpečenie odbytu tovarov amerického zbrojného priemyslu, vyvolanie prípadného vojenského konfliktu na generovanie opätovných ziskov z predaja zbraní a ak nemáš peniaze, požičiame ti zbrane, ale budeš ich desaťročia splácať… Po slovensky povedané ide o akt štátneho výpalníctva USA a podrobenie si krajiny tzv. zástupným vojenským konfliktom.

Zákon dáva Bidenovi právo povoliť zrýchlené dodávky zbraní na Ukrajinu bez súhlasu Kongresu. O všetkom sa rozhodne jednoduchým ťahom prezidentského pera.

Zaujímavý je aj materiál amerického kongresu z 18. januára 2022, označený ako S.3488, ktorý hovorí okrem dodávok zbraní o spoločných vojenských cvičeniach, o školeniach vojenského personálu Ukrajiny a ich dosadením do riadenia štátu (rozumej amerických špiónov na vykonávanie amerických príkazov), jednoducho schválenie všetkých aktivít v rámci prípravy Ukrajiny pre vstup do NATO!!!

Nemecko dodá v rámci tzv. „pomoci“ Ukrajine 88 tankov Leopard a 60 bojových vozidiel pechoty Marder. (Odporúčam „najspravodlivejšej“ sudkyni Pamele Záleskej, aby okamžite podnikla aj s Lipšicom právne kroky proti Nemecku za dodávku 88 tankov, pretože číslo 88 je vyjadrenie fašistického symbolu na podporu neonacizmu na Ukrajine!!!)

Treba poznamenať, že  špecialisti a poradcovia amerického Kongresu kritizovali, že po Majdane v roku 2014, Obamova administratíva obmedzila pomoc Ukrajine v oblasti bezpečnosti iba na dodávku nesmrtiacich vojenských potrieb, ako sú osobné ochranné prostriedky, obrnené ochranné prilby, autá, prístroje na nočné a infračervené videnie, moderné rádiostanice, hliadkové člny, stany, radarové stanice protibatériového boja, uniformy, lekárske súpravy atď. Po tejto kritike (zrejme na lobing výrobcov zbraní v USA) v roku 2017 Trumpova administratíva oznámila zámer Spojených štátov dodať Ukrajine tzv. smrtiace zbrane.”

Každému bez emócií rozmýšľajúcemu človeku je jasné, že:

Do konfliktu proti Ukrajine zatiahli Rusko Američania. Ide o zástupný konflikt širokorozsiahlej vojny USA proti Rusku na Ukrajine. Jeden z hlavných dôvodov rozpútania konfliktu bolo, že Spojené štáty roky brojili proti dokončeniu Nord Stream 2. Vedeli, že ak sa plynovod spustí, USA budú v Európe postupne strácať svoj vplyv.  Firmy investovali do projektu miliardy eur. Američania celý projekt storpédovali vyvolaním vojny na Ukrajine. 

Európa nemá vlastnú politiku v žiadnej oblasti. Jej predstavitelia len plnia pokyny USA. Európa je ovládaná USA. Musí sa vymaniť spod vplyvu USA a začať viesť vlastnú politiku zameranú na rozvoj všetkých štátov Európy. Všetky štáty Európy sú rovnocenné bez ohľadu na ich veľkosť. Veľké západné štáty Európy však zneužívajú svoje postavenie a z východných štátov si urobili slúžky. Zmocnili sa ich majetku a podriadili si ich. EÚ zničilo pôvodné úmysly hospodárskej spolupráce na dosiahnutie spoločnej prosperity a presadzuje totalitárne spôsoby ovládania východných štátov.

Poznámka na záver:

Sovietsky zväz a neskôr Rusko po dlhých a zložitých rokovaniach zaplatili USA 722 miliónov dolárov v rámci programu Lend-Lease. (vojenská pomoc v rámci 2. sv. vojny.) Plne splatiť sa im to podarilo až šesť desaťročí po skončení vojny.

AUTOR: Ivan Štubňa

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

https://www.congress.gov/bill/117th-congress/senate-bill/3522/text

https://www.congress.gov/bill/117th-congress/senate-bill/3488/text#toc-id7C25EEED5317435A8AD5EFB84E96DFB5

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Vyserme sa my už na túto pokrivenú pseudodemokraciu a nechajme fungovať Hegera ako svojho kráľa a ostatných ako jeho dvoranov. A ako vieme, s kráľmi sa história nebabrala.
    Teraz to totiž vyzerá, že pod rúškom demokracie dobrovoľne poslúchame NAMI zvolených pánov, ktorí takto majú legitimitu za nás rozhodovať. Králi nemali a nemajú žiadnu legitimitu. Majú len moc.
    Pretože legitimita moc “ochraňuje”, nelegitimita ju odsudzuje.

Leave a Reply