Americká ropná spoločnosť uzatvorila zmluvu o ťažbe ropy v Sýrii s teroristickou organizáciou Kasad

Foto: SANA

Situácia v Sýrii sa postupne normalizuje. Domáce média ochotne publikujú všetky pozitívne správy, svedčiace o tom, že sa krajina vracia k bežnému životu. Novinári, napríklad, informovali o tom, že po deväťročnej prestávke do provincie Damask z prístavu Tartus prišiel prvý vlak s obilím, čo znamená, že sa obnovilo železničné spojenie medzi hlavným mestom a centrálnymi a pobrežnými regiónmi krajiny.  

Sýrsky minister dopravy Ali Hammud uviedol, že vlak dopravil z prístavu Tartus tisíc ton obilia a dorazil do elevátoru As-Sbena. Minister informoval, že bolo zrekonštruovaných obnovených 309 km železničnej trate medzi prístavom Tartus a elevátorom As-Sbena v sýrskej metropole.

Prichádzajú však aj negatívne správy. Domáce média stále pripomínajú, že americkí vojaci, ktorí sa na území krajiny nachádzajú nezákonne, tiež absolútne protiprávne ťažia sýrsku ropu, fakticky kradnú. Najnovšie urobili ďalší nezákonný krok, ktorý pobúril ako sýrsku vládu, tak aj celé obyvateľstvo krajiny. Americká ropná spoločnosť, názov ktorej sýrske média neuvádzajú, uzatvorila zmluvu o ťažbe ropy s… pohlavármi teroristickej skupiny Kasad. Táto zmluva bola uzatvorená so súhlasom Bieleho domu.

Sýrske ministerstvo zahraničia vydalo vyhlásenie, v ktorom poukázalo na úplnú nezákonnosť konania Američanov: protiprávne sa nachádzajú na území krajiny a kradnú ropu a teraz podpísali „zmluvu,“ avšak nie s oficiálnym vedením krajiny, ale s lídrami teroristických bánd.  Je to do neba volajúce porušenie všetkých medzinárodných noriem, o morálke ani nehovoriac.  Hovorca sýrskeho ministerstva zahraničia pre média podotkol, že podobná „zmluva“, prirodzene, nemá žiadnu právnu silu a je otvorenou a cynickou lúpežou. „Je to „zmluva“ medzi dvoma zlodejmi, ktorí rabujú a lúpia,“ podčiarkol hovorca ministerstva.

Poukázal na to, že daná „zmluva“ bola podpísaná za účelom poškodenia sýrskej suverenity a znamená to, že USA pokračujú vo svojom nepriateľskom kurze voči Sýrii a rozkrádaní prírodného bohatstva tejto krajiny. Zdôraznil, že konanie USA prekáža úsiliu sýrskeho ľudu, ktorý sa snaží obnoviť svoje hospodárstvo, zdemolované teroristami, ktoré sú americkými marionetkami, zahraničnými žoldniermi a intervenciou vojsk Spojených štátov.

Svoju nespokojnosť s vývojom situácie v Sýrii a rozčarovanosť z konania Spojených štátov vyjadrila aj Moskva. Ruské ministerstvo zahraničia zdôraznilo, že sa americkí vojaci v Sýrii zaoberajú nezákonnou ťažbou ropy – fakticky otvorene rozkrádajú to, čo patrí sýrskemu ľudu. Takisto Rusko tvrdo skritizovalo podpísanie „zmluvy“ medzi americkou ropnou spoločnosťou a teroristami zo zoskupenia Kasad.

Táto „zmluva“, podľa Moskvy porušuje všetky medzinárodné zákony a normy a je neplatná. Ruské ministerstvo zahraničia pripomenulo, že konanie Spojených štátov je protiprávne, pretože americkí vojaci sa nezákonne nachádzajú na území Sýrie, kradnú ropu a podpisujú akési „zmluvy“, ale ignorujú legitímne vedenie krajiny a rokujú a spolupracujú s teroristami, ktorí tiež nemajú čo robiť na sýrskom území.

Vo Washingtone zasa ukázali, že v rámci „obhajoby amerických záujmov“, porušujú všetky medzinárodné právne a etické normy a z medzinárodných zákonov a dohôd urobili trhací kalendár: jednoducho robia, čo chcú, a páchajú činy, ktoré si nedovolí ani jedna iná krajina na svete. Ako vždy, znova úraduje dvojitý meter, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou americkej zahraničnej politiky. Nuž, svetový žandár aj naďalej zostáva svetovým žandárom, nezávislé od toho, pod akou novou maskou sa skrýva…

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:
بعد انقطاع تسع سنوات.. وصول أول قطار محمل بألف طن من القمح من مرفأ طرطوس إلى صوامع السبينة-فيديو, SANA, 8.8.2020
موسكو: اتفاق (قسد) وشركة أميركية لسرقة النفط السوري استكمال لانتهاكات واشنطن قواعد القانون الدولي, 8.8.2020
التربية: تعويض الفاقد التعليمي لتلاميذ الفئة (ب) بالتعليم الأساسي اعتباراً من 11 الجاري, SANA, 1.8.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár