Americký senátor Sasse: Nemci „de facto“ vystúpili z NATO

Foto: Touchdown Wire

V pondelok, počas celonárodného rozhlasového vysielania Hugha Hewitta, senátor Ben Sasse reagoval na pretrvávajúcu vyhrotenú situáciu medzi Ukrajinou a Ruskom, ktorá sa podľa transatlantických „expertov“ skončí ruskou inváziou na Ukrajinu.

Hewitt požiadal zákonodarcu z Nebrasky, aby zareagoval na snahy Nemecka zablokovať pomoc Ukrajine a spýtal sa, či je to znak, že Nemecko opúšťa Severoatlantickú alianciu.

„Nemecko fakticky opúšťa NATO? A myslím to smrteľne vážne. Ak bránia preletom britských zásob na Ukrajinu a odmietnu pobaltským štátom dovoliť posielať Ukrajine mínomety, ktoré im Nemecko predalo, v podstate sa vracajú do pozície stredoeurópskeho arbitra medzi Ruskom a Západom,“ spýtal sa Hewitt.

„Určite to cítim, že de facto, možno nie de jure, ako keby sa Nemecko snažilo prejsť do obdobia pred NATO v histórii,“ odpovedá Sasse. „A samozrejme, je to hrozná doba. Myslím tým, že sa s ňou Američania ešte nevyrovnali. Je to zlyhanie vedenia. A my sme, viete, vo fáze, keď tri administratívy po sebe podkopávali NATO. Teraz sme však v situácii, keď NATO zjavne nie je tým, čím bolo a čím by malo byť. Zdá sa, že nemecké konanie v posledných dňoch a týždňoch sa v skutočnosti cíti byť na odchode z aliancie.“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Sasse: Germany Has ‘De Facto’ Exited NATO; Political Viewer, 24.1.2022

(2) Sasse on nationally syndicated radio broadcast: Germany Has ‘De Facto’ Exited NATO; Colorado News, 24.1.2022

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Geopolitika už dávno hovorí – námorné mocnosti nesmú dopustiť, aby sa spojilo Nemecko a Rusko. Bol by to koniec námorných mocností (Británia, USA..). O tom bola aj prvá, aj druhá svetová vojna. A v oboch prípadoch to spôspobili intrigy Británie.
    Ak by sa spojilo Rusko s Nemeckom (vnútrozemské mocnosti), boli by nezávislí a hlavne by to bola obrovská ekonomická a zdrojová sila. Námorné mocnosti nemajú zdroje pre svoju existenciu – preto celú históriu zneužívajú a kolonizujú.
    Zjavne sa deje to sité ako pred WWI a WWII – spájanie Ruska a Nemecka. Tieto mocnosti sa potrebujú. A USA s Britániou im v tom znova budú musieť zabrániť.

Leave a Reply