Amerika pod tlakom: Trump už nehovorí o migračnej kríze, ale o invázii

Tagged With: , , , , Add Comment

Dobre si uložte do pamäti výrok, ktorý Donald Trump zverejnil koncom októbra na sociálnej sieti. Hoci je prezidentom Spojených štátov a teoreticky najmocnejším štátnikom sveta, novodobí cenzori mu ho môžu vymazať. Výrok znie v preklade takto: „Mnoho členov gangov a zlých ľudí sa zamiešalo medzi účastníkov karavány smerujúcej k našej južnej hranici. Vráťte sa, prosím, naspäť, nevpustíme vás do Spojených štátov, kým neprejdete právnymi procedúrami. Toto je invázia do našej krajiny a čaká na vás naša armáda!“

Dnes už 72-ročný realitný maklér Donald Trump vnímal počas svojej volebnej kampane mohutné prívaly nelegálnych votrelcov do Európy, vtedy ešte hlavne z krajín Blízkeho a Stredného východu, ako existenčnú hrozbu starej dobrej Európy, odkiaľ sa do Spojených štátov prisťahovala – legálnym spôsobom – jeho škótska mama, ale aj prvá manželka, rodená Moravanka Ivana Zelníčková, a Donaldova súčasná polovička Melania Knavsová, rodená Slovinka. Miliónové davy, ktoré sa valia na starý svetadiel, znepokojujú bohatého svetobežníka a transkontinentálneho veľkopodnikateľa najmä preto, lebo ich prísun sa vymkol kontrole cieľových európskych štátov. Vtrhávajú bez dokumentov a neprechádzajú pred vstupom preverovaním svojej deklarovanej totožnosti, ako je to zvykom v Spojených štátoch a donedávna bolo i v európskych krajinách.

Tradičné anglosaské prisťahovalecké krajiny USA, Kanada, Austrália a Nový Zéland si uchovávajú právo vpúšťať v zásade len úradne prešetrených žiadateľov o prisťahovanie. Americká Imigračná a naturalizačná služba INS každoročne deportuje státisíce cudzincov s nelegálnym pobytom. V období rokov 2009 až 2016 to bolo podľa zdrojov denníka New York Daily News 3,2 milióna osôb. Typicky to bývajú Mexičania a občania iných latinskoamerických krajín, ktorí prichádzajú do USA predovšetkým za prácou.

Autor: Patrik Sloboda

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://bit.ly/kupit-online-zemavek-december-2019

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis